מדריך הפרחים שלנו

08.10.14

בוקר חדש הגיע והפעם קיבל את פנינו גשם! אם יצא לכן להציץ מבעד לחלון ולתהות על מה אנחנו מדברות, דעו שלא מדובר בטיפות הצונחות עלינו משמיים כי אם בגשם של תמונות הממשיך ללוות אותנו מהפקת השנה החדשה מבית ״כלות אורבניות״.

 

 

הפעם החלטנו להקדיש את הפוסט לכוכבים הצנועים בהפקה, אך מבחינתנו מדובר בכוכבים האמיתיים - הפרחים, הפרחים, הפרחים!

 

כשצילומי ההפקה קרבים ובאים, גיבשנו עם טלי פייס (המפיקה הנפלאה שליוותה אותנו!) את הקונספט הכללי, מן הפרטים הקטנים לגדולים. כמובן שבין הראשונים ברשימה כיכבו הפרחים, שכן לקסם שלהם אין, פשוט אין תחליף.

 

 

פרחים במראה אלגנטי ובצבעוניות המשלבת את צבעי הלבן והירוק, התכתבו עם ה-״Look & Feel״ הכללי של ההפקה וכמו במטה קסמים יצרו את המראה בו חפצנו. תהליך דומה עובר כמובן גם עליכן, הכלות שלנו, כשהינכן מגיעות לעסוק בהחלטות הנוגעות לעיצוב שיככב בחתונתכן. בדיוק מהסיבה הזאת חשבנו שיהיה סופר-כיף לערוך לכן היכרות עם הפרחים שקישטו את הפקת השנה החדשה. שנתחיל?

 

הראשון לפגוש אותנו הוא פרח הליזיאנטוס (Lisianthus) שאותו אתן לבטח כבר יודעות לזהות בקלות רבה. מדובר בפרח בצורת פעמון ובכל גבעול שלו תמצאו כמה וכמה פרחי פעמון שכאלה, שכן מדובר בפרח מ-פ-נ-ק. בקלות רבה הליזיאנטוס החינני ישדרג כל סידור ויעניק לו מראה רענן וכיפי.

 

 

הבא בתור הוא פרח הקורקומה (Curcuma), פרח שצבעו המקורי הוא סגול. את הפרח ניתן לצבוע בשלל צבעים, מה שמסביר את הגירסה הלבנה בה פגשתן בהפקה. הגיוון בצבעים הוא שהופך את הפרח הזה לורסטילי כל-כך.

 

 

כעת אנו פוגשות בפרח הפלוקס (Phlox), הידוע גם בשם השלהב. זהו פרח זקוף המשלב פריחה מקסימה אשר ניתן למצוא במספר גוונים וכמובן שאנחנו בחרנו בצבע החגיגי מכולם - לבן.

 

 

הגיע תורו של אסקלפיאס מובידיק (Asclepias Moby Dick)! הפעם תפגשו בפרח ייחודי המורכב מכדורים עגולים וירוקים. המובידיק השתלב לו נפלא עם הפרחים שהזכרנו קודם לכן, כשהוא מעניק טקסטורה נוספת לסידור הפרחים ועניין ויזואלי רב.

 

 

נץ החלב (Ornithogalum), שמעתן עליו? זהו פרח לבן ואסתטי בעל תכונה שהופכת אותו למבוקש במיוחד: מדובר בפרח עמיד שאינו דורש מים, ולכן הוא משתלב בצורה מופלאה גם בזרי כלה שלעיתים מקופחים מעט בגזרת המים.

 

 

ורדים, ברור שאי-אפשר בלעדיהם! הם תמיד שובים את ליבנו פשוט כי הם ״הם״: יפים, ענוגים… ואז הם נפתחים לאט לאט, עלה כותרת אחד אחר עלה כותרת שני, עד לשיא פריחתם.

 

 

אחרון חביב הוא שרך שרון העונה לשם הלועזי ״Nephrolepis Cordifolia״ ומדובר בצמח שהלוק שלו שונה לגמרי מן הפרחים שפגשתן עד כה בפוסט. השרך הוסיף לנו נגיעה ירוקה וטבעית לכל סידור וסידור, דואט נהדר עם פרחים לבנים וצחורים.

 

 

מרבית הפרחים שהתארחו אצלינו בהפקה הינם פרחים עונתיים, אז שימו עליהם את ידכן רגע לפני שהחורף מתחיל. ואחרי שערכתן היכרות צפופה עם הפרחים הללו, הגיע הזמן לצאת אל השוק ולרכוש כמה מהם על מנת שירכיבו את סידור הפרחים שיככב על שולחן החג שלכן וגם שלנו! אנחנו כבר בדרך לשם… חג שמח יקרות!

 

 

קרדיטים

קונספט וסטיילינג: כלות אורבניות

עיצוב והפקה: טלי פייס

צילום סטילס: ליאור והדס צלמים
פרחים: פיקוס עיצובים

 

מאת:כלות אורבניות