המסע לפרק ב' - הקונספט

29.04.15

את השבועיים האחרונים שעברו עליי מאז שכתבתי כאן לאחרונה - קשה לי לתאר במילים וזאת למרות שאני טיפוס שלא נוטה להסתבך עם אותיות ומשפטים. קיבלתי כמות מדהימה של תגובות, תמיכה ואהבה לנוכח הרעיון שלי שהמשיך להתגבש ולקבל חיים משלו ועל כך עוד ארחיב בהמשך, כל התגובות הללו הפעימו אותי.

 

לא אגדיר זאת כרגעי משבר, אך היו גם כמה רגעי ייאוש קטנים לנוכח העובדה שלא הצלחתי למצוא מקום לערוך בו את האירוע והרי שהמקום הוא הבסיס לכל התכנונים שלי ובלעדיו לא ניתן להתקדם. היו לי מחשבות רגעיות לרדת מהעניין, להודות שהפרויקט הזה גדול עליי - אבל אז הזכרתי לעצמי שאני לא טיפוס שמוותר וכך רק הפכתי חדורת מוטיבציה אפילו יותר ונחושה ללכת עם זה עד הסוף.

 

מה שעזר לי יותר מכל, הייתה ההחלטה שלנו לתרום את כספי המתנות שהאנשים יביאו לאירוע, לשתי עמותות יקרות ללבי שמצילות כלבים נטושים מהסגרים: למען הכלבים שבצל והרצליה אוהבת חיות. בפוסט הקודם הכרזתי על כך שכבר קיבלנו מתנות הנחוצות כדי להתחיל את חיינו כזוג ולכן אין לי צורך בהן, אבל אז הבנתי שיש יצורים חיים שזקוקים לעזרה הזו ולכן שמתי לעצמי כמטרה להקדיש את המתנות שיינתנו באירוע - למענם.

 

זה העמיד אותי במצב טריקי: מצד אחד, לא פניתי לאיש מיוזמתי אלא סמכתי שהאנשים הנכונים אשר יירצו להירתם לטובת המטרה יפנו אליי ומצד שני, רציתי לארגן אירוע בהתנדבות מלאה... בהחלט לא פשוט העניין. בדיוק בנקודה הזו הגיע אליי מתן מ"הגלריה בית לאירועים", מקום שיצא לי לכתוב עליו בבלוג-מגזין לא פעם. בדרך כלל כשמדברים איתי על מקומות לאירועים, אני ממש יכולה לדקלם בע"פ אילו זוגות התארחו שם וכך זכרתי שהוקסמתי מהמקום בעת שכתבתי על הזוג מעיין ורפי

 

ציפיתי להססנות, ציפיתי לתשובה שלילית ולמען האמת, הייתי אסירת תודה על כך שמישהו היה בכלל מוכן להקשיב לי ולסיפור שלי. לאירועים שקרו לאחר מכן לא הייתי מוכנה: מתן הזמין אותנו לגלריה, להתרשם מהמקום והציע לנו תאריך פנוי לבחירתנו. כמה פשוט וכמה לא טריוויאלי. מתן לא רצה לדעת מה יש לי להציע בתמורה ולמעשה לא התקיים כאן שום תהליך של משא ומתן, היה רק איש שרתום למשימה ועל כך היה לי ברור שאודה לו שוב ושוב, בכל הזדמנות ובכל פלטפורמה שתהיה לי.

 

 

 

 

אם כבר הזכרתי את חתונתם של מעיין ורפי, אז היה דבר מה נוסף שמצא חן בעיניי מאוד בפוסט הזה ואלו הצילומים הנהדרים של נטלי שור. גם הפעם נוצר חיבור קסום כזה, שכמותו רואים רק בסרטי דיסני וכך ההשראה שמצאתי בפוסט שלהם הופכת פתאום למציאות ונטלי היא גם הצלמת שלנו.

 

כעת כל שנותר הוא למצוא קייטרינג טבעוני שיסכים לפתוח את ליבם ולהראות לאורחים שלנו כמה צבעוני וטעים הוא המטבח הטבעוני - ואז נתחיל בחלק הכייפי באמת: עיצוב השמלה, עיצוב האירוע וכל מה שקשור בפן הקריאייטיבי שגם אותו אשתף איתכן כמובן. אם כבר הזכרנו את זה, אז בנקודה הזו אני יכולה לחשוף את הקונספט שלפיו אבנה את האירוע: סרטיו של ווס אנדרסון.

 

ווס אנדרסון הוא במאי קולנוע אמריקאי צעיר ומוכשר כשד. על אף שהוא עוסק בסרטים בסך הכל מאמצע שנות ה-90', הוא הפך לבמאי האהוב עליי ועל נתן בן זוגי ומאז אנחנו לא מפספסים שום יצירה קולנועית שלו. הסרטים שלו מתאפיינים באסתטיקה מאוד בולטת לעין, סימטריה עזה וסגנון קצת משונה שמאוד מתכתב עם הטעם האישי שלי. התאהבתי ברעיון לעצב חתונה בהשראת הסרטים שלו עוד לפני שנושא חידוש הנדרים כלל עלה על הפרק ולשמחתי נזכרתי בכך לפני כמה ימים.

 

התבוננתי לפתע בדירה שלי והבנתי שהיא כולה נראית כמו מתוך סרט של ווס אנדרסון הודות לכל מיני פיצ'פקעס שמפוזרים בה ואם לוקחים בחשבון גם את האהבה העזה שלי לחיות ובדגש לשועלים, הרי שמדובר בשידוך מושלם. לווס אמנם יש המון סרטים נהדרים ונפלאים, אך החלטנו לא להתפזר יתר על המידה ולכן נתרכז בשניים: 

 

 

Fantastic Mr fox הוא אחד הסרטים שהכי השפיעו עליי ולא רק בגלל ההאנשה של השועלים ושאר חיות היער: מדובר בסרט שנוצר כולו בעבודת יד, מלאכת מחשבת של שעות וחודשים. 

 

 

Moonrise Kingdom הוא סיפור אהבה שיש בו הכל: הוא נוגע ללב, הוא מצחיק, הוא שנון בצורה מגוחכת וכמובן שהוא גם מרהיב ויזואלית.

 

✮✮✮

עיצוב: ArcherandOlive 

 צילום: Debbie Scanlan

 

צילום: Let’s Frolic Together

 

כחובבת איור ובעיקר של חיות, ברור לי שההזמנה ומוצרי המיתוג יידברו בשפה הזו, שנוגעת לי בלב בכל פעם מחדש.

 

✮✮✮

 

צילום: Laura Izumikawa Photography

 

צילום: Laura Izumikawa Photography

 

צילום: Our Labor of Love

 

צילום: nbarrett photography

 

סשן צילומים עם מפות, מזוודות ישנות, מצפן ומשקפת - שייסמלו את המסע החדש שאותו אנו מתחילים יחד, ממש כמו גיבורי הסרט.

 

✮✮✮

 

צילום: The Weaver House

 

צילום: The Weaver House

 

צילום:socialifenj

 

במרכזי השולחנות יעמדו לוחות עץ, עליהם סידורי פרחים, עששיות, חיות פלסטיק צבועות ומספרי שולחנות שאותם יחזיקו חיות היער הקסומות אשר יזמינו את האורחים למצוא את מקומם.

 

✮✮✮

 

צילום:Tin Sparrow Studio

 

צילום: nbarrett photography

 

עוגה בסגנון Rustic וניחשתן נכון... דמויות של חיות מתוקות מעל.

 

✮✮✮

 

צילום:Tin Sparrow Studio

 

צילום: nbarrett photography

 

צילום:Daniel Cruz Photography

 

כשאני חושבת על סרטי ווס אנדרסון, קופצות לי לראש כל מיני אסוציאציות משמחות: אוהלי טיפי, רכבות, פרחים, אורות מנצנצים. אולי לא אצליח לממש את כל אחת מהן, אבל הרעיון הכללי יהיה ברור.

 

 

 

וכמובן שהכי מתבקש לקנח בסרטונים בהשראתו של הבמאי הנפלא.

 

✮✮✮

 

היום ברור לי שזו כבר לא פנטזיה, אלא זה בדיוק מה שעומד לקרות. אם אתם רוצים לקחת חלק בעשייה הזו: למען האתגר שבעניין, למען המטרה, מכל סיבה שהיא - פנו אליי למייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ובינתיים, שמרו ת'תאריך: 11.10.15

 

מאת:כלות אורבניות
פרויקט מציאות מדומה יצא לדרך
באיזה איזור בארץ? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
מה הסגנון? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
כמות אורחים משוערים? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)