איי לאב יו טרמינל: המדריך המלא לחתונת חו"ל

01.01.20

אם יש מגמה אחת שהולכת ותופסת תאוצה במחוזותינו, היא זו של זוגות המעוניינים להתחתן בחו"ל. אם פעם זוגות שבחרו להינשא בטקס אזרחי היו תופסים טיסה, נישאים וחוזרים, היום הפכו חתונות יעד לאיוונט של ממש אליו מוטסים החברים והמשפחה לחגיגה מצומצמת אמנם, אך לחלוטין בלתי נשכחת.


אך נשאלת השאלה, היכן מתחילים? איך מרימים פרויקט שכזה? הרי לא מדובר בהזמנה של מלון או טיסה לחופשה משפחתית, אלא באופרציה שלמה ועתירת לוגיסטיקה. וכן, אתן לגמרי רוצות שמי שמנצח על התכנונים יהיה מעורה, מנוסה ותקתקן.

gallery 1(צילום: HeladO Photography / הפקה: Fly 'n Wed)

 

gallery 1(צילום: Yo Studios / הפקה: Overseas)
 

gallery 9

(צילום: בן קלמר / הפקה: WEDAWAYׁׂ)

 


בדיוק בשביל זה, פנינו למי שזוהי העבודה שלהם - מפיקי חתונות בחו"ל שמגשימים על בסיס קבוע חלומות של זוגות ישראליים ורוקחים עבורם אירוע מרגש וייחודי. 

 

נבחרת המומחים שלנו:
הגר ואורן כוכבי - הזוג מאחורי Overseas
גל זהבי-אדם - האישה מאחורי WEDAWAY

ירדן נוטקביץ - האישה מאחורי Fly 'n Wed

 

הצגנו להם שאלות שיתנו לכן הבנה עמוקה יותר לגבי מה זה אומר חתונה בחו"ל, במה זה כרוך, האם זה משהו שיכול להתאים לכן וכמובן - מה מצפה לכן אם תחליטו ללכת על זה.

 

מה המגמה הנוכחית בביקוש של זוגות ישראלים לחתונות בחו"ל. איך השתנה הביזנס בשנים האחרונות ומה לדעתכם גרם לעלייה בזוגות שמבקשים להינשא בלוקיישן חו"לי?

זהבי-אדם: "כשהקמנו את WEDAWAY לפני 5 שנים אחרי החתונה הפרטית שלנו ביוון, התחום בארץ של חופשות חתונה בחו"ל היה בחיתולים בהתחלה פנו אלינו כמה זוגות ולהפתעתנו כולם זרמו איתנו ועם הרעיון ה"מופרע" הזה של צמצום המוזמנים והטסתם לחו"ל. היום ישראלים נוסעים להתחתן מעבר לים בשביל החוויה, החופשה והביחד. הרבה זוגות היום מאסו בתעשיית החתונות שמציעה חתונה של 5 שעות עם מאות אורחים שרובם הם לא אורחים ממש של הזוג, אלא של ההורים, השקעה כספית מטורפת, תכנונים ולחץ היסטרי.ולכן זוגות היום מחפשים חתונה שתהיה טובה אליהם, שתישאר בלב שלהם ושל המוזמנים שלהם ותיחקק לנצח."

 
נוטקביץ: "המגמה העיקרית היא העליה בכמות הזוגות שלא רק טסים להתחתן בחו"ל בעצמם, אלא מטיסים איתם את כל המשפחה והחברים לסופשבוע של חגיגות, במקום לערוך אירוע חתונה "סטנדרטי" בארץ. בכל שנה יש יותר פניות, יותר הפקות והקבוצות עצמן גדלות. אני חושבת שהעלייה הזו מגיעה משילוב של כמה סיבות. קודם כל, המודעות לאפשרות להתחתן כך עלתה - יש על זה "דיבור" ויש כבר המון מידע, מה שמעלה את ההבנה שזה בעצם לא כזה חלום בלתי אפשרי. שנית, הקונספט של חתונה בחו"ל בבסיסו עונה על צורך שיש להמון זוגות בארץ. זה לא טרנד או גימיק מחזורי של תעשיית החתונות - יש הרבה מאוד זוגות שמחפשים באמת לעשות משהו שונה במהות, כי הם לא מתחברים לעקרון של חתונה מיינסטרימית. הם רוצים משהו שהוא יותר הם."

הזוג כוכבי: "מאז שהקמנו את החברה בכל שנה כמות החתונות מכפילה את עצמה, ואנחנו מתאהבים כל בוקר מחדש בהחלטה האמיצה שלקחנו לפני מספר שנים לעזוב את כל מה שעשינו לפני ולשים את כל האנרגיות שלנו בלהגשים לאחרים את החלום שאנחנו גם זכינו להגשים כזוג. גם היום אחרי שהפקנו כבר כמעט 100 אירועים בקפריסין אנחנו לא מפסיקים להתרגש כל פעם מחדש.

 

התחושה הממכרת של האורחים המגיעים לחתונה בוייב אחר לגמרי, אחרי שהם עוברים בנתב״ג והם באווירה של חופש היא פשוט מיוחדת ואנחנו רואים עוד ועוד זוגות שמגיעים להחלטה להתחתן בחו״ל - ישנן אינספור אופציות לחגוג את אירוע החתונה במקומות ונופים חדשים: על שפת הים, בטברנות, ביקבים ובבתי מלון ברמת אירוח מפנקת במיוחד שפשוט מעניקים הגדרה ברמה חדשה למושג ״חתונה.״

 

ההחלטה היא גם כלכלית מפני שבניגוד לחתונה סטנדרטית בארץ שנמשכת מספר שעות מצומצם, כאן מדובר על חופשת חתונה שבדרך כלל נמשכת 3-4 ימים ואפשר באמת ליהנות מנוכחות האורחים, לצבור חוויות ייחודיות ולהתרגש באמת מהחוויה המתמשכת.

 

בקפריסין, כידוע, קיימת אפשרות לחתונה אזרחית לישראלים בהליך קל ופשוט, אך יחד עם זאת,השנה ערכנו מספר גדול חתונות יהודיות אותן ביצע הרב הראשי לקפריסין, מה שגם מגדיל את הביקוש לזוגות שמעוניינים בחתונה מסורתית."

 

gallery 10(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed) 

 

gallery 9(צילום: Cristian Dascalu / הפקה: Overseas)

gallery 10(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed) 

gallery 1(צילום: Yo Studios / הפקה: Overseas)
 

gallery 8(צילום: Johnny Symeou / הפקה: Overseas)

 

gallery 15(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

gallery 8(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas)

 

 

מה צריך לדעת כל זוג שחולם להתחתן בחו"ל? מה הדברים הכי חשובים להיות מודעים אליהם לפני שמתחילים את התהליך?

 

הזוג כוכבי:"תתרגשו ותחלמו לקראת המסע שאתם עומדים לעבור. אפשר לחלום הכי רחוק, בחתונה בחו״ל יש גמישות רחבה לבחירת הלוקיישנים וגם לפרטים הקטנים בתוך חופשת החתונה. אנחנו מתאימים את עצמנו לאופי של כל זוג ואין מבחינתנו תבנית אחת, כל חתונה היא סיפור אגדה בפני עצמו והמטרה שלנו היא להגשים אותו בדיוק כמו שהזוג מבקש. רצוי להתנתק מהתפיסות התבניתיות שיש לנו על איך צריכה להיראות ולהרגיש חתונה ובאמת ובתמים לחלום רחוק. לצד זה זוגות צריכים להיות מודעים לפערי תרבות וההבדל המשמעותי בין איך נתפסת חתונה אצל ישראלים למהות אירוע החתונה במדינות אחרות. כאן נכנסת לתמונה חברת ההפקה בה הזוג יבחר לעבוד עימה, שצריכה לייצג את האינטרסים של הזוג בצורה הנכונה ולגשר על הפערים.

 

הבסיס הראשוני לבחירת הפקה הוא הכימיה עם האנשים, צריך להיות אמון חזק בין הזוג לבין מפיקי האירוע. אנחנו ממליצים חוץ מכימיה גם לצלול לחלק הטכני - בדיוק כמו שבודקים שלאולם האירועים בארץ יש רשיון עסק, יש לבדוק שלחברת ההפקה יש ביטוח אחריות מקצועית והיא פועלת תחת רגולציה של מדינת היעד ולא רק של מדינת ישראל. כמו כן, הדבר החשוב ביותר הוא ניסיון במדינת היעד. כלומר, חברות הפקה שהפיקו עשרות אירועים במדינת היעד יכולות להציע שירות הרבה יותר מקצועי עם פחות סיכונים בעבודה עם ספקים וניסיון בלוקיישנים שונים. רגליים על הקרקע באופן קבוע (לדוגמא, נוכחות קבועה במדינת היעד) היא דבר שאין לו תחליף ולמדנו זאת בחמש השנים שאנחנו מגיעים לקפריסין.

 

לאורך השנים בעבודה שלנו עם הזוגות הבנו שגם מודל התמחור הוא משמעותי - זוגות רבים הבוחרים להתחתן בחו״ל יעדיפו לקבל מודל עלות עם מספר אחד בסוף - שהוא העלות הכוללת של כל החתונה והחופשה על כל פרטיה. תמיד חשוב לוודא שהאינטרס של חברת ההפקה ושל הזוג זהה לגבי עלויות החתונה (לדוגמא כאשר חברת ההפקה גובה אחוז מסכום העסקה תמיד השאיפה שלה תהיה שהעסקה תצא כמה שיותר יקרה).


אנחנו ממליצים גם על מחקר מעמיק טרם בחירת חברת הפקה. היכנסו לפייסבוק וקראו את ההמלצות שכתבו זוגות אמיתיים על החברה, התעכבו על כך וקראו את ההמלצות לעומק. אל תהססו לפנות לזוגות שהתחתנו לפני דרכם, התייעצו איתם על החוויה והשירות."


נוטקביץ: "קודם כל, שזה אפשרי! ושזה הרבה יותר פשוט ממה שאנחנו חושבים. אני חושבת שכל זוג שמתחיל את התהליך צריך להבין עם עצמו לפני הכל - מה מניע אותו לכיוון חתונה בחו"ל. מה מדבר אליהם ומה החששות שלהם. השלב הבא יהיה לענות על כמה שאלות טכניות כמו הרכב מוזמנים, על מה לשים דגש באירוע, ומה התקציב. מעבר לזה, חשוב להישאר עם ראש פתוח. יכול להיות שמשהו שהם ירצו לא יתאפשר טכנית, או שהמפיקה תציע להם דברים שהם בכלל לא חשבו עליהם. אני מאמינה גדולה בתקשורת פתוחה ובחשיבות של לעבור יחד על כל אחת ואחת מהאפשרויות כדי שתתקבל תמונת מציאות מדויקת ובני הזוג יוכלו לקחת את ההחלטות שבאמת הכי מתאימות להם. בנוסף,, כמו בכל אירוע, גם בהפקת חתונה בחו"ל יכולים להיות אי אילו תקלות וקשיים בדרך - הטריק הוא לבחור מפיק שאתה באמת יכול לסמוך עליו ולנסות לתכנן הכל מראש כך שלכל תקלה או שינוי יהיה פתרון."

 

זהבי אדם: "ראשית, יש לצמצם את מספר המוזמנים מכמה מאות לכמה עשרות ולקבל את הסכמת המשפחות שתמיכתן מאד חשובה. כמובן שחייבים להינעל על תקציב שימקד את הזוג ואת חברת ההפקה. חשוב לזכור שהחתונות בחו"ל מתאימות לכל סוגי האורחים - משפחות עם ילדים ותינוקות, שומרי כשרות, אנשים עם מוגבלויות וכו. אנחנו יודעים להתאים את הלוקיישן לפי סוג האורחים והדרישות מהשטח.

כדאי להתחיל לתכנן את החתונה בחו"ל חצי שנה ויותר לפני החתונה, עדיפות לשנה לפני התאריך הרצוי - מחירי הטיסות זולים יותר ככל שסוגרים מוקדם יותר, ניתן למצוא מלון אידיאלי לאירוע שאפשר לסגור את כולו, ולהתאים באופן מקסימלי את החלום למציאות."

gallery 3(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 15(צילום: ליאור רוטשטיין / הפקה: WEDAWAY)

gallery 3(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 4(צילום: רביד פרי / הפקה: WEDAWAY)


gallery 4(צילום: Petros Stylianakis / הפקה: Overseas) 


gallery 15(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas)

 

 

במה כרוכה הפקה של חתונת חו"ל? כמה מורכב התהליך לחברת ההפקה וכמה סבוכה הבירוקרטיה שיש להתעסק בה?

זהבי אדם: "הפקת אירוע בחו"ל היא הרבה יותר מאתגרת מאשר הפקה בארץ - מכל הבחינות: הספקים, ניהול אירוע של סופשבוע שלם, העברות ולוגיסטיקה, התחשבות בזמני טיסות ובלת"מים, ועוד. מתחילים במציאת לוקיישן שתואם את החלום של הזוג, הסגנון שלהם, והצרכים שלהם. צריך לוודא את התאמתו לתאריכים הרצויים ומציאת זמינות, הרכבת חבילת חופשת חתונה שמותאמת לתקציב של הזוג, לנהל משא ומתן בלתי פוסק, תקשורת מול הספקים בחו"ל, להתחשב בתנאי מזג אוויר שלא תמיד יציבים, לדאוג לניהול מצבים ומציאת פתרונות מידיים בשטח לכל מיני דברים שצצים מכל הכיוונים, לגלות גמישות מקסימלית, לנהל לו"ז לאורך כל ימי חופשת החתונה, כולל מתן מענה של 24 שעות לכל האורחים. מעבר לכך, עיצוב אירוע מעבר לים משמעו הטסת ציוד, ניהול מחסן, עבודה מול לוקיישן שאינו נמצא 100 אחוז מהזמן מול העיניים שלנו."

הזוג כוכבי: "התהליך מתחיל בלהקשיב לזוג ולהתאים באופן אישי את הלוקיישנים השונים לחוויה שתפגיש את כל המשפחות והחברים למספר ימים. חברת הפקה מקצועית יודעת להתנהל מול ספקים רבים, לתאם נכון את הציפיות ולהתייחס לניואנסים הקטנים, כדי להפיק מנגינה אחת מושלמת שבסופו של דבר מייצרת אירוע חלומי. בחתונה ממוצעת בחו״ל מעורבים לפחות 20 ספקים שונים, חלקם ישראלים אך רובם מקומיים, התהליך ההפקתי כולל תכנון לפרטי פרטים של אירוע החתונה, ביצוע ותיאום הפקתי וכמובן ניהול על הקרקע עם צוות שלם. התהליך כולל שיחות טלפון, פגישות, שיחות וידיאו, מיילים - כל דרך תקשורת שמועדפת על הזוג, ובה נכנסים לאורך הדרך לכל פרט בנוגע לחתונה, הזוג בוחר את רמת המעורבות שלו.

אנחנו חיים גם בקפריסין וגם בישראל כדרך קבע, מה שמאפשר לנו להיות נוכחים על הקרקע, לנשום את האווירה ואת הספקים, לפתח איתם מערכת יחסים חברית ואמיתית כך שהזוגות שלנו תמיד יקבלו תמורה שנעשית גם עם הרבה חשק ואהבה. צריך לקחת בחשבון שספקים בחו״ל לא מתנהלים כמו ספקים בארץ ודברים שנראים לנו ברורים כמו למשל להתכתב בוואטסאפ או לצפות לקבל תשובה במייל תוך יום-יומיים, אינם ברורים כל כך במדינות אגן הים התיכון שבהן הקצב זז לאט לאט. היכולת של מפיקים להיפגש פנים מול פנים עם הספקים לחתונה, כשאנחנו נמצאים במדינת היעד במהלך התכנונים, ומייצגים את הזוגות, מאפשרת לדייק את הפרטים הקטנים ואת השירות שהזוג יקבל בחתונה.

נושא מורכב יחסית בהפקה בחו״ל הוא נושא התשלומים, בארגון עצמאי יש למצוא פתרונות יצירתיים להעברת תשלומים רבים, מקדמות והתנהלות במשא ומתן מול ספקים ואנשים עצמאיים. הבירוקרטיה וכאבי הראש האלו נחסכים בעבודה עם חברת הפקות שמטפלת בכל נושא התשלומים לספקים בחו״ל מקצה לקצה."ֿֿ

 

נוטקביץ: "כמו בכל אירוע , התהליך וההפקה מאוד תלויים בבחירות של הזוג ובאירוע עצמו. במקרה של החתונות שאני מפיקה - כל חתונה היא אחרת במהות שלה ונתפרת בהתאמה למידות הזוג, ולמעשה, לכל זוג מרכיבים חופשה מאפס כמו מחתיכות של פאזל - עד שמגיעים לתמונה הכוללת שהם הכי אוהבים. אני תמיד פתוחה לרעיונות חדשים, אתגרים ו"שגעונות" של הזוגות שלי  וככל שההפקה יותר מורכבת ומאתגרת - אני יותר נהנית מהתוצר הסופי ומסופקת מהתוצאה כשהחופשה מתחילה. 

 

מפיק צריך להביא בחשבון את כל האלמנטים והלוגיסטיקה ולהצליח למזג אותם יחד בצורה האידיאלית שיתאימו לאופי האירוע ולאופי של הזוג, הסגנון הכללי של החופשה והאירוע עצמו, גודל הקבוצה וההרכב, העונה, מגבלות קיימות ואיך לא - לתקציב. מניסיון של מי שהיתה כלה שהפיקה לעצמה את החתונה והיום היא מפיקה לזוגות אחרים -אני יכולה להגיד שהיתרון הכי גדול בזה שיש חברת הפקה שמתעסקת בהכל הוא הניסיון. מפיק שמכיר את השטח, המקומות והספקים יכול לא רק להקל ולחסוך בהוצאות, אלא במיוחד לראות את התמונה הגדולה ובמקביל לחשוב על כל הפרטים הכי קטנים ולוודא שהכל יילך חלק עם מינימום תקלות ובעיות."

 

gallery 16(צילום: ISO צלמים /הפקה: WEDAWAYׁׂ)
 

gallery 9(צילום: Cristian Dascalu / הפקה: Overseas)


gallery 9(צילום: Cristian Dascalu / הפקה: Overseas)

 

 

gallery 2(צילום:שרהלה גור לביא / הפקה: WEDAWAY)

gallery 2(צילום: רביד פרי / הפקה: WEDAWAY)


gallery 2(צילום: רביד פרי / הפקה: WEDAWAY)


gallery 2(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)


gallery 2(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

gallery 4(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

gallery 4(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed)

gallery 4(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 1(צילום: Yo Studios / הפקה: Overseas)


gallery 4(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 7(צילום: ליאור רוטשטיין / הפקה: WEDAWAY)

 

הלוקיישנים הפופולריים שרובנו מכירים לחתונות חו"ל הם יוון או קפריסין. מעבר לקרבה הגיאוגרפית, יש סיבות נוספות שהן כה פופולריים? האם יש ביקוש ליעדים נוספים? האם הפקתם חתונות ביעדים רחוקים יותר? 

 

נוטקביץ: "מעבר לעובדה שקפריסין היא יעד ממש קרוב ויש אליה המון טיסות יומיות וזולות במיוחד, קפריסין היא פשוט יעד מהחלומות לחופשת חתונה! יש באי הקטנטן הזה כל כך הרבה אפשרויות שונות, שכל אחד יכול למצוא בדיוק את מה שמתאים לו. בין אם זו חופשה משוחררת ועירונית או באווירה אינטימית ואותנטית במחוזות. בין אם נמשכים יותר למודרני או יותר לכפרי. בין אם אוהבים טבע ירוק או ים כחול - יש בקפריסין הכל מהכל. תוסיפו לזה את התרבות המקומית העשירה, האוכל המושלם והטרי, מזג האוויר השמשי והחם, את השפה המתגלגלת והמוזיקה המתנגנת, את העלויות השפויות ואת האנשים החמים והחייכנים שיקיפו אתכם ויתנו לכם שירות ואירוח מכל הלב - וקיבלתם יעד מושלם לחופשת החתונה שלכם. 

 

ולמי שמחפש את הפתרון של חתונה אזרחית - בקפריסין התהליך פשוט, מהיר וקליל. כמובן שיש עוד יעדים נוחים במידה כזו או אחרת לחתונה אזרחית ולחופשת חתונה. הכל שאלה של מה מחפשים לחוות, מה התקציב העומד לרשותכם וכמה האורחים שלכם יזרמו איתכם."


הזוג כוכבי: "קפריסין נמצאת במרחק 40 דקות טיסה בלבד מישראל והיא נחשבת מאד פופולרית לחתונה של זוגות ישראלים, שהנוחות לאורחים באירוע שלהם חשובה להם. מכיוון שהאי קטן גם הנסיעות קצרות, אין הפלגות ומסעות ארוכים לאורחים. בפן הבירוקרטי, הליך החתונה האזרחית פשוט במיוחד ודורש מהזוג להזמין מסמך אחד באינטרנט ותו לו. כמו כן ישנו רב ראשי מאושר על ידי הרבנות למעוניינים בחתונה יהודית כשרה, ואין צורך בתשלום על הטסת רב מהארץ או ממקום אחר.

 

בשנים האחרונות ערכנו גם חתונות בקפריסין למחפשים את הסגנון איטלקי, לזוגות שחיפשו לערוך חתונה באיטליה ולא עמדו בהוצאות הרבות הכרוכות בכך. בקפריסין אפשר למצוא מגוון גדול של נופים: הים והחופים, הרים ומרבדים ירוקים, אגמים וכמובן גם שלג לחתונות חורף. בקפריסין יש תרבות יין מתפתחת עם מספר יקבים מקסימים בסגנון איטלקי כפרי בהם ניתן לערוך אירועים, ומלונות שזורים בנופים עוצרי נשימה בהרי הטרודוס, המזכירים את טוסקנה."

 

זהבי אדם: "יעד מיוחד מאוד שאנחנו מפיקים בו חתונות הוא איטליה, שאנחנו כל כך שמחים שהוספנו עם השנים לתפריט היעדים שלנו. באיטליה החתונות הן רומנטיות, קלאסיות, מושלמות למי שאוהב אוכל מטורף, יין משובח והרבה טבע. אנחנו מתמקדים בחבל טוסקנה וחבל אומבריה, שם אנחנו מוצאים חוות אורגניות, מלונות אגריטוריסמו, טירות עתיקות וכמובן יקבים. טיסות לרומא אורכות 4 שעות ולכן מומלץ להאריך את חופשת החתונה משני לילות לשלושה - גם להתחתן וגם להנות מכל מה שיש לאיטליה להציע.  
  

אנחנו מפיקים המון חתונות גם ביוון וקפריסין. לפני 5 שנים התחתנו ביוון כי אנחנו מאוהבים ביוון ואחרי היכרות כל ​כך עמוקה וארוכת שנים איתה ועם שאר היעדים, אנחנו יכולים לומר בוודאות שהיא היעד המושלם לחתונה. למה? מעבר לטיסה הקצרה, האורחים באמת מתנתקים מהיום-יום, מרגישים חופש אמיתי! לא רואים עוד ישראלים, ולא נמצאים באף מקום שהם כבר היו בו כי היעדים שלנו ביוון הם לא כאלה שישראלים מכירים, מה שעושה את החוויה להרבה הרבה יותר מיוחדת. אנחנו מוצאים מלונות מטריפים ומבודדים וסוגרים את המלון כולו לכל סופשבוע החתונה, ואז מארגנים מסיבות חתונה עד הבוקר, ללא הגבלת מוזיקה וללא עלויות מופרכות. 

אגב, חתונה ביוון לא חייבת להיות חתונה בסגנון של קיץ ומסיבת בריכה, אפשר להתחתן בהרים מושלגים בחורף, במחוז הפלופונז או זגורייה - אזורי טבע מטריפים שלא נופלים מהנופים של האלפים השוויצרים, ונמצאים רק שעתיים טיסה מהארץ."

 

gallery 2(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

gallery 2(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

gallery 2(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed)


gallery 18(צילום: Johnny Symeou / הפקה: Overseas)

gallery 7(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

gallery 7(צילום: בן קלמר / הפקה: WEDAWAYׁׂ)


gallery 7(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

מבחינת עלויות, איך משתווה חתונת חו"ל לכזו בארץ? האם מדובר בפינוק לזוגות בעלי אמצעים בלבד, או שיש פה גם יתרון כלכלי כלשהו?

נוטקביץ: "חתונה בחו"ל היא בהחלט לא פינוק לבעלי אמצעים בלבד. את החתונה שלנו הפקנו כשאני הייתי מלצרית שבייסקלי חיה מהיד לפה ובעלי היה במסע חיפושים עצמיים מבחינת קריירה. חששנו מהוצאה שלא נצליח לעמוד בה אז עשינו המון בדיקות, וכל הזמן ערכנו את ההשוואה לאפשרות להתחתן חתונה מצומצמת בארץ - ובסופו של דבר יצא לנו הרבה יותר זול להטיס 60 אורחים ל-4 ימים סופר מפנקים בחו"ל, מאשר אירוע יחסית מינימליסטי של כמה שעות ל-100 אורחים בארץ."

זהבי אדם: "רוב הזוגות שחולמים להתחתן בחו"ל, חוששים מאוד מעניין התקציב מפני שיש הרבה עלויות שכרוכות בחתונת סוף שבוע: לינה, ארוחות, הסעות, הפקה, וכמובן הספקים שהרבה פעמים מגיעים מישראל. ההקבלה של העלויות היא פשוטה. חתונה בחו"ל תעלה כמו חתונה בארץ אבל עם הרבה פחות מוזמנים. כלומר, פחות מתנות. וכן, מקבלים מתנות, אך הן בדרך כלל לא מכסות את עלות ההשתתפות בחתונה. ולכן, חתונה בחו"ל היא לא חתונה שמכסה את עצמה אז זוגות שמעוניינים להגשים את החלום של חתונה בחו"ל צריכים שיהיה להם תקציב ברור כדי לצאת לדרך."  

הזוג כוכבי: "מה שבטוח הוא שיש ערך משמעותי יותר גבוה לכסף של זוגות הבוחרים להתחתן בחו״ל, וזה מתבטא בעיקר בתמורה שמקבלים עבור התשלום. לא רק שהזוג זוכה לחוויה ארוכה ומשמעותית יותר, אחת כזו שנחקקת בזכרון של הזוג ושל האורחים, גם בדרך כלל יתלוו אליה 4-5 ארוחות נוספות, חתונה מושלמת, שונה ומיוחדת,  וכן אירוע נוסף. אז במחיר דומה זוגות מקבלים גם הפלגות עם דיג׳ייז ואלכוהול, חגיגות בטברנות יווניות, מסיבות שונות ועוד.

 

חתונה בחו״ל כמו חתונה בארץ יכולה להיות יקרה או זולה, הכל תלוי במסגרת המבוקשת, באיזה סטנדרט הזוג בוחר, בתאריכים, ברמת המלון הנדרשת ועוד. השורה התחתונה היא שחתונה בחו״ל לא תמיד זולה יותר אבל היא תמיד שווה יותר."

gallery 5(צילום: George Charalambous / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 5(צילום: Petros Stylianakis / הפקה: Overseas) 

gallery 5(צילום: Petros Stylianakis / הפקה: Overseas) 

gallery 5(צילום: Petros Stylianakis / הפקה: Overseas) 

gallery 5(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas)

gallery 5(צילום: Athanassios Papageorgio / הפקה: Overseas)

 

gallery 1(צילום: שרהלה גור לביא / הפקה: WEDAWAY)

gallery 1(צילום: בן קלמר / הפקה: WEDAWAY)

gallery 1(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

gallery 3(צילום: שמואל לוי / הפקה: WEDAWAY)

 

למי הייתם ממליצים לבחור בחתונת חו"ל ולמי ממש לא? האם יש סוג מסוים של אישיות (מכיוון הזוגות הכוונה) שהפקה מסוג כזה לא תתאים לו לדעתכם?

זהבי אדם: "אנחנו כמפיקים נותנים את כל הידע, הנתונים, התמונות, ותחושת הביטחון שאפשר לתת. אבל חתונה בחו"ל מתאימה לזוגות שיודעים לשחרר שליטה, לסמוך על המפיק ולהתמסר לחוויה. זאת בגלל העובדה הפשוטה, שהלוקיישן לא נמצא מול העיניים שלהם, חלק מהספקים הם ייפגשו לראשונה כמה ימים לפני האירוע, וחלק מהארוחות לא ניתן לטעום לפני."

נוטקביץ: מצד אחד, זה לא נכון להגיד שיש "טייפקאסט" לזוגות שבוחרים להתחתן בחו"ל, או לסיבות שמובילות אותם לרצות בזה. מצד שני, אם להכליל, אני כן יכולה לומר שכל הזוגות שלי שחיתנתי בחו"ל היו מאוד קלילים בווייב שלהם ובגישה שלהם לחתונה. הם תמיד שמים את הדגש על החופשה עצמה, על האורחים, על הדברים הקטנים שמסביב. זה המון עניין של ביטחון, הקשבה, זרימה, הכלה, שקיפות ותחושה שיש על מי לסמוך ומצד שני המון מסתמך על תחושות בטן. בפגישה הראשונה עם המפיק שלכם אתם כבר אמורים להרגיש אם אתם מוכנים לתת לו את המושכות ולשים את אירוע החתונה שלכם בידיים שלו, או לא."

הזוג כוכבי: "חתונה בחו״ל מתאימה לכולם. וליבנו פתוח להפיק את החתונה לכל סוגי האנשים, מכל הדתות, התרבויות והנטיות. החתונה בחו״ל מתאימה לכל החולמים באשר הם."

gallery 7

(צילום: נועם סלח / הפקה: WEDAWAY) 

 

gallery 12(צילום: צוריה ווילף / הפקה: WEDAWAY)

 

gallery 9(צילום: Andy Sosinski / הפקה: Fly n' Wed)

 

gallery 13(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas)

 

gallery 13(צילום: Christodoulou Photography / הפקה: Overseas)


אז עכשיו שאתן יודעות יותר על חתונות חו"ל, חושבות שתצאו להרפתקה?

בזמן שאת מתלבטות ועובדות על חידוש הדרכון שלכן, קפצו לבקר באינסטוש של המומחים המהממים השלנו ותראו איך הויז'ן מתעורר לחיים!

 
@overseas.official

@fly_n_wed

@wedaway_

מאת:כלות אורבניות
פרויקט מציאות מדומה יצא לדרך
באיזה איזור בארץ? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
מה הסגנון? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
כמות אורחים משוערים? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)