לדוג אוצרות ברשת - חלק ג'

13.12.11

 

בפרק האחרון השתעשענו במחשבה להזמין שמלת כלה מעוצבת מאיביי, ממש על קצה המזלג. אנחנו יודעות, אורבניות יקרות, שחיכיתן בציפייה לפרק הנוכחי כדי שתוכלו להחליט סופית האם מדובר באפשרות ריאלית מבחינתכן, שבאמצעותה תוכלו למצוא סוף סוף את שמלת חלומותיכן, או שתצטרכו לפנות לאפשרויות החיפוש האחרות. בעוד שבפרק הקודם עסקנו בטיפים כלליים עבור הגולשת המתחילה באיביי, הפעם הגיע הזמן להיכנס לעובי הקורה ולהפוך אתכן לציידות איביי מנוסות (כי אתן הרי יודעות שלא נסתפק בפחות מזה!).

 

 

הטיפים הבאים מיועדים למי שכבר הניחה עיניה על כמה שמלות כלה פוטנציאליות באיביי, ולא משוכנעת מהם הצעדים הבאים שעליה לנקוט בדרך לרכישתה.


וודאו שאתן שואלות את עצמכן את השאלות הבאות לפני שתלחצו על כפתור אישור ההזמנה:

 

1. האם השמלה אותנטית? בחיפושכן אחר שמלת החלומות, אתן עשויות להיתקל בלא מעט חיקויים או שמלות שמעוצבות בהשראת המעצב החביב עליכן. אם אתן מחפשות אחר 'הדבר האמיתי', חשוב שלא תתפתו להזמין חיקוי שלה. ואיך תזהו חיקוי?

ראשית, פעמים רבות יהיה מצויין כי מדובר בשמלת שעוצבה בהשראת שמלת מעצבים ידועה, קרי Inspired by. אל תצפו שהאינפורמציה הזו תפורסם בגאון, לעתים היא תופיע רק באותיות קטנות ותצטרכו ממש 'לדוג' אותה בעצמכן.

 

בנוסף, גם המחיר עשוי להיות אינדיקציה חשובה, שכן לא סביר ששמלת כלה של וורה וונג למשל, שמתומחרת לרוב באלפי דולרים, תעלה הפעם 99$ בלבד. בנוסף, כדאי לבחון את ארץ המוצא של החנות שבה החלטתן לשוטט. שמלות כלה של אותה המעצבת, וורה וונג לדוגמא, תוכלו למצוא בעיקר בארה"ב.

לכן, אם נתקלתן בשמלה תוצרת סין - לא סביר שמדובר בפרי עבודתה המקורי.

 

2. פעמים רבות אתן עשויות להיתקל בשמלות כלה מעוצבות שנמכרות על ידי כלות לשעבר, שלבשו את השמלה הזו בפעם היחידה בחייהן ומבקשות כעת למכור אותה לכל המרבה במחיר.

בשלב הזה חשוב שתבחנו עם עצמכן האם לא תירתעו מלבישת שמלת כלה משומשת, גם אם היא פרי עבודתו של מעצב על. מאחר ששמלה כזו נתפרה בהתאם למימדיה של הכלה הקודמת ולא תעוצב במיוחד לבקשתכן,

חשוב לוודא שמידותיה תואמות למידותיכן או מעט גדולות יותר, על מנת שתוכלנה לתקן אותה בקלות אצל תופרת מיומנת.

 

כמו כן, חשוב לבדוק היטב את מצבה של השמלה ולבחון אותה מכמה שיותר תמונות וזוויות (במידה וישנן).

כלה מסויימת עשויה לשמור על שמלת המעצבים שלה מכל פגע, בעוד שכלה אחרת עשויה לאפשר לשמלה להתכלכך מבלי להקדיש לכך מחשבה נוספת.

חשוב לדעת כי מוכר איכותי שמעוניין להצדיק את עלות השמלה, ידאג לקחת אותה בעצמו לניקוי יבש מקצועי. במידה ותצטרכו לנקות את השמלה בעצמכן, חשוב שמצבה ישוקלל במחיר הסופי.

 

3. גם אם הרשומה שבה אתן מעוניינות מכילה את כל האינפורמציה החשובה לגבי השמלה עצמה, מומלץ שתצרו קשר עם המוכר כדי לברר נתונים לגבי המשלוח.

חשוב לוודא שהשמלה, על שלל שכבותיה הנפלאות, תיארז בצורה מוקפדת ובטוחה, ומומלץ גם לשאול באיזה אופן תישלח החבילה (האפשרויות הנפוצות הן HDL, Fedex ו-EMS) ותוך כמה זמן היא צפויה להגיע.

עם שליחת השמלה, חשוב מאוד שתקבלו מספר מעקב אותו תוכלו להזין באתר של חברת המשלוחים שנבחרה, על מנת לעקוב אחר המשלוח במסעותיו ברחבי העולם.

 

 

4. מאחר ששמלות מעצבים עשויות טוב כל כך, גם שמלת ערב רגילה לכאורה בצבע לבן או קרם, כזו שלא קולעת בהכרח להגדרה הקלאסית של שמלת כלה, תוכל לשרת אתכן נאמנה.

שמלות מסוג זה לא רק תהיינה זולות יותר, לעתים באלפי דולרים, ביחס לשמלות המיועדות מראש לערב החתונה, הן גם תהיינה מיוחדות ומודרניות יותר. חיפוש אחר שמלה כזו הוא מעט מורכב יותר,

שכן אז תצטרכו לנבור בכל תוצאות החיפוש של אותו מעצב ולדוג את השמלה שהכי מתאימה ללבישה ביום החתונה, אך סביר להניח שהמאמץ ישתלם, ותוכלו לאתר שמלת ערב מושלמת שתשמש אתכן כשמלת כלה ייחודית שאין לאף אחת אחרת.

 

5. לפני שרוכשים שמלה שעלותה מאות, ולעתים אפילו אלפי דולרים, חשוב לוודא שהמוכר יגלה אמפטיה במידה ותתאכזבו מהשמלה או תרצו להחזירה.

חשוב שתהיו מודעות לעובדה כי במקרים אלה סביר שאת עלות המשלוח והמסים תצטרכו לספוג על עצמכן, אך כדאי לוודא שאת העלות ה'נקייה' של השמלה תוכלו לדרוש בחזרה במקרה של אי התאמה.

 

6. כפי שכבר הצלחתן להבחין, לא פעם תידרשו ליצור קשר עם המוכר לצורך בירור פרטים נוספים. גם אם נתקלתן ברשומה ברורה ומפורטת להפליא, שמכילה את כל המידע הדרוש, מומלץ בכל זאת ליצור קשר עם המוכר ולהפנות אליו שאלות.

הסעיף הזה חשוב במיוחד, משום שהוא מאפשר לכן לרקום מערכת יחסים עם המוכר עוד בטרם תרכשו את השמלה. כך תוכלו להתרשם מהאופן שבו המוכר עונה, מהבקיאות שלו באנגלית ומהמהירות שבה סיפק לכן מענה.

מדובר בפרמטרים חשובים מאוד, שכן באיביי ישנם מוכרים רבים שיושבים במזרח הרחוק, ושהאנגלית שלהם, היא איך לומר זאת בזהירות, רחוקה מלהיות שפת אמם עד כדי כך שלא תמיד יוכלו להרכיב משפטים מובנים.

חשוב שבשעת הצורך, כמו למשל בעיכוב במשלוח או בשמלה שבסופו של דבר לא ענתה על הציפיות, תדעו שיש לכן על מי לסמוך ותוכלו לקבל מענה מהיר לפנייתכן.

 

7. עליכן להיות מודעות לעובדה כי המחיר ששילמתן עבור השמלה, הוא לא בהכרח המחיר הסופי שתתבקשו לשלם בסופו של דבר. קחו בחשבון כי עלולות להיות עלויות מכס שתידרשו לשלם כשהשמלה תנחת סוף סוף בארץ.

גם לכאן מתקשרת סוגיית המשלוח, שכן ישנן שיטות שילוח מסויימות, כמו ה-EMS, שמחייבות את מעבר המוצר במכס וישנן כאלו שלא.

כמו כן, ישנם מוכרים שמודעים לעלויות המכס במדינות השונות ולכן הם מלכתחילה מסמנים את המוצר כמתנה, או מציינים עלות זולה יותר מעולתה האמיתית, במטרה להתחמק מעול המיסים.

שימו לב שמדובר בפעולה שמנוגדת לתקנון של איביי, ולכן אין באפשרותכן לדרוש מהמוכר לשלוח את המוצר כמתנה, אך זה לא אומר שאסור לכן לנסות את טוב לבו, ובמקרה הגרוע ביותר - הוא יסרב, וכלום לא קרה.

 

 

אז זהו, עכשיו אנו בטוחות שאתן ציידות איביי ממולחות! הכלל החשוב ביותר שנוכל להעניק לכן בעת מסעות חיפושיכן, בין אם אתן מחפשות שמלה באיביי או בחנויות מעצבים רגילות,

הוא להסתמך על האינטואיציה שלכן, ולא להתפשר - לא על המידה, לא על מצבה של השמלה ובוודאי שלא על עיצובה. עם הזמן, וככל שתעמיקו בחיפושים,

תגלו שאתן כבר מסגלות לעצמכן טיפים אישיים שיסייעו לכן במציאת השמלה המתאימה. בהצלחה, וכמובן שאי אפשר בלי איחולי קנייה מהנה!

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא