איי לאב יו טרמינל: המדריך המלא לחתונת חו"ל

אם יש מגמה אחת שהולכת ותופסת תאוצה במחוזותינו, היא זו של זוגות המעוניינים להתחתן בחו"ל. אם פעם זוגות שבחרו להינשא בטקס אזרחי היו תופסים טיסה, נישאים וחוזרים, היום הפכו חתונות יעד לאיוונט של ממש אליו מוטסים החברים והמשפחה לחגיגה מצומצמת אמנם, אך לחלוטין בלתי נשכחת.


אך נשאלת השאלה, היכן מתחילים? איך מרימים פרויקט שכזה? הרי לא מדובר בהזמנה של מלון או טיסה לחופשה משפחתית, אלא באופרציה שלמה ועתירת לוגיסטיקה. וכן, אתן לגמרי רוצות שמי שמנצח על התכנונים יהיה מעורה, מנוסה ותקתקן.

3 81

(הפקה: Fos Productions)

 

gallery 1(צילום: HeladO Photography / הפקה: Fly 'n Wed)

 

gallery 1(צילום: Yo Studios / הפקה: Overseas)

 


בדיוק בשביל זה, פנינו למי שזוהי העבודה שלהם - מפיקי חתונות בחו"ל שמגשימים על בסיס קבוע חלומות של זוגות ישראליים ורוקחים עבורם אירוע מרגש וייחודי. 

 

נבחרת המומחים שלנו:

הגר ואורן כוכבי - הזוג מאחורי Overseas

חן ואור - בעלות המותג Fos Productions 
גל זהבי-אדם - האישה מאחורי WEDAWAY

ירדן נוטקביץ - האישה מאחורי Fly 'n Wed

 

הצגנו להם שאלות שיתנו לכן הבנה עמוקה יותר לגבי מה זה אומר חתונה בחו"ל, במה זה כרוך, האם זה משהו שיכול להתאים לכן וכמובן - מה מצפה לכן אם תחליטו ללכת על זה.

 

מה צריך לדעת כל זוג שחולם להתחתן בחו"ל? מה הדברים הכי חשובים להיות מודעים אליהם לפני שמתחילים את התהליך?

 

הזוג כוכבי:"תתרגשו ותחלמו לקראת המסע שאתם עומדים לעבור. אפשר לחלום הכי רחוק, בחתונה בחו״ל יש גמישות רחבה לבחירת הלוקיישנים וגם לפרטים הקטנים בתוך חופשת החתונה. אנחנו מתאימים את עצמנו לאופי של כל זוג ואין מבחינתנו תבנית אחת, כל חתונה היא סיפור אגדה בפני עצמו והמטרה שלנו היא להגשים אותו בדיוק כמו שהזוג מבקש. רצוי להתנתק מהתפיסות התבניתיות שיש לנו על איך צריכה להיראות ולהרגיש חתונה ובאמת ובתמים לחלום רחוק. לצד זה זוגות צריכים להיות מודעים לפערי תרבות וההבדל המשמעותי בין איך נתפסת חתונה אצל ישראלים למהות אירוע החתונה במדינות אחרות. כאן נכנסת לתמונה חברת ההפקה בה הזוג יבחר לעבוד עימה, שצריכה לייצג את האינטרסים של הזוג בצורה הנכונה ולגשר על הפערים".

 

חן ואור מ-Fos Productions: לפני הכל חשוב לעשות רשימה של אורחים, ולהבין כמה אנשים עומדים לקחת חלק באירוע. מובן שחשוב לשים לב אם הדרכון עדיין בתוקף, ולהתחיל לדמיין את הקונספט הראשוני שלכם. את כל השאר אפשר כבר להשאיר לשיחות איתנו, מהן מתחיל לתפור לכם את חתונת החלומות ביוון, בהתאם לדמיונות ולרצונות שלכם. כאן תוכלו למצוא עוד פרטים. 

   

זהבי אדם: "ראשית, יש לצמצם את מספר המוזמנים מכמה מאות לכמה עשרות ולקבל את הסכמת המשפחות שתמיכתן מאד חשובה. כמובן שחייבים להינעל על תקציב שימקד את הזוג ואת חברת ההפקה. חשוב לזכור שהחתונות בחו"ל מתאימות לכל סוגי האורחים - משפחות עם ילדים ותינוקות, שומרי כשרות, אנשים עם מוגבלויות וכו. אנחנו יודעים להתאים את הלוקיישן לפי סוג האורחים והדרישות מהשטח.

כדאי להתחיל לתכנן את החתונה בחו"ל חצי שנה ויותר לפני החתונה, עדיפות לשנה לפני התאריך הרצוי - מחירי הטיסות זולים יותר ככל שסוגרים מוקדם יותר, ניתן למצוא מלון אידיאלי לאירוע שאפשר לסגור את כולו, ולהתאים באופן מקסימלי את החלום למציאות."

 

4 65

(הפקה: Fos Productions)

    

gallery 9(צילום: Cristian Dascalu / הפקה: Overseas)
 

gallery 15(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

gallery 3(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

   

במה כרוכה הפקה של חתונת חו"ל? כמה מורכב התהליך לחברת ההפקה וכמה סבוכה הבירוקרטיה שיש להתעסק בה?

 

חן ואור מ-Fos Productions: יש לנו בשורות משמחות - אנחנו אלה שמתעסקות בכל הבירוקרטיות ביוון. זה היתרון בכך שיש לכן מפיקות :) כשמדובר בחתונה דתית חשוב לדעת שאפשר לעשות חתונה בחו"ל עם רב, גם דרך הרבנות. אנחנו עובדות עם רבנים שיכולים להגיע ללוקיישנים בחו"ל, וגם מקומיים. אם מדובר בחתונה אזרחית אנחנו מלוות בכל התהליך, אך חשוב לדעת שאזרחי ישראל לא יכולים להתחתן אזרחית ביוון או באיטליה, אלא רק בקפריסין. 

 

הזוג כוכבי: "התהליך מתחיל בלהקשיב לזוג ולהתאים באופן אישי את הלוקיישנים השונים לחוויה שתפגיש את כל המשפחות והחברים למספר ימים. חברת הפקה מקצועית יודעת להתנהל מול ספקים רבים, לתאם נכון את הציפיות ולהתייחס לניואנסים הקטנים, כדי להפיק מנגינה אחת מושלמת שבסופו של דבר מייצרת אירוע חלומי. בחתונה ממוצעת בחו״ל מעורבים לפחות 20 ספקים שונים, חלקם ישראלים אך רובם מקומיים, התהליך ההפקתי כולל תכנון לפרטי פרטים של אירוע החתונה, ביצוע ותיאום הפקתי וכמובן ניהול על הקרקע עם צוות שלם. התהליך כולל שיחות טלפון, פגישות, שיחות וידיאו, מיילים - כל דרך תקשורת שמועדפת על הזוג, ובה נכנסים לאורך הדרך לכל פרט בנוגע לחתונה, הזוג בוחר את רמת המעורבות שלו.

 
זהבי אדם: "הפקת אירוע בחו"ל היא הרבה יותר מאתגרת מאשר הפקה בארץ - מכל הבחינות: הספקים, ניהול אירוע של סופשבוע שלם, העברות ולוגיסטיקה, התחשבות בזמני טיסות ובלת"מים, ועוד. מתחילים במציאת לוקיישן שתואם את החלום של הזוג, הסגנון שלהם, והצרכים שלהם. צריך לוודא את התאמתו לתאריכים הרצויים ומציאת זמינות, הרכבת חבילת חופשת חתונה שמותאמת לתקציב של הזוג, לנהל משא ומתן בלתי פוסק, תקשורת מול הספקים בחו"ל, להתחשב בתנאי מזג אוויר שלא תמיד יציבים, לדאוג לניהול מצבים ומציאת פתרונות מידיים בשטח לכל מיני דברים שצצים מכל הכיוונים, לגלות גמישות מקסימלית, לנהל לו"ז לאורך כל ימי חופשת החתונה, כולל מתן מענה של 24 שעות לכל האורחים. מעבר לכך, עיצוב אירוע מעבר לים משמעו הטסת ציוד, ניהול מחסן, עבודה מול לוקיישן שאינו נמצא 100 אחוז מהזמן מול העיניים שלנו." 

 

PHOTO 2021 10 30 22 41 03 1

(הפקה: Fos Productions)

  

gallery 9(צילום: Cristian Dascalu / הפקה: Overseas)


gallery 9(צילום: Cristian Dascalu / הפקה: Overseas)

 
gallery 2(צילום: רביד פרי / הפקה: WEDAWAY)
 
gallery 4(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed)
 

הלוקיישנים הפופולריים שרובנו מכירים לחתונות חו"ל הם יוון או קפריסין. מעבר לקרבה הגיאוגרפית, יש סיבות נוספות שהן כה פופולריים? 

 

הזוג כוכבי: "קפריסין נמצאת במרחק 40 דקות טיסה בלבד מישראל והיא נחשבת מאד פופולרית לחתונה של זוגות ישראלים, שהנוחות לאורחים באירוע שלהם חשובה להם. מכיוון שהאי קטן גם הנסיעות קצרות, אין הפלגות ומסעות ארוכים לאורחים. בפן הבירוקרטי, הליך החתונה האזרחית פשוט במיוחד ודורש מהזוג להזמין מסמך אחד באינטרנט ותו לו. כמו כן ישנו רב ראשי מאושר על ידי הרבנות למעוניינים בחתונה יהודית כשרה, ואין צורך בתשלום על הטסת רב מהארץ או ממקום אחר.

  

חן ואור מ-Fos Productions: "יוון מיוחדת כי היא מרחק טיסה קצרצר מישראל, וישנן המון טיסות שיוצאות אל היעד בכל עונות השנה. יש בה הכל מהכל - מיקומים רומנטיים, טבע יוצא דופן, חופים מטורפים, איי יוון המסורתיים, עיירות תוססות, יופי וגלאם, תחושת "בית" מרחוק. יש גם המון אטרקציות ביוון שמאפשרות מסיבות חוף, יאכטות, ופעילויות ייחודיות לאורחים שלכן. מעבר לזה, אנחנו הישראלים אוהבים טברנות והקולות של פיראוס מזכירים את חיפה, כולנו יודעות… אז יוון אידיאלית לכל זוג שרוצה לתת לעצמו ולאורחים שלו חתונה אחרת.

   

זהבי אדם: "יעד מיוחד מאוד שאנחנו מפיקים בו חתונות הוא איטליה, שאנחנו כל כך שמחים שהוספנו עם השנים לתפריט היעדים שלנו. באיטליה החתונות הן רומנטיות, קלאסיות, מושלמות למי שאוהב אוכל מטורף, יין משובח והרבה טבע. אנחנו מתמקדים בחבל טוסקנה וחבל אומבריה, שם אנחנו מוצאים חוות אורגניות, מלונות אגריטוריסמו, טירות עתיקות וכמובן יקבים. טיסות לרומא אורכות 4 שעות ולכן מומלץ להאריך את חופשת החתונה משני לילות לשלושה - גם להתחתן וגם להנות מכל מה שיש לאיטליה להציע".  

   

5 74

(הפקה: Fos Productions)

gallery 18(צילום: Johnny Symeou / הפקה: Overseas)

gallery 7(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

gallery 7(צילום: בן קלמר / הפקה: WEDAWAYׁׂ)


gallery 7(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

מבחינת עלויות, איך משתווה חתונת חו"ל לכזו בארץ? האם מדובר בפינוק לזוגות בעלי אמצעים בלבד, או שיש פה גם יתרון כלכלי כלשהו?

חן ואור מ-Fos Productions: אין מחיר אחיד לחתונת חו"ל כמו שאין מחיר אחיד לחתונה בישראל. תלוי גם עד כמה בני הזוג ממנים את האורחים. הפרמטרים שמשפיעים על המחיר הם כמות האנשים, התאריך, כמו הלילות, הלוקיישן ועוד.

 

זהבי אדם: "רוב הזוגות שחולמים להתחתן בחו"ל, חוששים מאוד מעניין התקציב מפני שיש הרבה עלויות שכרוכות בחתונת סוף שבוע: לינה, ארוחות, הסעות, הפקה, וכמובן הספקים שהרבה פעמים מגיעים מישראל. ההקבלה של העלויות היא פשוטה. חתונה בחו"ל תעלה כמו חתונה בארץ אבל עם הרבה פחות מוזמנים. כלומר, פחות מתנות. וכן, מקבלים מתנות, אך הן בדרך כלל לא מכסות את עלות ההשתתפות בחתונה. ולכן, חתונה בחו"ל היא לא חתונה שמכסה את עצמה אז זוגות שמעוניינים להגשים את החלום של חתונה בחו"ל צריכים שיהיה להם תקציב ברור כדי לצאת לדרך."  

הזוג כוכבי: "מה שבטוח הוא שיש ערך משמעותי יותר גבוה לכסף של זוגות הבוחרים להתחתן בחו״ל, וזה מתבטא בעיקר בתמורה שמקבלים עבור התשלום. לא רק שהזוג זוכה לחוויה ארוכה ומשמעותית יותר, אחת כזו שנחקקת בזכרון של הזוג ושל האורחים, גם בדרך כלל יתלוו אליה 4-5 ארוחות נוספות, חתונה מושלמת, שונה ומיוחדת,  וכן אירוע נוסף. אז במחיר דומה זוגות מקבלים גם הפלגות עם דיג׳ייז ואלכוהול, חגיגות בטברנות יווניות, מסיבות שונות ועוד".

 

2 2024 03 21T114816.510

(הפקה: Fos Productions)

 

gallery 5(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 5(צילום: Petros Stylianakis / הפקה: Overseas) 

gallery 5(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas) 


gallery 1(צילום: בן קלמר / הפקה: WEDAWAY)

gallery 1(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

  

למי הייתם ממליצים לבחור בחתונת חו"ל ולמי ממש לא? 

 

הזוג כוכבי: "חתונה בחו״ל מתאימה לכולם. וליבנו פתוח להפיק את החתונה לכל סוגי האנשים, מכל הדתות, התרבויות והנטיות. החתונה בחו״ל מתאימה לכל החולמים באשר הם."

 

חן ואור מ-Fos Productions: "חתונה בחו"ל מתאימה לכל מי שרוצים לחוות את חווית החתונה קצת אחרת, כי אירוע של 7 שעות לא מספיק להם. יש מגוון רחב של אפשריות לחתונה בחו"ל: יש זוגות שבחרו לעשות חתונה עם המשפחה בלבד בסגנון חופשה, עם ארוחת ערב מהממת בטברנה ולינה במלון מפנק. יש זוגות שבחרו לעשות באווירה של מסיבה שלא נגמרת. אין מודל מדויק לחתונה, אנחנו תופרים את ההפקה למידות שלכם, בודקים עבורכם את הספקים, מייצרים סינרגיה מושלמת בין 25-30 ספקים שיש ביום החתונה, עורכים השוואות, עוקבים אחרי תשלומים ומחוייבים אליכם".

זהבי אדם: "אנחנו כמפיקים נותנים את כל הידע, הנתונים, התמונות, ותחושת הביטחון שאפשר לתת. אבל חתונה בחו"ל מתאימה לזוגות שיודעים לשחרר שליטה, לסמוך על המפיק ולהתמסר לחוויה. זאת בגלל העובדה הפשוטה, שהלוקיישן לא נמצא מול העיניים שלהם, חלק מהספקים הם ייפגשו לראשונה כמה ימים לפני האירוע, וחלק מהארוחות לא ניתן לטעום לפני."

gallery 7

(צילום: נועם סלח / הפקה: WEDAWAY) 

 

gallery 12(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

gallery 9(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 13(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas)

 

gallery 13(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas)


אז עכשיו שאתן יודעות יותר על חתונות חו"ל, חושבות שתצאו להרפתקה?

בזמן שאת מתלבטות ועובדות על חידוש הדרכון שלכן, קפצו לבקר באינסטוש של המומחים המהממים השלנו ותראו איך הויז'ן מתעורר לחיים!

 

fos_production_

 overseas.official

 fly_n_wed

wedaway_

 

 

מאת:כלות אורבניות