שתי צלמות, אהבה אחת

19.03.14

 

שתי נשים נפגשות במקום הקרוב ביותר לליבן, המקצוע שבו הן עוסקות, אחת האהבות הגדולות ביותר בחייהן. האהבה המשותפת הזו יוצרת חיבור שהוא מעבר, קרוב קרוב, עד לרגע אחד בו הן מחליטות לשלב כוחות ולעסוק בה יחדיו… זו לצד זו.

 

אם תהיתן על מה אנו מדברות עד עכשיו, נספר לכן כי זה בדיוק הדבר שקרה לצמד הצלמות אביטל וענת: הן למדו יחדיו במגמת הצילום בבצלאל, בהפרש של שנה, והכירו לגמרי במקרה בעת שנתקלו בעבודות האחת של השנייה. אותה היכרות הציתה את הדבר הזה שנוכח ביניהן גם כעת, אחרי שנות עבודה לא מעטות יחדיו…

 

 

 

 

את החברות הכנה הזאת והשותפות המקצועית הן מתארות בצחוק גדול, תוך שהן מספרות כי אחרי שנים של עבודה משותפת הן מתנהגות כזוג נשוי לכל דבר ועניין. הבסיס לעבודתן הוא הראייה כי כל אחת מביאה עימה את האינפוט הייחודי שלה, אותו הן יוצקות לבסוף לכל תמונה ותמונה. כל אחת מן השתיים מתחברת לתמונה ולסיפור העומד מאחוריה מהמקום הרגשי שלה, וזה למעשה הדבר שמוסיף עוד רובד ועוד גוון לעבודת הצילום הזוגית.

 

 

 

 

 

בנוסף לכל זאת, ההסתכלות הרחבה הזו מאפשרת להן לעסוק בתחומים שונים כמו למשל צילומי זוגיות, צילומי משפחה, צילומי חתונה וכן גם צילומי היריון. כאשר שאלנו אותן איזה מן התחומים השונים הן מעדיפות, הן חייכו והשיבו לנו שהרי אי אפשר באמת לבחור, שכן כל תחום מעניק להן הנאה שונה. אביטל וענת ניגשות לכל משימת צילום שכזו ממקום חדש ורענן, המקום שלהן, ואילו המכנה המשותף בין התחומים השונים בהם הן עוסקות הוא טביעת האצבע הייחודית שלהן.

 

 

 

 

אז מה מאפיין את טביעת האצבע הזו? על כך קיבלנו תשובה אחת וחד-משמעית: ע-ד-י-נ-ו-ת. שתי הצלמות הללו לא מאמינות בהשתלטות על הפריים. הן מאפשרות לדברים לזרום בצורה הטבעית ואילו התפקיד שלהן? להשקיף מן הצד, להקליק ולצלם.

 

 

 

 

 

לא הופתענו לגלות כי התשוקה לצילום גולשת גם לזמנן החופשי ולכן השתיים עוסקות גם בצילום אמנותי תוך שהן נהנות מביקורים בתערוכות צילום. את התשוקה הזו הן מביאות עימן גם לבלוג שלהן, המתאר את נקודות המבט של הצמד וחוויותיהן באמצעות… איך לא, תמונות. דרך הבלוג הן משתפות את הקהל שלהן בעבודות הצילום המשותפות שלהן, אך גם בתמונות של כל אחת בנפרד. וכשהן לא מתקתקות פריימים, נספר לכן שהן מתמסרות לאהבה השנייה שלהן - קפה! וכמובן גם להרבה שיחות, בין אם מדובר בשיחות מקצועיות או סתם בפטפוטים נעימים של בנות.

 

 

 

 

הגיע הרגע להיפרד מן הצמד הזה ולומר להן רק משפט קטן אחד: ענת ואביטל, אין לנו ספק שהרווחתן ובגדול! כיף להיות חברות כל-כך טובות אשר עובדות יחדיו. מדובר בשילוב מנצח בהחלט!

 

מאת:כלות אורבניות