המדריך המלא לחתונה אזרחית בחו״ל

06.05.18

לאחרונה אנו נתקלות יותר ויותר בזוגות שמתעניינים באפשרות של חתונה אזרחית. בארץ אמנם לא קיימת האפשרות להינשא אזרחית, אבל בחו״ל לגמרי יש, והאמת? מדובר בהליך לגמרי פשוט, שכולל מספר שלבים פשוטים למדיי שאתן יכולות לבצע בעצמכן.

 

הכינו לעצמכן צ׳ק ליסט והזינו בתוכו את רשימת המשימות הללו, שתיקח אתכן Step by step לתכנון החתונה האזרחית שלכן.

 

שלב ראשון - בחירת היעד

 

בחרו את המדינה בה תרצו להינשא: האפשרויות המוכרות (ואלו שמאפשרות נישואים ללא מגבלות של אזרחות) הן קפריסין, פראג, לאס וגאס, ניו-יורק. ההליכים מעט שונים בכל מקום, ובאופן טבעי, גם הדרישות והמסמכים. אנחנו נפרט על האופציה הפופולרית ביותר של נישואין בקפריסין.

מתוך הפינצטה שלנו

 

שלב שני - תמצית רישום אוכלוסין

 

מדובר במסמך שניתן להוציא ללא עלות, המצהיר על פרטיכן ועל הסטטוס הזוגי שלכן. אתן יכולות לגשת אל משרד הפנים ולהוציא אותו, או לשלוח בקשה לקבלתו באתר האינטרנט של משרד הפנים, כשהוא יגיע לאחר שבועיים אליכן בדואר.

 

gallery 1

(צילום: לירון כהן אביב)

 

שלב שלישי - תרגום המסמך

 

את מסמך תמצית רישום האוכלוסין עליכן לתרגם לאנגלית (או לשפה הרלוונטית למדינה אליה אתן נוסעות), כשהעיקר הוא העמוד בו מצויין הסטטוס הזוגי שלכן ושמכן. שימו לב שמדובר במסמך שיש לתרגם באופן מקצועי, כך שמומלץ להיעזר בשירותיו של מתורגמן מקצועי.

 

שלב רביעי - חתימת נוטריון

 

נוטריון הוא למעשה עורך דין שהוסמך לאשר מסמכים שונים, וכאן, הוא נכנס לתמונה בתור הגורם המאשר את המסמכים המתורגמים שלכן. תמחור חתימת הנוטריון מוגדר על פי מחירונים קבועים המפורסמים דרך משרד המשפטים, כך שתוכלו להעריך את המחיר לפני החתימה. ואיך מאתרים נוטריון? בדרך הפשוטה והנוחה של חיפוש בגוגל, שיניב לכן את שמות הנוטריונים הנמצאים בסביבתכן.

 

gallery 1

(צילום: Yo Studio)

 

שלב חמישי - חתימת אפוסטיל

 

חתימת אפוסטיל ניתנת בבית משפט השלום, והיא מאשרת כי המסמכים שלכן מקוריים ומאושרים על ידי הסמכויות הרלוונטיות להנפקתם. עליכן להביא את תמצית רישום האוכלוסין ואת המסמכים המתורגמים והחתומים על ידי נוטריון אל בית המשפט השלום ולהחתימם.שלב שישי - שליחת המסמכים אל יעד החתונה

 

בחרו את העיר בה תרצו לערוך את טקס הנישואין שלכן ואתרו את כתובת המייל של האגף בעיריה המתמחה בנישואים אזרחיים. שלחו את כל המסמכים שיש ברשותכן כדי לבדוק את תקינותן, ובנוסף, בררו מתי תוכלו להגיע ולערוך את הטקס, כדי שתוכלו לסגור את כרטיסי הטיסה והמלון בהקדם.

 

gallery 1

(צילום: Jonatan Jan)

 

שלב שביעי - החתונה!

 

איזה כיף! הגעתן אל יעד החתונה שלכן. כשאתן בשלבי האריזות, אל תשכחו להביא:

  • מסמך תמצית רישום אוכלוסין מתורגם, חתום על ידי נוטריון ואפוסטיל
  • דרכונים
  • טבעות
  • תשלום עבור הטקס
  • תשלום עבור חתימת האפוסטיל המקומית (חשוב ביותר, נעשה לאחר הטקס)

 

נותר לכן זמן פנוי? צאו למינימון חמוד וכיפי, תחגגו, ותהנו מהחתונה הקטנטנה שלכם!

 

שלב שמיני - שינוי סטטוס במשרד הפנים

 

עם החזרה לארץ, קבעו תור במשרד הפנים לשינוי סטטוס. מלאו טופס שינוי מצב אישי, הביאו את תעודת הנישואין המקורית שקיבלתן בחו״ל, תעודות זהות, דרכונים, וסיימתן עם הליך החתונה האזרחית. מזל טוב!

 

gallery 1

(צילום: Yo Studio)

 

מאת:כלות אורבניות