תפירת שמלת כלה מאפס: 8 טיפים שהם מאסט

13.08.18

אין ספק שאחד הנושאים הכי בוערים סביב החתונה וההכנות לקראתה הוא שמלת הכלה. בין אם אתן מגדירות עצמכן פאשניסטות ובין אם לא, אנחנו מהמרות שעברו בדמיונכן מחשבות ושלל ויז׳נים של האאוטפיט הלבנבן שיעטה אתכן ביום החתונה. יחד אל המחשבות הללו נלווית ההתלבטות הברורה של האם ללכת על דגם מוכן של מעצבים מוכרים, או לבחור באופציה הנועזת והמיוחדת של תפירת שמלה לגמרי מאפס.

 

 

חקרנו, ביררנו וחזרנו עם ממצאים בחסות בנות הקבוצה הסודית שבחרו באפשרות של תפירת השמלה מההתחלה, כך שאם אתן שוקלות לחיוב את האלטרנטיבה הזו, ודאי תוכלו להיעזר בתובנות שלהן. אנג׳וי!

 

 

התחילו כמה שיותר מוקדם

 

אם אתן מתכננות חתונת בזק של ארגונים שנמשכים חודש, ותרו על תפירת השמלה מאפס. זהו תהליך שמחייב כמות זמן גדולה יחסית, הכוללת תכנונים, מדידות, בחירת בדים ושלל שלבים שקודמים לקבלת השמלה המוכנה.

 

 

בואו בראש פתוח

 

נכון, יכול להיות שמצאתן באינסטוש דגם שמאד מאד אהבתן, אבל לגמרי יכול להיות שהוא לא יראה עליכן בדיוק כפי שדמיינתן או שחומרי הגלם שמרכיבים אותה יקרים בהרבה משציפיתן. הגיעו עם תוכנית-על, אבל היו פתוחות לשינויים ולאפשרות שהויזן הראשוני שלכן ישתנה לאורך התהליך.

 

 

gallery 1

(צילום: איל הצילום)

 

סבלנות זה שם המשחק

 

אחד האתגרים המרכזיים בעיצוב שמלה מההתחלה הוא העובדה שלא ניתן לראות את התוצר הסופי, ובכן, עד השלב הסופי. אם ניחנתן בחוסר סבלנות, התהליך הזה אולי לא בשבילכן. התהליך מצריך לא מעט תעצומות נפש ויכולת איפוק עד השלבים הסופיים בהם השמלה מוכנה, כי רק אז תוכלו לראות איך היא תראה באמת.

מתוך הפינצטה שלנו

 

הגיעו אחרי מדידות של שמלות אצל מעצבות ומעצבים

 

כך תוכלו לקבל תמונה כללית של הדיטיילז שאתן אוהבות, הגזרות שמחמיאות לכן יותר, הסגנון המועדף עליכן ועוד ועוד. גם אם החלטתן מראש שתלכו על תפירה אישית מאפס, שווה שתמדדו כמה שמלות לפני כן כדי להשתפשף בתחום ולהדק את הכיוון שלכן.

 

 

gallery 1

(צילום: פייר מיקאל כהן. שמלה: אליה וטין)

 

אינסטוש, אינסטוש, אינסטוש (וגם פינטרסט)

 

סביב החתונה - האינסטגרם והפינטרסט הם החברים הכי טובים שלנו. מקורות ההשראה האינסופיים הללו משחקים תפקיד סופר חשוב גם כאן, כיוון שהם משמשים כמעין מחקר מקדים לתחום שמלות הכלה, ויסייעו לכן לקבל כיוון של הסטייל שתרצו לעצב את השמלה על פיו.

 

 

דברו על הכל

 

מדדתן את השמלה ומשהו מרגיש לכן לא בנוח? אתן לא בטוחות מה הסכום שסגרתן עם המעצב או המעצבת כולל? אתן לא בטוחות לגבי הבד והדיטיילז הנבחרים? אל, אבל פשוט אל תשמרו בבטן. זכרו, מדובר בתהליך בו יוצרים משהו במיוחד עבורכן, הרגישו בנוח להביע את דעתכן, לשאול שאלות ולעמוד על שלכן.

 

 

gallery 1

(צילום: שיצו. שמלה: אייזן שטיין)

 

לכו (פיזית) לבחור את הבדים

 

ברגע שאתן הולכות עם המעצבת או המעצב לבחור את הבדים והעיטורים של השמלה העתידית שלכן, אתן מקבלות את התמונה המלאה לגבי שלל האפשרויות, טווחי המחירים והסגנונות המוצעים לכן. ואנחנו יכולות להבטיח לכן שזה נותן תחושה סופר טובה ובטוחה להמשך התהליך.

 

 

בחרו את המלוות שלכן היטב

 

לטעמנו, המספר האידיאלי הוא 2 - אלו יכולות להיות אמא, דודה, אחות, חברה טובה, כל דמות בחייכן שיש להן שיק בלתי מעורער לצד חוש ביקורתי מפותח, והכי חשוב, הן אוהבות אתכן וידאגו לומר לכן את האמת. בחרו בקפידה את הדמויות שילוו אתכן בתהליך הזה, בעיקר כי הן צריכות להיות לצידכן למשך תקופה ארוכה ואינטנסיבית יחסית.

 

gallery 1

(צילום: עידן חסון)

מאת:כלות אורבניות