כמו נוצה ברוח

03.10.11

 

אז אחרי שעסקנו בחתונות בעלות מוטיב תחרה, את הפוסט הבא שלנו החלטנו להקדיש למוטיב נוסף, רומנטי וקסום לא פחות - הנוצות. מעבר לעובדה שהנוצות עצמן הן אלמנט רך ונעים, אנחנו אוהבות את הפלומות המתוקות כי לדעתנו הן מוסיפות מימד של נוסטלגיה להופעה, ויכולות להפוך כל כלה לכלת וינטג' מדהימה, בהשראת שנות ה-20' או ה-30'.

הרי זה לא סוד שאנחנו אוהבות כלות שנראות כאילו יצאו מקפסולה של זמן ומעוררות בנו אסוציאציות לימים עברו. לכן, מבחינתנו לנוצות יש ערך מוסף וחשוב ביצירת הופעה בניחוח של פעם או אפילו סתם בתור טאץ' שמעניק שדרוג קטן אך משמעותי.

 

 

 

 

שימי לך נוצה בשיער

כמובן שהחיבור המתבקש ביותר הוא בין הנוצות לבין התסרוקת. אז במקום לבחור במסרקיה סטנדרטית או בקשת המסורתית, כלה שחולמת על לוק אחר שאין לאף אחת אחרת, יכולה ללכת על מראה הרטרו עד הסוף, ולעטר את מצחה בסרט אליו תצוות אבן חן ונוצה לקינוח. מאחר ששמלות בסגנון ימי הבורלסק של שנות ה-20' הן מאוד 'אין' עכשיו, לדעתנו קישוט פלומתי בשיער הוא בגדר תוספת מתבקשת להשלמת המראה הנוסטלגי.

 

 

 

מי שרעיון הסרט נראה לה מדליק אך מעט מחייב מדי, יכולה לבחור במסרקייה הקלאסית, אלא שבמקום לשלב בה עיטורי זהב או פנינים, אפשר להוסיף לה כמה פלומות עדינות, כך שרק בזוויות מסויימות הנוצות יציצו מבעד לתלתלי השיער ויצרו לוק מעניין שכיף להתבונן בו.

 

 

 

תכשיטי נוצה

מאחר שנוצות הפכו בעונה האחרונה לטרנד של ממש בעולם האופנה, אקססוריז דמויי נוצות ניתן למצוא לא רק במחלקת אבזור השיער אלא גם במחלקת התכשיטים. גם הפעם אין צורך להרחיק לכת כדי להתקשט בנוצה, אלא די בשרשרת זהב עדינה עם תליון בצורת נוצה ו/או עגילים תואמים כדי ליצור את האפקט המבוקש.

נוצות יכולות לעורר גם אסוציאציות לתקופה הבוהיימית של שנות ה-70', ולכן מי שרוצה להתרחק ממראה הבורלסק יכולה להתקשט בטבעת בצורת נוצה הנענדת על שתי האצבעות או להוסיף קישוט פלומתי בצבעים עזים לשיער. באותה מידה בה הנוצות יכולות לשמש כאביזר קלאסי ועל -זמני, כך הן גם יכולות להיות פריט עם אדג' וייחוד.

 

 

לבשי שמלה מעוטרת נוצות

דרך מקורית נוספת שבה אפשר לשלב נוצות בלוק הכללי הוא ישירות בשמלה עצמה. הרי אם מותר לעטר את השמלה בשלל אלמנטים שונים, מדוע שלא נוכל לעטר אותה גם בנוצות? את הנוצות ניתן לשלב כפלומות פלומות במפתח הצוואר או לחילופין בתחתית השמלה. בעיננו יש משהו קסום בכלות שמהלכות כשאחריהן משתרך שובל פלומתי, כמעין טווסיות מפוארות.

 

 

 

זוכרות שלפני כמה פוסטים דיברנו על סיכות דש לגברים? אז זהו, שאם תרצו ליצור טוטאל לוק נוצתי במיוחד, הרי שתוכלו להתאים את הנוצות שעל שערכן/ שמלתכן לסיכת הדש הפלומתית של בן זוגכן. אמנם מדובר בלא מעט השקעה בסנכרון שבין סוגי הנוצות, אך התוצאה שתתקבל תהיה הרמונית ונעימה בעין.

 

 

דרך נוספת ליצור טוטאל לוק, בהנחה ובחרתם בקישוט נוצתי וצבעוני, הוא באמצעות התאמת גווני הנוצה לצבעי הזר ואפילו לצבע הנעליים. אם למשל בחרתן לעטר את התסרוקת בנוצה פסטלית, תוכלו להרכיב זר בצבעים תואמים.

 

 

 

וכמו שאנחנו תמיד אומרות - אין קץ לדמיון, פשוט אין. חשוב לזכור, כי אפילו אלמנט קטן לכאורה (כמו תכשיט בצורת נוצה, סיכת דש, קשת ועוד), יכול לשמש כמקור השראה עצום ו"לשזור" את מרכיבי האירוע השונים לשפה עיצובית אחת, מגובשת ונפלאה. אנחנו, כבר הלכנו להתקשט בכמה וכמה נוצות...

 

The images are taken from: 100 Layer Cake, Green Wedding Shoes, Ruffled, Etsy (Clutch), Etsy (Necklace), Once Wed

מאת:כלות אורבניות