שתיים רוקמות סיפור אהבה

25.08.13

 
שתיים רוקמות סיפור של אהבה, סיפור של אהבה על גבי החופה. איך אפשר לרקום כל כך הרבה משמעות בבד? זה בדיוק סוד הקסם של נועה מלך ודפי גרוסמן, שתי השותפות ליצירה ולעשייה שנרקמה לפני כמה שנים, עוד בזמן לימודיהן במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל.

 

 


את החופות המיוחדות של נועה ודפי יצא לנו לפגוש כבר בכמה ובכמה אירועים ובכל פעם הופתענו לגלות איך אותה פיסת בד יכולה להיות ייחודית עבור בני הזוג, להיות מאוד 'הם' - ויחד עם זאת, בעלת טביעת ידן הקסומה של השתיים.

 

 


איך יוצרים רקמה שיכולה לסמל כל כך הרבה משמעויות? באמצעות היכרות מעמיקה עם בני הזוג. נועה ודפי תמיד ירצו לפגוש את הזוג פנים מול פנים, להכיר ולשוחח. לקבל כמה שיותר פרטים לגבי הזוג והמשפחה, קצת סיפורים בעלי נוסטלגיה עם טעם אישי ורק אז יוכלו להתחיל בעבודת המחקר העיצובית שלהן לקראת יצירת הרקמה.

 


לא פעם קיבלו הזוגות של דפי ונועה שיעורי בית, כן, כן, מטלות של ממש, כמו לדוגמא לעבור על הארונות של סבא וסבתא בכדי להשיג פרטי טקסטיל בעלי ערך סנטימנטלי או לחפש רפרנסים שיכולים להעיד על טעמם האישי בכל מיני תחומים, כך שהחופה תהיה בעלת משמעות אישית ותוכל לספר לאורחים סיפור, סיפור על הזוגיות שנרקמה כאן ועל אהבתם של השניים.

 


מכאן גם אפשר להבין שהחומרים האהובים על "שתיים רוקמות" הם אלו בעלי ערך נוסטלגי, משפחתי ואפילו היסטורי, כמו למשל מפיות רקומות, מפות סרוגות, עבודת יד ועוד.

 


לצד החופות הקלאסיות הן גם נהנות ליצור חופות עם גרפיקות אלטרנטיביות, מודרניות יותר, כאלה שמעניקות לטקס המסורתי כיוון קצת יותר אישי ומעודכן. במצב כזה הן מרשות לעצמן להתפרע מעט ולהוסיף פייטים, סרטי סאטן ואפילו צבעי בד בוהקים. מי חשב שפריטי יודאיקה יכולים להיות כל כך, אבל כל כך מלאי שיק?

 

 

 


מהי החופה שהכי אהבתן לעצב עד היום?
יצרנו חופה עבור זוג מקסים, צנוע ומיוחד שחגג חתונת זהב - 50 שנות נישואין!!! בתהליך העיצוב קיבלנו לידינו טלית עתיקה שהייתה שייכת לסבה של הכלה. הטלית שולבה בחופה, ביחד עם אלמנטים רקומים שהועתקו מהתיק המקורי של הטלית עם פרשנות חדשה. התבקשנו לתכנן מראש מקום לשמות עשרת הנכדים, מתוך מחשבה שכל נכד שיתחתן יוסיף את שמו וכך תיווצר מסורת משפחתית חדשה.

מה הפנטזיה הכי גדולה מבחינתכן בעיצוב חופה מבית היוצר שלכן? הכוונה לחופה עתידית שהייתן יותר משמחות לעצב.
הכי ברור - שזוג שיצר אצלנו חופה, יחתן את ילדיו ויחזור אלינו על מנת שנמשיך את השרשרת. פנטזיה נוספת לעתיד הקרוב - "לצאת מגבולות החופה" - אנחנו עובדות כרגע על קולקציה שמרחיבה את השירות ואת החוויה לפריטים נוספים בהשראת החופה כגון כיפה, כתובה, תיק לטבעת ועוד...


ושאלה אחרונה וחביבה - כיצד הייתן מגדירות את הזוגות שבעבורם עיצבתן חופות עד היום?
אנשים ערכיים, משפחתיים, יורדים לפרטים, פחות חשוב להם "השואו" של החגיגה ויותר המשמעות הפרטית של הטקס. לא בהכרח מסורתיים אבל בעלי כבוד למסורת. מעריכים עבודה איכותית ובעלי טעם טוב.

 

 

 

צילום: אפרת לוזנוב

 

לאחר ההיכרות המעמיקה הזו, הגיע הזמן לשחרר את הבנות לטובת מה שהן יודעות לעשות הכי טוב - לרקום. זה גם המקום להודות שלאחר עיון בתמונות היפות ממצלמתה של אפרת לוזנוב המוכשרת, גם לנו מתחשק לקחת חוט ומחט ולנסות לרקום את הסיפור שלנו.

מאחלות לכן וגם לנו שבוע טוב ומלא ביצירה,
שלכן
הדר וטל

 

*הפוסט נכתב בשיתוף פעולה תכני מסחרי. חופות ותמונות נוספות ניתן לראות בעמוד הפייסבוק של "שתיים רוקמות".

מאת:כלות אורבניות