מלוות צמודות

13.09.16

בדרך כלל אנחנו פונות ישירות לכלות האורבניות שלנו ומנסות להרגיע, להנחות ולעזור להן לצלוח את היום הגדול שלהן בדרך הפשוטה והטובה ביותר. היום אנחנו רוצות לנצל את הבמה ולפנות דווקא אליכן, מלוות יקרות, אלו שנותנות לכלות המהממות שלנו יד וכתף לאורך כל החתונה - וגם לפניה. אלו שעוברות את כל העליות והמורדות יחד איתן, במציאות, בדיוק בזמנים שבהם הן הכי זקוקות לליווי ותמיכה.

 

אנחנו יודעות שלא פשוט ללוות את החברות, האחיות או הגיסות-לעתיד שלכן בתהליך המורכב של תכנון והפקת חתונה. לפעמים נדמה שזו רכבת הרים אמוציונלית משוגעת ויש מצב שאתן חוטפות פה ושם ריקושטים שנובעים מהסטרס הגדול שנלווה לתהליך (ובשום אופן לא קשורים אליכן!).

 

בגלל שברור לנו שגם אתן זקוקות ליד מכוונת, החלטנו להרים את הכפפה ולכתוב עבורכן מדריך קל ופשוט ובו 5 דברים שכדאי לעשות ולומר ולעומתם, 5 דברים שממש לא. זו אמנם לא תורה מסיני, אבל אנחנו בטוחות שאם תפעלו בהתאם, יום החתונה יעבור בכיף ובנעימות יחסית (כי בואו נודה בזה: תמיד יש בלת"מים). 

 

wedding gallery 2

צילום: רובי אהרון 

 

עשי: בואי באנרגיות סופר חיוביות
החברה הכי טובה/האחות/הגיסה שלך לעתיד מתחתנת והיא צריכה שירימו לה. מה זה ירימו לה? יעיפו אותה באוויר מרוב אנרגיות חיוביות, אז ביום הזה נסי להניח הכל בצד ולהיות הרוח החיה שבאה לעזור ולשמח. תכיני פלייליסט כיפי להתארגנות, תביאי איתך איזו עוגה טובה ובקבוק קאווה ותני לה את ההרגשה שלא משנה מה קורה - היום זה היום הכי הכי אבל הכי שמח בעולם.

 

אל תעשי: פרצופים חמוצים
למרות שהוא משמח, יום החתונה הוא יום עמוס בסטרס עבור הכלה - בין אם זה בגלל הרצון לעמוד בזמנים, הצורך שלה לוודא שהכל מאורגן בדיוק כמו שהיא רוצה, או אפילו (לא עלינו) קצת רגליים קרות. זה נורמלי, טבעי והגיוני - ולכן הדבר הא-ח-ר-ו-ן שהיא צריכה זה פרצופים חמוצים מכיוונך. לא משנה מה הדבר שגורם לך להתבאס, אנחנו בטוחות שזה יכול לחכות יום או יומיים, עד שהחברה שלך תנחת בחזרה אל המציאות. בינתיים, לכי לשתות משהו, קחי נשימה עמוקה ותחזרי לעשות את מה שהיא הכי זקוקה לו ממך: פשוט להיות שם ולתמוך בה.

 

wedding gallery 7

צילום: Helado photography 

 

עשי: תזכירי לה לאכול משהו
בין אם זו ההתרגשות ובין אם זה ה'היי' המטורף שנגרם בגלל האדרנלין - כלות נוטות לשכוח שהן צריכות גם לאכול ביום הארוך והמשמח שלהן ולא רק להיות יפות. בתור המלווה הצמודה, בהחלט יש לך מקום לבוא ולהזכיר לה שהיא צריכה לאכול משהו וגם לשאול אותה אם היא רוצה שתארגני לה ולבן זוגה צלחות טעימות בחדר ההתארגנות, או אם בא לה שתביאי לה משהו קטן לנשנש.

 

אל תעשי: אל תדחפי לה בכוח אוכל
כאמור, יום החתונה מביא איתו רכבת הרים של רגשות ותחושות ולכן אם היא אומרת לך שהיא לא רעבה, תילחמי ביצר ההזנה הטבעי שלך ואל תתעקשי. זכרי שבסופו של דבר היא ילדה גדולה, שיודעת מה היא רוצה וצריכה. תפקידך להציע, אבל לא להכריח.

 

wedding gallery 12

צילום: סוליד 

 

עשי: תני לה לשתות מים, לצד האלכוהול
מספיק אנשים יציעו לכלה לשתות; בין אם אלה החבר'ה שמסתובבים עם שוטים בין הרוקדים, חברים של החתן, החתן עצמו, או חברים אחרים שלה. את בהחלט מוזמנת להרים איתה לחיים ולשתות איתה אלכוהול, אבל תפקידך כמלווה הוא גם לוודא שהיא שותה מספיק מים שיאזנו את המשקאות האלכוהוליים ויבטיחו שהיא לא תקום למחרת עם האנג אובר.

 

אל תעשי: אל תשכרי אותה
כאמור, מספיק אנשים אחרים יציעו לה אלכוהול, אז נסי להיות זו שעוזרת לה לשתות ככה שהיא לא תקום הפוכה. בסופו של דבר היא רוצה לחוות את החתונה שלה עד הסוף ולזכור ממנה מה שאפשר, תפקידך כמלווה לעזור לזה לקרות ולמנוע תקריות מביכות/מבאסות כמו הקאה בשירותים בסוף הערב.

 

 

wedding gallery 1

צילום: חיים אפריאט 

 

עשי: תכילי אותה
כן, היא קצת קשה ו/או לחוצה ו/או עצבנית, נדמה לך שהתגובות שלה לא פרופורציונליות ואת לא לגמרי מבינה לאן נעלמה החברה/אחות/גיסה לעתיד החמודה שלך. אבל זהו, שגם אם נראה לך שהיא התחרפנה לגמרי, מה שהיא צריכה ממך ברגעים האלה בדיוק זו המון המון הכלה ואפס שיפוטיות. לא קל? אולי, אבל זה היום שלה אז עשי מאמץ ושימי את האגו בצד. תוכלי להתווכח איתה או להוכיח אותה בשאר ימות השנה.

 

אל תעשי: אל תיקלעי לריבים מיותרים
הדבר האחרון שהיא צריכה על הראש שלה ביום החתונה (וגם שבוע לפני, אם כבר מדברים על זה) - הוא ריב איתך. נעלבת ממשהו שהיא עשתה או אמרה? אל תפתחי את זה עכשיו. אנחנו יודעות שזה לא פשוט, אבל מה שהיא צריכה ממך זה שתבלעי את הצפרדע - לפחות באופן זמני - ופשוט תמשיכי ללוות אותה. כאמור, יהיה לכן מספיק זמן ללבן את העניינים אחרי החתונה.

 

 

wedding gallery 9

צילום: איגור לובינסקי 

 

עשי: תרקדי איתה
רחבת ריקודים ריקה היא אחד מהחששות הכי גדולים של כל כלה. גם אם זה באמת המצב בשטח, בתור מלווה תפקידך הוא להסיח את דעתה ולעזור לה ליהנות מהערב כמה שרק אפשר, או במילים אחרות: להרים איתה ברחבת הריקודים, עד שהדיג'יי מקפל את הציוד. אם ריקודים הם לא ממש הקטע שלך, פשוט תתייחסי לזה כמו אל שיעור זומבה קצת ארוך.

 

אל תעשי: אל תיעלמי לה ואל תשבי בצד
בכל יום אחר את יכולה לעשות מה שבא לך. ביום הזה ספציפית היא צריכה אותך איתה על הרחבה וצריכה אותך איתה, נקודה. כדי להוריד את מפלס הלחץ, השתדלי להודיע לה כשאת הולכת לשירותים, להביא שתייה - או כל דבר אחר שיגרום לך להיעלם ליותר מחמש דקות. נשמע מוזר, אבל זה יעזור לה להיות רגועה יותר.

 

wedding gallery 4

צילום: שרון כהנא 

 

אנחנו יודעות שלהיות מלווה צמודה של כלה יכול להיות תפקיד לא פשוט לפעמים, אבל השורה התחתונה היא זו: מתוך חיים שלמים של חברות וקרבה, התקופה הזו היא פסיק קטן. אנחנו מציעות לך להשתדל לזכור שעוד שנייה היא תתחתן, מפלס הלחץ ירד והדברים ישובו לקדמותם ועד אז - פשוט תהיי שם בשבילה, כי היא באמת צריכה אותך.

 

בהצלחה!

מאת:כלות אורבניות