שר הטבעות

02.09.12

 

חתנים אורבנים שלנו, ניחשתם נכון! הגיע הזמן לבחור את הפריט שילווה אתכם ממעמד החופה ואילך - טבעת הנישואין שלכם. ייתכן וחלקכם ענדתם כבר תכשיט כלשהו בשלב כזה או אחר של חייכם, אך הפעם מדובר בתכשיט שמשמעותו גדולה מתמיד. טבעת הנישואין מהווה בראש ובראשונה סמל לאהבה נצחית בצורתה העגולה שאין לה סוף, כך שאנו בהחלט בעד טבעת לכל גבר.

 

הידרה, צילום: רועי מזרחי

 

סביר להניח שאת טבילת האש בעולם התכשיטים כבר עשיתם, בבחירת טבעת האירוסין לבת זוגתכן. היה מסובך? לא נורא, רוב הסיכויים שבחירת טבעת עבור עצמיכם תהיה משימה פשוטה יותר, וכמובן שגם אנחנו כאן בכדי לעזור!

 

בטבעת זו, צילום: קאשי דיגיטל

 

מנהג טבעות הנישואין הגיע אלינו היישר ממצרים העתיקה, ימים בהם ענידת תכשיטים לא שוייכה לנשים בלבד, וגם הגברים התהדרו בקישוטים. בתקופה מאוחרת יותר, נוספה משמעות נוספת לענידת הטבעת על יד שמאל, מאחר והאמינו כי ביד זו זורם וריד האהבה, המוביל ישירות אל הלב.

 

ענת פרז, צילום: ענת פרז

 

סביר להניח כי גם טקס הנישואין שלכם יתמלא בסמלים ובהגיגים על החיים הזוגיים והבית שתבנו יחדיו, כשבסיומו כל אחד מכם יענוד את הטבעת שבחר. דווקא בטקס החתונה היהודי, הענקת הטבעת לגבר מעולם לא היתה חלק מטקס החופה הרשמי, אך במקומות מסויימים המוסכמות החברתיות הכתיבו כי ניתן להעניק לגבר טבעת נישואין עם סיומו של הטקס הדתי. כעת, משהבנו את המקור לכל העניין הזה, אין פלא שגם בארץ יותר ויותר גברים בוחרים להתהדר בטבעת נישואין, וכתוצאה מכך תכשיטי הגברים עוברים לקידמת הבמה ומיישרים קו עם טבעת הנישואין של האישה. כן גברים, מסתבר שזה גם היום שלכם!

 

הידרה, צילום: רועי מזרחי

 

ועכשיו נעבור לפרקטיקה, עם היצע טבעות לחתנים שגדל ותופח משנה לשנה, ועם שלל מעצבי תכשיטים שנותנים את הדגש בעיצוב גם לפרופורציה ולאסתטיקה של היד הגברית, מה שמוביל כמובן לים של אפשרויות עבוריכם.

 

בטבעת זו, צילום: קאשי דיגיטל

 

מתלבטים? יש לנו מספר עצות עבוריכם. בחרו את הטבעת לפי טעמכם האישי. זיכרו שהטבעת עתידה ללוות אתכם עוד שנים רבות ולכן כדאי שתתאים לאופייכם. האם אתם חובבים פריטים קלאסיים, מיוחדים, מודרניים? למזלכם, היום כבר ניתן למצוא טבעת לכל קטגוריה ולכל חתן. נוסף לזאת, נסו להתאים את בחירת הטבעת לפרופרצית היד שלכם, על מנת שלא תמצאו את עצמיכם עונדים טבעת דומיננטית על יד קטנה ולהיפך.

 

הידרה, צילום: רועי מזרחי

 

אנחנו יודעות שבתחילה עלול להיות לכם קצת קשה לענוד תכשיט, לרוב בפעם הראשונה בחייכם, ולכן דגש נוסף יש לשים על עניין הנוחיות ותחושת הטבעת על האצבע. מאחר ומזג האוויר בישראל חם ברוב ימות השנה, יש לשים לב כי הטבעת שבחרתם לא צמודה מידי על האצבע. כמובן, שתמיד ניתן להעבירה ליד הקטנה מבין השתיים.

 

ענת פרז, צילום: ענת פרז

 

זוגות רבים בוחרים לרכוש טבעות נישואין דומות או זהות, דבר אשר מחזק את הקשר הסימבולי של הפריט עצמו. במידה ובחרתם לעשות זאת, קבלו החלטה משותפת, שתרצה את שניכם. זיכרו, אתם פרטנרים שווים במשוואה הזאת.

 

הידרה, צילום: רועי מזרחי

 

אז חתנים יקרים, חישבו על זה, קחו את הזמן, והגיעו להחלטה לגבי הטבעת המושלמת עבוריכם. מאחלות לכם בחירות קלות וימים נפלאים.

מאת:כלות אורבניות והגר ורטהיים