תמיד כאן עבורכן: כל התשובות על ההתנהלות מול גני אירועים בימים אלה

26.10.23

בתקופה המאוד לא פשוטה ומבלבלת בה אנחנו נמצאות, צפות לא מעט שאלות בקבוצה הסודית שלנו שנוגעות להתנהלות מול גני אירועים סביב דחיה, ביטול או קביעת תאריך חדש לאור המצב הבטחוני. אז לפני הכל, אנחנו שולחות לכן חיבוק, ומזכירות לכן להשתמש בנו כאוזן קשבת וכמקור לעזרה בכל נושא. אנחנו כאן עבורכן! 

 

מעבר לכך, אנחנו שמחות לגלות בכל פעם מחדש שהקהילה שלנו מהווה מקור לכוח ולמידע, וכדי להקל עליכן עוד קצת - אספנו לכן את כל השאלות הבולטות הקשורות להתנהלות מול גני אירועים, וריכזנו את התשובות במקום אחד. מקוות שהמידע ירגיע אתכן, יעזור לכן להבין מה אתן רוצות - ולהיערך בהתאם. 

 

אנחנו נאלצים לדחות את החתונה שלנו, מה הזכויות שלי מול גן האירועים?

מאז ימי הקורונה (נכון שפתאום הם לא נראים כל כך נוראיים עכשיו?), כמעט בכל החוזים של גני האירועים יש סעיף העוסק בתרחיש שבו לא ניתן יהיה לקיים את האירוע בגלל כוח עליון/מלחמה וכדומה.

לרוב, במקרה כזה, גן האירועים מאפשר לזוג לדחות את האירוע לתאריך "שווה ערך" לתאריך המקורי. בדקו אם זה אכן כך בחוזה שלכן.

 

מה הכוונה לתאריך "שווה ערך" לתאריך המקורי?

לגני האירועים יש מחירונים שונים לכל עונה ולכל יום, כאשר ישנם חודשים בהם המחירים גבוהים יותר, וישנם כאלה שפחות. בהתאם, יש ימים יקרים יותר (חמישי למשל) וימים יקרים פחות. אוקטובר, למשל, יהיה שווה ערך לאפריל ושניהם יהיו יקרים יותר מחתונה שתתקיים בנובמבר או מרץ. ניתן גם למצוא תאריך שווה ערך כשמזיזים את רק יום החתונה. למשל, יום חמישי בחודש נובמבר יכול להיחשב שווה ערך ליום שני בחודש אוקטובר.

 

אז אם אנחנו דוחים לתאריך שווה פחות, מגיע לנו זיכוי?

יכול להיות שיהיו גנים שיסכימו למשוואה הזאת, יחליטו לתמחר לכם את המנה במחיר נמוך יותר או לתת לכם איזושהי הטבה אחרת, וזה יכול לעבוד גם להפך - אם תבחרו תאריך טוב יותר, יתכן שיבקשו תוספת. 

עם זאת, ברבים מגני האירועים ניתן עקרונית כבר כיום לקיים אירוע בתאריך המקורי לפי הנחיות פיקוד העורף, ועצם העובדה שהם מאפשרים דחייה, כבר משקפת מבחינתם הטבה שגן האירועים "סופג" ולכן לא ישנו את המחיר. 

 

1 93

 

אז למתי כדאי לדחות?

בעינינו, אין נכון ולא נכון בתאריך - לכל זוג יש סיפור משלו: לימודים, נסיעה מתוכננת, משפחה שצריכה להגיע מחו"ל וכו'. ההמלצה הכללית שלנו היא להתחתן כמה שיותר מהר, גם אם חתונת חורף היא לא מה שדמיינתם מלכתחילה. יש לכך כמה סיבות:

  1. 1. יהיה מרגש - יש משהו בחתונה שמתקיימת ישר אחרי תקופה קשה שמרומם את הנפש וממחיש את כוח החיים. החתונות שהתקיימו ישר אחרי תקופת הקורונה היו כאלה, ואנחנו מאמינות שהפעם עוד הרבה יותר. 
  2. 2. אנחנו מאמינות שכדאי להתחתן מיד כשאפשר, אחרי ההמתנה לחתונה והדחייה שוברת הלב. בנוסף, עקב המלחמה ייתכנו עליות מחירים ולכן שווה לנצל את ההזדמנות. 
  3. 3. חתונות חורף הן באמת קסומות. אנחנו סאקריות של חתונות בעונה הזו, ואת כל הסיבות לכך תוכלו למצוא כאן.  
  4. 4. יש יותר סיכוי שצוות הספקים שלכן יהיה פנוי - בתאריכי חורף יש יותר סיכוי שתצליחו לקיים חתונה עם צוות הספקים המקורי שבחרתן. ואם עוד לא בחרתן - זו הזדמנות לשריין את הספקים הכי מעולים שאתן רואות המלצות עליהם בקבוצה הסודית. 
  5. 5. ערבות הדדית - זו אולי דעה לא פופולרית ואנחנו יודעות שזה נשמע מעט לא קשור, אבל כשאתן בוחרות להתחתן בחודשים האלה אתן עוזרות לגני האירועים, לצלם שלכם, ל-DJ שלכם ובעצם לענף החתונות, שעוד לא הספיק להתאושש מנזקי הקורונה, לחזור ולעמוד על הרגליים. מדובר בענף שמעסיק עשרות אלפי עובדים וההתגייסות שלו בימי המלחמה היא לא פחות ממדהימה. 

 

אני לא רוצה לדחות לתאריך קרוב, כי מי יודע מה יהיה בדצמבר-ינואר-פברואר והאם המלחמה תיגמר…

נכון, אף אחד לא יודע, ויכול להיות שתצטרכו לדחות שוב את החתונה. אבל מצד שני, דווקא תאריך רחוק מגביר את תחושת חוסר הוודאות, והמחירים גם עשויים להיות שונים. 

 

הגן לא מאפשר לי לדחות לתאריך שאני רוצה, מה לעשות?

קודם כל, נסו להבין מהגן מה השיקולים שלו. בסופו של דבר תצטרכו לפתור את זה יחד ולמצוא את הדרך הנכונה למצוא תאריך שתרגישו איתו טוב. אם לא הצלחתם להגיע להסכמה, כדאי לבדוק מה משמעות ביטול האירוע עבורכן.

 

ואם אני רוצה לבטל את החתונה לגמרי?

בכל גן אירועים, החוזה מתייחס אחרת למקרה של ביטול האירוע. יש לעבור על החוזה שבידכן ולהבין את המשמעות. בכל מקרה - וזו המלצה כללית שלנו לגבי כל ההתנהלות מול גני האירועים בתקופה זו - כדאי להגיע להסכמה הדדית עם הגן, תוך כדי הבנה למצב הלא פשוט שהמשק נכנס אליו. כולנו באותה סירה, וערבות הדדית רלוונטית גם במקרה הזה :) 

מעבר לכך, אנחנו יודעות שלא פשוט להגיע להחלטה על ביטול אירוע, ומזמינות אתכם להיעזר בנו כדי לפרוק ולהתעודד. 

 

אני מתחתנת בדצמבר ומעוניינת לדחות מעכשיו את החתונה. הגן לא מאפשר לי, מה לעשות?

אנחנו מבינות את הקושי, ומזדהות מאוד עם התחושות. חוסר הוודאות כרגע משפיע גם על זוגות וגם על גני האירועים, וכולם עדיין מנסים להבין מהן הדרכים הכי טובות להתנהל, בתוך הסיטואציה הנוראית שנכפתה עלינו. ישנם גני אירועים שצריכים למצוא קודם מענה לזוגות של החודש הנוכחי, ורק כשהזמן יעבור, יוכלו לראות מה ניתן לעשות עם חתונות דצמבר. המצב הביטחוני גם יכול להשתנות עד אז, ולכן - יתכן שקצת קשה למקומות מסוימים לתת מענה. המצב יכול להשתפר, או - חס וחלילה - להחמיר, וכולם לומדים אותו תוך כדי תנועה. אנחנו מציעות רק לשמור על תקשורת פתוחה עם המקום ולנסות עד כמה שאפשר למצוא פתרונות. במצב כזה אתן כמובן מוזמנות לפנות אלינו, וננסה לעזור. 

 

האם גני אירועים פתוחים עכשיו לפגישות?

כן, ניתן להגיע לפגישה בימים אלה בגני אירועים. אם עוד אין לכן לוקיישן לחתונה או שאתן חושבות על החלפה של לוקיישן - זה לגמרי אפשרי. 

 

איך אפשר לדעת איך נראה גן האירועים שלי בחורף? ואיך אפשר באמת להתרשם מגן אירועים אם לא מתקיימות חתונות?

אתן יכולות להזמין את משקפי המציאות המדומה שלנו ממש כאן, ולהתרשם מבלי לצאת מהבית מעשרות גני אירועים. בחלקם תוכלו לחוות גם חתונות חורף, ולהבין אם אתן מתחברות לווייב. אנחנו מציעות גם לכתוב פוסט בקבוצה הסודית שלנו, שם בטוח תמצאו כלות שהתחתנו בלוקיישן שלכן בחורף ויוכלו לספר ולשתף בתמונות או וידאו.

 

מקוות שעזרנו לכן לשפוך קצת אור על מציאות של חוסר ודאות ובלבול. אם יש לכן עוד שאלות, תהיות או מקרים שלא נגענו בהם, אתן מוזמנות לכתוב לנו בוואטסאפ וננסה לעזור! זכרו שאנחנו גם תמיד זמינות עבורכן להתייעצות בקבוצה. הלוואי שנדע ימים שקטים, ממש במהרה. 

מאת:כלות אורבניות