המדריך לתכנון החתונה 7: בוחרים צלמים לאירוע

12.01.17

בפרקים הקודמים של המדריך דנו בבחירות חשובות: לוקיישן, אוכל, שמלת כלה וחליפת חתן והנה הגענו אל בחירה חשובה נוספת הקשורה בתכנון החתונה: התיעוד שלה וזה שלב שמומלץ להשקיע בו מחקר מתאים. יחד עם בן הזוג, נסו להבין איזה סגנון של צילומים הכי מתחבר אליכם: האם צילומים בגוונים עזים? או אולי צילומים רכים יותר באווירת וינטג'? בכל קטגוריה כזו תוכלו למצוא כמה וכמה צלמים מתאימים ולכן זה שלב הסינון הבסיסי.

 

 

 

גם כאן האישיות של הצלם או הצלמת משחק פקטור משמעותי, שהרי מדובר באדם שאמור ללוות אתכם לאורך כל היום, לכן חשוב לוודא שמדובר באדם שלאישיות שלו אתם מתחברים בקלות. אם הפגישה הראשונה שלכם איתה או איתה הייתה נעימה, יש בכך כדי להעיד על תהליך העבודה כולו.

 

וודאו שאתם מעניקים דגשים לצילומים ביום האירוע: אם חשוב לכם לשים דגש על דיטיילים, על קרובי משפחה או אורחים מסוימים, על העיצוב, האוכל - ציינו זאת מראש כדי שתהיו בטוחים שהכל יתועד כראוי, שהרי ביום האירוע לא תוכלו להתעסק בכך.

 

בהתאם לניסיון שלכם מול המצלמה, בחרו בצלם או צלמת שיידעו להעמיד אתכם בצורה מחמיאה אך לא משתלטת, כך שהתמונות תהיינה מחמיאות אך כמובן שעדיין תוכלו ליהנות מיום האירוע ללא כל הפרעה.

 

 

 

בדקו: האם חבילת הצילום שאותה אתם סוגרים מגיעה עם חומרי גלם? אלבומים? אם מדובר בנקודות שחשובות עבורכם, אז כדאי לוודא זאת מראש. בדקו מהם הזמנים שהצלם או הצלמת מתחייבים לספק בהם את החומרים ושל מי הזכויות לתמונות שיופקו.

 

באשר לצילום וידאו, גם כאן סגנונות העריכה רבים מאוד וכך גם האורכים של הסרטונים. לאחרונה אנו פוגשות יותר ויותר צלמי וידאו שהופכים את סרטון ההיילייטס לאמנות של ממש. אם אתם מחפשים עריכה לא שגרתית, תוכלו למצוא אנשי מקצוע מתאימים בפינצטה שלנו. פעמים רבות ישנם צלמי סטילס שנהנים לעבוד עם צלמי וידאו מסוימים, אנו לגמרי בעד החיבור הזה וחושבות שהוא חשוב, אך כמובן שצריך לבחון את צלם הוידאו באופן פרטני כדי לדעת שאתם בידיים טובות.

 

 

 

אם צלם הוידאו או צלם הסטילס עובדים עם צוות, בקשו לדעת במי מדובר ומי בפועל ייצלם את יום האירוע שלכם, כך שלא יקרה מצב שתסגרו עם צלם מסוים אך בפועל מי שיגיע ליום האירוע הוא אדם שאינכם מכירים.

 

ישנם צלמים שמציעים חבילה משותפת לסטילס ווידאו, אפשרות שנוחה לזוגות רבים. במקרה כזה חשוב לוודא שהצלם אכן מצטיין בשני התחומים כך שלא תצטרכו להתפשר על האיכות של אחד מהם.

 

 

 

כשתגיעו לשלב מתקדם יותר, וודאו שאתם מעבירים את כל הדגשים שלכם מראש לצלמים. אם יש אורחים שחשוב להם שיצטלמו, אם יש סיטואציות או רגעים ספציפיים שחשוב לכם שהצלמים יילכדו - אל תקחו זאת כמובן מאליו שהם אכן יתועדו אלא בקשו זאת באופן ברור.

מאת:כלות אורבניות