Giving Back: מתנות לאורחים שהן גם תרומה לקהילה

22.08.22

התשורה הקטנה שמגיעה לאורחים שהתלבשו, התבשמו ובאו לשמח את הזוג ביום החשוב שלהם היא כבר סוג של מאסט בחתונות תקופה ארוכה. וישנן לא מעט אופציות לפריטים חמודים ויפים שאומרים 'תודה' ללא מילים בצורה הכי מהממת. 

 

אבל מעבר לסטייל, יש גם זוגות שמזהים בכל נושא המתנות לאורחים הזדמנות לתרומה לקהילה, כך שהסכום שיוצא באירוע על המתנות יילך למקומות שבהם הוא מהווה סיוע חשוב לאוכלוסיות הזקוקות לכך. 

 

הנושא של תרומה סביב ההוצאות של היום הגדול עולה הרבה בקבוצה הסודית שלנו, אז החלטנו להרים את הכפפה ולספר לכן על כמה יוזמות וארגונים מדהימים שדרכם אתן יכולות לעשות זאת.

 

סדנת שקמים

סדנת שקמים היא סדנה לאנשים בוגרים בעלי צרכים מיוחדים השוכנת ליד מושב בית עובד. החניכים בפרויקט מועסקים במגוון עבודות, ובין השאר הם גם שותלים ומגדלים באהבה עציצי סוקולנטים מקסימים ואוספים אגוזי פקאן, שניהם מושלמים בתור מתנות לאורחים. הסדנה מהווה עבור המשתתפים בה מקום עיסוק המעניק להם משמעות ותחושת מסוגלות. 

 

23

(צילום: עידן חסון)

 

ניתן לרכוש מהסדנה עציצים או אגוזי פקאן שכיף לקבל, כשהמתנות כוללות הקדשה והסבר קצר על התרומה לקהילה. 

 

ליצירת קשר:

אתר: קליק

טל': 054-6149204

 

25

(צילום: עידן חסון)

 

 

 

מתנות קטנות

חנות מתנות אונליין שכולן בה מיוצרות ונארזות על ידי המפעל המוגן "שיקום אחר" המעסיק אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית, ומפעלים נוספים בעלי ערך חברתי המעסיקים בעלי מוגבלויות.

 

6

(צילום: טלי דברת)

 

9

(צילום: טלי דברת)

  

המיזם הוקם על ידי מורן חסיד ב-2014, ויש בו מגוון של מתנות אפשריות שיכולות לבוא בול כמתנות מתוקות לאורחים בסוף האירוע, כמו למשל סבוני עלי טבע, זרעים, עציצים קטנים, שוקולדים וערכות שתילה חמודות. 

 

ליצירת קשר:

אתרקליק.

ליצירת קשר עם מורן, יוזמת הפרויקט פנו במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. או בטלפון: 054-977-4970

 

 

8

(צילום: טלי דברת)

   

מתחילים בטוב

כאן לא מדובר במתנה אלא בתרומה שהיא תחליף למתנה לאורחים. המיזם 'מתחילים בטוב' משדך בין זוגות לפני חתונה לשלל עמותות ברחבי הארץ לצורך העמדת תרומה, בשם האורחים. "מתחילים בטוב" מעצבים כרטיסי תודה המחולקים באירוע במקום המתנה ומספרים לאורחים שלכן שבחרתן לתרום בשם כל אחד ואחת מהם לעמותה הקרובה ללבכן.

 

ליצירת קשר: 

אתר: קליק

פייסבוק: קליק

 

1

(צילום: מתחילים בטוב)

 

4

(צילום: מתחילים בטוב)

  

 

מאפיית ילדודס

מאפיית ילדודס היא מיזם חברתי לקידום נוער המגיעים מבית הילדים "נווה חנה" בקריית גת, מקום המעניק בית חם ואוהב לילדים ובני נוער שאינם יכולים לגדול בביתם, ומגיעים מרקע סוציו-אקונומי קשה. המאפייה היא פרויקט ייחודי של המקום, שמטרתו לחנך את הילדים ובני הנוער לעשייה, עבודה והשתלבות מיטיבה בחברה. 

 

ליצירת קשר:

אתר: קליק

טל': 050-3480875 

 

15

 

16

 

 

מתנות של TNX

TNX הוא מותג מתנות של קבוצת 'שכולו טוב', שכולל מוצרים שמיוצרים בעבודת יד במפעלים המהווים מסגרות הכשרה ושיקום עבור אנשים עם חסמים תעסוקתיים. בכל מסגרת שכזו ישנו דגש על הכנה לעבודה רגילה, עם אפשרות לליווי בזמן חיפוש והשתלבות בעבודה חדשה. למותג יש מגוון רחב של מתנות, מעציצי תבלינים, דרך סבונים ממותגים ועד טראפלסים טעימים, וכל סוג של רכישה עוזרת לפעילות החשובה הזו.  

 

ליצירת קשר:

פייסבוק: קליק

טל': 052-9619070

מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

21

 

18

 

 

בית הצייר

בית הצייר הוא מקום המהווה מסגרת חינוכית-טיפולית עבור בני נוער בעלי הפרעות שונות ובמצבי סיכון, שיוצרת עבורם בית אוהב ומצמיח. המקום מפעיל משתלה ממנה תוכלו להזמין עציצים יפים לאורחים בתהליך שמתחיל מבחירת הצמח המועדף עליכן (סוקולנט או צמחי תבלין) ואת העטיפה החביבה עליכן (בד יוטה/בטון/ שקית נייר). והם יעטפו באהבה, עם הרבה לב ואסתטיקה. 

 

1 97

 

למתנות תוכלו להוסיף כמה מילים משלכן, וילדי בית הצייר יוסיפו כמה מילים עליהם כדי להמשיך את שרשרת הנתינה.   

 

ליצירת קשר:

בית הצייר בפייסבוק: קליק

אינסטגרם: קליק

 

4 100

 

 

בית היוצר - עדי אופקים

במפעל השיקומי ובסדנאות התעסוקה של 'בית היוצר - עדי אופקים' יוצרים ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות רפואיות מתנות מקסימות שיכולות להתאים כמתנות לאורחים בחתונה. עציצים, כוסות, מגנטים, מוביילים, פמוטים ועוד ועוד מחכים לכם בעדי בוטיק, החנות המקוונת של המיזם. מי שיצרו את הפריטים משתתפים בתוכנית הכשרה שיקומית מיוחדת שמשלבת ריפוי בעיסוק ומעניקה להם משמעות ואמונה ביכולותיהם. עם הרכישה של המוצרים אתן תורמות ליוצרים ומאפשרות להמשיך לפתח אצלם מיומנויות חיים ולעודד את צמחיתם האישית.  

 

WhatsApp Image 2022 04 06 at 12.55.19

 

WhatsApp Image 2022 04 06 at 12.55.19 1

 

WhatsApp Image 2022 04 06 at 12.55.19 2

 

ליצירת קשר:

לאתר על עדי בוטיק: קליק

מייל לרכישת עציצים: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מייל לרכישת כלי קרמיקה: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

אנחנו מרגישות שאין דבר מרומם נפש מהתחלת חיים משותפים בתחושה שעשינו שינוי ועזרנו למי שבאמת צריך. אם יש לכן רעיונות לדרכים נוספות לתרום סביב החתונה, אתן מוזמנות לחלוק איתנו בקבוצה:) 

מאת:כלות אורבניות