כל מה שרציתן לדעת על חתונות שטח ולא העזתן לשאול

15.04.24

החתונה שלכן היא התגשמות של ויז'ן מאד ספציפי, אישי ומדויק. היא חגיגה של אהבה, של מחויבות ושל משפחתיות. רבות מכן בוודאי חולמות על חתונה שיוצאת מהקופסה, שחוצה את גבולות המוכר והמקובל ומביאה את האורחים לחוות חוויה מקורית ויוצאת דופן. כן, ניחשתן נכון, אנחנו מדברות על חתונת שטח.

 

סיימון 4

(צילום: תום סיימון)

 

תום סיימון 1

(צילום: תום סיימון)

   

ברטוב אדמה 2

(צילום: תום ברטוב // הפקה: אדמה)

   

אנחנו יודעות שלא מעט מכן חולמות על חתונה שכזו, ולכן פנינו לאנשי חברת אדמה שמפיקים אירועים שטח כבר למעלה מעשור, כדי שיעזרו לנו לפרט את כ-ל מה שתעברו בדרך. מהשלב הראשון אחרי ההצעה, ועד למעגל החברים של הסוף. 

 

נתייחס כאן גם לחתונת שטח עם חברה הפקה, וגם לכזו שתרימו לגמרי לבד. כבר מההתחלה אנחנו מסייגות ואומרות שהפקה עצמית אינה מומלצת, מכיוון שמדובר בהרבה מאוד עבודה וכאבי ראש משלל סוגים. עם זאת, כאשר מדובר באירוע קטן או בחתונת בית, לפעמים זה יכול לעבוד, ואנחנו נפרט לכן את כל האלמנטים החשובים הכרוכים בעניין. 

 

בודיק אדמה

(צילום: רונן בוידק // הפקה: אדמה)

 

Mayaan Dor wedding 698 of 1556

(צילום: גיל ורון // הפקה: אדמה)

 

תהליך הפקת חתונת שטח עם חברת הפקה 

סקר שוק ובחירת חברת הפקה - את הדרך תתחילו, כמובן, עם בחירת החברה שתלווה אתכן. בנקודה הזו חשוב להבין שהבדלי המחירים הם לא משמעותיים מאוד בין חברת הפקה אחת לאחרת בתחום. לכן, אנחנו ממליצות לעשות את הבחירה על סמך חיבור אישי ועל סמך ניסיון. את החלק האחרון חשוב לנו להדגיש מכיוון שחברת הפקות מנוסה גם מבטיחה יותר 'ווליו פור מאני' מול ספקים אחרים.

 

חברות שעובדות הרבה מאוד בשיתופי פעולה עם ספקים רבים יכולות לתת מחירים נוחים יותר מולם וכמובן - ככל שהמפיקים מנוסים יותר הם גם מכירים את כל הסיכויים לבלת"מים ומקדימים תרופה לכל סוג של מכה אפשרית. 

 

פגישת היכרות - בפגישה הראשונה אתן פורשות את הויז'ן והחלומות שלכן לאירוע, ובחברת ההפקות מתחילים לאפיין ולדייק את הרצונות שלכן. באותה פגישה גם לרוב יכינו לכן בחברת ההפקות את טבלת התקציב המפורטת בהתאם לתקציב הכללי שלכן. בנוסף, זה יהיה גם הזמן להתבונן בתמונות של לוקיישנים ולהחליט מה אוהבים ומה פחות. אם חברת ההפקות היא טובה ורצינית, תקבלו בשלב הזה גם מידע מסודר של כל השלבים העומדים בפניכם לאורך הדרך.

 

אפריאט אגם 2

(צילום: חיים אפריאט // הפקה ועיצוב: סתיו אגם)

 

אפריאט סתיו אגם

(צילום: חיים אפריאט // הפקה ועיצוב: סתיו אגם)

 

סיור לוקיישנים - זה הזמן לטייל במקומות שראיתן בתמונות, ולבחור את הספוט שבו אתן מרגישות שהחלום שלכן יוגשם במלואו. חברת ההפקות שמלווה אתכן במקום תמחיש לכן בשטח איך הוא הולך להיראות ביום הגדול. 

 

בחירת ספקים - בשלב הזה מתחילים לבחור ספקים, בהתאם לויז'ן. בחברת ההפקות ימליצו לכן על הספקים שלדעתם יוכלו להתאים, יתמקחו עבורכן ויקחו הצעות מחיר. גם אתן יכולים להביא את מי שמוצא חן בעיניכן. בכל מקרה, המפיקים יעברו על החוזה מול אותם ספקים, יתמקחו על המחיר ויוודאו שהם אכן מתאימים למשימה ועומדים ברף של האירוע. בכל הנוגע לאוכל ולקייטרינג, בחברת ההפקות ייקחו הצעות מחיר, יבנו תפריטים ויעבירו אליכם לאישור.    

  

בלום צחי שמש 2

(צילום: צחי שמש // הפקה: בלום)

 בלום צחי שמש1

(צילום: צחי שמש // הפקה: בלום)

 

פגישת ספקים - פגישת הספקים תכלול את הספקים שנבחרו לחתונה ואת אנשי חברת ההפקות, ובה כל ספק יעלה את הצרכים שלו, וההפקה תהיה שם כדי לדאוג שהכל יקרה באופן הכי נכון ומדויק: לוודא שהתאורה מכסה את כל המקום, הבר קרוב מספיק לרחבה, ובכלל - כל בניית האירוע היא נכונה.

 

בשלב הזה ייערך סיעור מוחות שבסופו תורכב הסקיצה לאירוע. מהסקיצה נגזר גם לו"ז עם מפרט ריהוט ותמונה. בשלב הזה גם בני הזוג יכולים לראות איך הויז'ן מתעורר לחיים באמצעות הסקיצה ולהבין איך ייראה האירוע בשטח הריק שראו בהתחלה. הם מקבלים גם את הלו"ז המסודר ואת הרשימה של כל מה שיצטרכו להביא, עד לפרטים הכי קטנים. 

 

הידוק סקיצות לפי מספר האורחים - בשבוע שלפני החתונה תתחייבו על כמות אורחים והסקיצה תשתנה בהתאם, כדי שתהיה הכי מדויקת ביום האירוע. המפיקים יבדקו עם כל הספקים שיש הכל ואם יש משהו מיוחד שהם צריכים. 

 

יום החתונה! - באדמה מספרים שהם מגיעים ליום החתונה עם שני מנהלי אירוע וחמישה אנשי צוות שדואגים שהכל יתקתק כמו שצריך.

 

ידין חסון בלום

(צילום: ידין חסון // הפקה: בלום)

  

ברטוב אדמה 4

(צילום: תום ברטוב // הפקה: אדמה)

    

ברטוב אדמה 3

(צילום: תום ברטוב // הפקה: אדמה)

 

  

חתונת שטח בהפקה עצמית

כפי שכבר אמרנו, הפקה עצמית היא תהליך מורכב מאוד, ואם זו הכוונה שלכן - צריך להיכנס לכך בעיניים פקוחות. הכוונה היא להבין שככל הנראה לא תחסכו בעלויות באופן משמעותי, וכן תצטרכו לעבוד קשה מאוד כדי להגיע לתוצאות. 

אנחנו ממליצות על הפקה שכזו רק אם אתן ממש משוגעות לדבר, או אם האירוע שלכן הוא קטן (כמו חתונת בית, למשל) ויש לכן הרבה מאוד עזרה ממשפחה, חברים ומי שמבינים בנושא.

 

בכל מקרה, שווה להתייעץ עם מפיקים לפני הכל, או לקחת מנהל.ת אירוע רק ליום החתונה. עוד אופציה קיימת היא לשכור מחברת הפקות שירותים של תשתיות כמו חשמל, הגברה ותאורה - מה שיקל עליכם בשלבים היותר מאתגרים בדרך. 

  

אפריאט אגם

(צילום: חיים אפריאט // הפקה ועיצוב: סתיו אגם)

 

גיל ורון 4

(צילום: גיל ורון)

 

אז מה חשוב לדעת כשמפיקים חתונת שטח לבד? 

 

אישורים - חשוב לוודא שיש בידכן את האישורים הנדרשים לקיום האירוע במקום בו אתן מתכננות.

חשמל ותשתיות - חשוב לוודא שיש תשתית מספקת של חשמל שתעמוד בעומס ושהוא מחולק היטב בין הנקודות השונות. כדאי שיהיה גנרטור למקרה של נפילת מתח. 

הצללה - חשוב לדאוג להצללה מתאימה, ועוד התאמות לפי מזג האוויר: פיטריות חימום בחורף או צ'ילרים בקיץ.

 

גיל ורון 5

(צילום: תום ברטוב // הפקה: אדמה)

   

מאמא מורן שפיגל

(צילום: מארק מאמא // הפקה: מורן שפיגל)

 

ביטוח - יש צורך בביטוח צד ג' במקרה שמדובר באירוע של 50 איש ומעלה. 

חניה - קריטי לוודא שיש איזור נוח לחנייה בקרבת מקום, ורצוי שיהיה לכן גם מי שיכוון את האורחים. בנוסף, שימו לב שההליכה מהחניה אל מקום האירוע אינה חשוכה מדי. 

תאורה - כדאי לחשוב על תאורה פרקטית בכל איזור החתונה, לצד תאורת אווירה מתאימה עמו פיירילייטס או גרילנדות. 

שירותים - תא שירותים אחד מתאים ל-50 איש. ודאו שיש לכם מספיק תאים, ושיש מי שדואג לרענן אותם מדי פעם. 

 

מאמא מורן שפיגל 2

(צילום: מארק מאמא // הפקה: מורן שפיגל)

   

מורן מעיין רמית רותם ראף

(צילום: מורן מעיין // הפקה: PURE PRODUCTIONS)

 

 

הדברה - זבובים על האוכל, דבורים שעוקצות את האורחים או יתושים טורדניים - כל אלה יהרסו את הוייב בוודאות. חשוב לדאוג לפני למנוע מטרדים שכאלה. 

קייטרינג מתאים - חשוב לבחור בחברת קייטרינג שמכירה היטב את השטח, יודעת להתמודד איתו ושיש לה בשטח את אצמעי הקירור או החימום הנדרשים.  

ריהוט - חשוב לשכור מראש ריהוט מתאים לשטח, ולוודא שיגיע בזמן.  

נגישות - שימו לב שיש במקום נגישות לעגלות וכיסאות גלגלים. 

עיצוב - אם אתן הולכות על הפקה עצמית, שווה לקחת מעצבת לשטח. אם גם העיצוב הוא DIY, חשוב לוודא שיש לכם מי שיעזור להניח הכל ביום האירוע. 

 

רוטשטיין2

(צילום: ליאור רוטשטיין)

 

רוטשטיין 3

(צילום: ליאור רוטשטיין)

  

כמה עולה חתונת שטח?

כשהגענו לכתוב את הכתבה הזו, רצינו לבדוק אם המיתוס לפיו חתונת שטח יקרה יותר מחתונה "רגילה" הוא נכון. ובכן - התשובה היא חד משמעית: הוא לגמרי נכון. חתונת שטח היא יקרה יותר. 

 

מה סדר הגודל? אם אתן רוצות להרים חתונת שטח יפה ומושקעת, סביר להניח שתשלמו 30% יותר ממה שתשלמו בגן אירועים איכותי מאוד. שווה להבין לפני היציאה לדרך שבחתונות שטח אין הרבה מקומות בהם תוכלו לחסוך, ומה שחשוב לשים לב הוא שאתן מכסות את העלויות בסופו של דבר, ומתנהלות נכון בהתאם לתקציב. לכן, גם חשוב שתהיה לכן חברת הפקות טובה, שתלווה אתכן ותציג בפניכן את התמונה כפי שהיא, תגבש איתכן מסגרת תקציבית ריאלית ותסייע לכן לעמוד בה לאורך הדרך. 

 

אם אתן עדיין לא סגורות על עצמכן, אתן מוזמנות לקטגוריית חתונות שטח בבלוג שלנו, ולראות אם החתונות המהממות שעלו אצלנו עושות לכן חשק…

בהצלחה!

 

רותם ראף

(צילום: מורן מעיין // הפקה: PURE PRODUCTIONS)

 

מאת:כלות אורבניות