5 לוקיישנים סודיים לחתונת שטח וחברת ההפקות שתתכנן לכן אותה

13.03.24

אחד האתגרים הראשונים בהפקת חתונת שטח הוא איתור הלוקיישן המושלם. לזוגות רבים יש ויז'ן קסום ומדויק בראש, ומשם - לא תמיד קל למצוא את הספוט שעונה ב-ד-י-ו-ק על כל הציפיות. אז היום אנחנו רוצות להקל עליכן בשלב הזה שבדרך, ולהכיר לכן חמישה מקומות יפהפיים, רובם במרכז הארץ, שהם פשוט היסטריים לחתונות שטח. 

 

אחרי שנכיר את כל הלוקיישנים נפרוש בפניכן את כל הטיפים החשובים על חתונות שטח ונספר לכן הכל על חברת ההפקות בלום, שמפיקה בבלעדיות את כל האירועים המתקיימים במקומות המהממים שראינו. 

מוכנות לצאת איתנו לסיור קטן, עד למציאת השטח שחלמתן עליו?

 

כרם ענבי יין

כרם ענבי מאכל

מטע אבוקדו

מטע פקאנים 

מצוקי דרגות 

טיפים מעולים מבלום הפקות 

 

כרם ענבי יין

איפה ממוקם: מרכז הארץ

מה יש בשטח: רחבת ריקודים מבוטנת, הצללת מטבח, מים זורמים, חנייה מסודרת ומצע מהודק לכלל השטח. לכל השאר - בלום כבר ידאגו לכן. 

מה מיוחד בו: נוף של כרמים. הכי מהפנט שיש.

מה חשוב לדעת לגבי חתונות בלוקיישן: עונת החתונות בכרם מתחילה בסוף מרץ ומסתיימת בתחילת נובמבר. ניתן להתחתן רק בשישי ועד 01:00 בלילה או שבת. לבלום יש בלעדיות על הפקת כל האירועים שמתקיימים במקום. 

איך נראות חתונות בו: קרה לכן ששכרתן רכב בטיול בעיירה ציורית בחו"ל ולא הפסקתן לצלם ולהתפעל? אז ככה זה גם כאן - רק בלי החו"ל. מרכז הארץ, 360 מעלות של ירוק ונוף עוצר נשימה, של שורות כרמים משורטטות כאילו ב-AI, מגיעות עד לאופק ושם הן מתחברות עם התכלת של השמיים. מקום מושלם לחתונה.

  

כרם אלי 2

(צילום: נדב גארב)

  

כרם אלי 1

(צילום: נדב גארב)

  

כרם אלי 3

(צלם: אסף קליגר)

   

כרם אלי 4

(צילום: נדב גארב) 

  

כרם אלי 5

(צילום: איציק בן דוסא)

  

כרם ענבי מאכל

איפה ממוקם: מרכז הארץ

מה יש בשטח: רחבת ריקודים מבוטנת, הצללת מטבח, מים זורמים, חנייה מסודרת, מצע מהודק לכלל השטח. בבלום דואגים לכל השאר.

מה מיוחד בו: ירוק מכל עבר וציוץ של ציפורים שלגמרי יכול להחליף את מוסיקת הרקע של קבלת הפנים.

מה חשוב לדעת לגבי חתונות בלוקיישן: עונת החתונות בכרם מתחילה בסוף מרץ ומסתיימת בתחילת נובמבר. אפשר להתחתן בכל ימות השבוע, כולל שישי שבת. השטח הוא בבלעדיות של בלום.

איך נראות חתונות בו: אם היינו מכסות לכן את העיניים ומסיעות אתכן לחתונה, הייתן בטוחות שאתן בלב טוסקנה. כרמים מימין ומשמאל, מדי פעם עצי זית וגבעות עם ענבי מאכל מתוקים שהשמש מלטפת אותן כשהיא נעלמת באופק ומשאירה צבעים רומנטים של שקיעה.

 

כרם פיינשטיין 1

(צילום: נדב גארב)

  

כרם פיינשטיין 2

(צילום: נדב גארב)

  

כרם פיינשטיין 3

(צילום: רון שושן)

   

כרם פיינשטיין 4

(צילום: רון שושן)

  

כרם פיינשטיין 5

(צילום: נדב גארב)

   

מטע אבוקדו

איפה ממוקם: מרכז הארץ

מה יש בשטח: צל טבעי ובריזה של הים.

מה מיוחד בו: סוף סוף תראו עץ של אבוקדו! 

מה חשוב לדעת לגבי חתונות בלוקיישן: האבוקדו הוא עץ ירוק עד. אפשר להתחתן במטע כל ימות השבוע, כולל בשישי-שבת. השטח בבלעדיות של בלום.

איך נראות חתונות בו: מהרגע שתכנסו למטע, תרגישו כאילו הגעתן הביתה. העצים מחבקים ומלטפים מכל הכיוונים, האוויר מלא בחמצן ירוק ומחייה, השמחה היא אותנטית. חתונה בצל עץ האבוקדו יוצרת תחושה כאילו שאלוהים ירד בכבודו ובעצמו לקדש את החופה.

 

אבוקדו 1

(צילום: איזו צלמים)

  

אבוקדו 2

(צילום: נדב גארב)

  

אבוקדו 3

(צילום: איזו צלמים)

   

אבוקדו 4

(צילום: אלמוג קולט)

   

מטע פקאנים 

איפה ממוקם: מרכז הארץ

מה יש בשטח: צל טבעי ובריזה של הים.

מה מיוחד בו: ירוק אינסופי.

מה חשוב לדעת לגבי חתונות בלוקיישן: עונת החתונות בפקאנים מתחילה בתחילת מאי ומסתיימת באמצע נובמבר. אפשר להתחתן בכל ימות השבוע, כולל בשישי-שבת. בבלעדיות של בלום.

איך נראות חתונות בו: חתונה בתוך מטע של פקאנים היא כמו חתונה ביער פיות קסום מהאגדות. העצים עצומים, הצל הוא אינסופי והבריזה מושלמת. מי אמר שלהתחתן בטבע, במרחק של 10 דקות נסיעה מתל אביב זה לא אפשרי?

 

פקאנים 2

(צילום: עידן כנפי)

  

פקאנים 3

(צילום: עידן כנפי)

  

פקאנים 4

(צילום: עידן כנפי)

   

פקאנים 5

(צילום: ניב סמיטליין)

   

פקאנים 1

(צילום: ניב סמיטליין)

  

מצוקי דרגות

איפה ממוקם: ים המלח

מה יש בשטח: חדרי אירוח מושלמים, שירותים, הצללות, מים זורמים.

מה מיוחד בו: מה לא? נוף של ים שציירו אותו בתוך מדבר.

מה חשוב לדעת לגבי חתונות בלוקיישן: אפשר להלין במקום כ-250 אורחים. מאחר שבים המלח כמעט אין ימי גשם, הוא מושלם לאירועים גם בתקופות שלא עושים אירועים בטבע. כשעורכים חתונה במקום המלון כולו נסגר לטובת העניין, ובאמצע השבוע המחירים יהיו נוחים יותר. חתונות במקום הן בשת"פ מלא של בלום עם מצוקי דרגות.

איך נראות חתונות בו: זו בעצם דסטיניישן וודינג ברבע תקציב. בארץ, בלי טיסות ולוגיסטיקות של שבוע וכאבי ראש. כאן בישראל, במרחק של שעתיים נסיעה, אבל התפאורה - לגמרי חו"ל. השקט של המדבר בשילוב עם הכחול של הים, מכניס אותנו לזן מהרגע הראשון. אם אתן חובבות נטפליקס - יש מצב שתרגישו שאתן השחקניות הראשיות בסדרה על עצמכן.

 

מצוקי דרגות 2

(צילום: רון שושן)

  

מצוקי דרגות 1

(צילום: ג'ן סלדקוב)

  

מצוקי דרגות 4

(צילום: רון שושן)

  

מצוקי דרגות 5

(צילום: רון שושן)

  

אחרי שטיילנו בכל המקומות הכי שווים, קבלו את הטיפים הכי חשובים מחברת ההפקות בלום, לפני היציאה לדרך: 

 

מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך לחתונת שטח שכזו?

חשוב לדעת שאתן בידיים טובות, מנוסות וקשובות. חשוב לדעת שהמעטפת היא מקצה לקצה ושהמפיק שלכן מוביל את התהליך ולא נגרר בתהליך. כלומר, הוא תמיד יודע מה השלב הבא, מציף ופורש בפניכן את כל האפשרויות, היתרונות והחסרונות בכל פניה שתקחו.

 

אנחנו בבלום נשקף לכם, כבר בפגישה הראשונה, את התמונה המלאה של המסע לפרטי פרטים, ונחסוך מכם את הדברים המשעממים. חשוב לבדוק את הנסיון של המפיק, וגם את הנסיון של הספקים איתם הוא עובד. דבר נוסף - חפשו המלצות על ההפקה. ככל שהיא יותר מנוסה, כך תמצאו יותר חומרים.

איך נראה תהליך בחירת לוקיישן לחתונת שטח?

בחירת לוקיישן מושפעת מכמה היבטים: איזור גיאוגרפי יבצע את הסינון הראשון. יהיו כאלו שרוצים קרוב לבית והיו כאלו שדווקא יחפשו ניתוק טוטאלי. לאחר מכן, חשוב לדעת איזו אווירה אנו מחפשים. לרוב מבינים זאת מיד. למקום יש השפעה רבה על אופי האירוע. ולבסוף - התקציב. לכל מקום יש תג מחיר שונה, ולכל מקום יש צרכים לוגיסטיים שונים, כך שכאשר סוכמים כל אלו מקבלים תמונה תקציבית על כל האירוע. 

 

כרם אלי 8

(צילום: איציק בן דוסא)

   

כרם אלי 7

(צילום: איציק בן דוסא)

  

איך נראה תהליך תכנון של חתונה כזו?

האמת? התהליך ממש כיפי! קודם כל, הכל מונגש, מחבק ומלווה ויש מבחר אין סופי… נהנים מקולינריה בועטת, גם באוכל וגם במשקאות כי כדי לבחור קייטרינג - צריך לטעום (אגב, בניגוד למקומות המובנים - ששם לרוב הקייטרינג בילט אין).

 

במקביל, עובדים על האווירה שאנחנו רוצים לייצר: צהריים-משקפי שמש-קוקטייל ביד או שמלת ערב-מינגלינג איכותי-מסיבה בועטת, ואפשר גם וגם! כי הכל מאוד דינמי בטבע. אפשר שישי אחה''צ, אפשר חמישי ערב ואפשר בכלל משהו חלבי, קליל ואביבי. אחר-כך בונים סקיצה ממוחשבת, ואז מגיעים לריהוט, לפרחים ולמה שביניהם. למזלנו, אנחנו עושים את זה הרבה.

 

ספרו קצת על החברה שלכם. מי אתם, בלום?

מציירים במכחול, כל פעם מחדש, את הסיפור שלכם, מדויק, נקי ומלא באהבה. מאחורי בלום עומדים צמד המפיקים מהוותיקים והמנוסים אורי וטל, שחברו יחדיו אי שם ב-2010, עוד כשצמד המילים "חתונה בטבע" היה סוד כמוס ליודעי דבר בלבד. מאז עברו כמה שנים ובלום ניצבת כיום כחברות הפקה מובילה בענף.

 

לבלום יש סגנון עבודה ייחודי רק להם, ובמילים פשוטות - "בלום סטייל", הכולל:

  • - מעטפת צמודה לאורך כל התהליך - אתם בידיים טובות והמקצועיות ביותר. 
  • - תכנון מקצועי המבטיח רמת גימור ודיוק ללא פשרות.
  • - שקיפות וניהול תקציב מדויק עוד מהשלב הראשון.
  • - היצע מקומות גדול ובלעדי (לוקיישנים לחתונות).
  • - בניית שלד לוגיסטי והרכבת נבחרת הספקים המתאימים ביותר לצרכים שלכם.

- כשתהיו באירוע של בלום תדעו שהגעתם לאירוע כזה :)

 

כרם פיינשטיין 7

(צילום: רון שושן)

   

כרם אלי 6

(צילום: נדב גארב)

  

אוקיי, אבל למה בכלל חשוב לקחת מפיק?

אנחנו תמיד אומרים לזוגות שלנו שלסרט הטוב ביותר נדרשים: שחקנים מצויינים, תסריט מרגש, צלמים וציוד - את הכל מחבר הבמאי. גם כאן, בהפקת החתונה למפיק תפקיד מפתח-מחבר כדי שהכל יעבור לטובת מטרת העל. 

 

חתונות שטח דורשות סינרגיה מושלמת ותזמור מדויק של המון פרטים כדי שהקסם יתרחש. הפקה מנוסה תדאג ששום פרט - גדול כקטן - לא יתפספס ויפול חלילה בין הכיסאות. בנוסף, מפיק מנוסה ידע לשמור על מסגרת תקציבית ולמקסם את התקציב בזכות הקשרים שלו בענף.

 

גם נושא הבטיחות והביטוח הם חשובים: הפקה רצינית תחזיק בביטוחים מתאימים לקיום אירוע בנוסף לאישורי יועצי בטיחות שונים. בנוסף, יאבטח את האירוע מאבטח חמוש וחובש עם דפיברילטור. בגדול: מפיק מנוסה יביא אתכם ליום הגדול בציפייה והתרגשות ולא בתשישות ועייפות. כשהגענו אליו הוא יהפוך את החתונה ללא פחות ממושלמת.

 

אז אם חתונת שטח היא החלום שלכן, אנחנו מקוות שהכתבה הזו עזרה לכן להבין ולדייק את השלב הבא. גוד לאק!מאת:כלות אורבניות