שני בלומנפלד: על שמלות כלה וחנות אטסי

06.06.13

 

על האתר הנהדר "Etsy" סיפרנו לכן עד היום רבות וארוכות, אך למען האמת מעולם לא חשבנו על האפשרות לרכוש באמצעותו שמלת כלה. מדוע? שאלה טובה, אך כל זה היה כמובן לפני שנפל בחלקנו העונג לפגוש את מעצבת האופנה הצעירה, שני בלומנפלד, שסיפרה לנו על חנות האטסי שלה המלאה בכל טוב.

 

 

לפני כשנה סיימה שני את לימודי עיצוב האופנה ב"שנקר", כשברקע כמה וכמה סטאז'ים שעשתה בבתי אופנה בארץ ובחו"ל ולא מעט פרסים ותעודות הצטיינות שגרפה במהלכם. לאחר סיום הלימודים בער בה הרצון לפתוח עסק עצמאי משלה, שיתמקד באהבה האמיתית שלה - שמלות כלה וערב, ויציע אותן למכירה גם עבור קהל הכלות בארץ וגם עבור קהל הכלות בחו"ל. חנות "Etsy" נראתה מייד כאפשרות האולטימטיבית לכך ושני החליטה להקימה תוך שהיא מציגה שם את קולקציית הביכורים שלה. ועם פתיח שכזה הרי ברור לכן שאת שני בלומנפלד היינו חייבות להכיר קצת יותר לעומק! אז תפסנו אותה לצ'יט צ'אט קצר של "כלות אורבניות".

 

 

כפי שסיפרנו לכן כבר קודם, עוד בתקופת לימודיה בשנקר נמשכה היא בעיקר לתחום שמלות הכלה והערב, אך השתדלה שלא לפספס את ההזדמנות להתנסות גם בתחומים נוספים, כגון: תלבושות במה, הלבשה תחתונה, תיקים, נעליים ועוד. למרות ההתנסויות הרבות, תמיד הופנטה מן הבדים הרכים, התחרות והפנינים, שפשוט קראו לה לשוב אליהם ולבסוף היא שבה.

 

 

ובכדי להפוך את החלטתה לעוד יותר נחרצת ובטוחה, לקראת סיומה של השנה הרביעית ללימודיה החליטה שני שהיא מעוניינת לקחת חלק בעבודה בבית אופנה גדול המתמחה בשמלות קוטור, וזאת על מנת לראות מקרוב את התהליכים שמתרחשים שם. ומכיוון שבית האופנה האהוב עליה ביותר הוא "Marchesa" שלחה היא את תיק העבודות שלה וכעבור יומיים בלבד כבר התקבלה לסטאז'. הסטאז' המיוחל היה בהחלט הדבר שהוכיח לה מעל ומעבר לכל ספק שמקומה הטבעי הוא בעולם הזה, בעולם שמלות הכלה והערב - ולא באף מקום אחר.

 

 

 

מבחינתה של המעצבת הצעירה והחיננית הזאת לכל בגד שאנו לובשים יש השפעה על התחושה הפנימית שלנו, ולכן ביום החתונה אין דבר נפלא יותר מללבוש בגד שעוצב בעבורך ושונה מן הלבוש היומיומי. החלק שלה בעניין הוא כמובן לעצב שמלות נהדרות שיגשימו את הפנטזיות של הכלות שלה ויעזרו להן להרגיש במיטבן, יפות ומיוחדות מתמיד. כשהתעמקנו בקולקציה מצאנו מגוון רחב של סגנונות, החל משמלות במראה נקי ועד שמלות עמוסות בדיטיילס מהפנטים לרוב שהוקדשו להן שעות רבות של עבודת יד. אפשרות המיקס אנד מאץ' גם היא קיימת ולא מעט מן השמלות המוצעות מורכבות משני חלקים שונים, ובכך מאפשרות לשלבן בצורות רבות ומגוונות.

 

 

וכיצד מגיעה שני אל הכלות עצמן? זמן רב חשבה היא על הדרך הנכונה בה תגיע אל קהל הלקוחות שלה והבינה כי רכישה דרך האינטרנט וקניית שמלות כלה בפרט הוא טרנד שצובר תאוצה בעולם כולו ומשפיע גם על ארצינו הקטנה. מדובר באפשרות שחוסכת בזמן, בעלויות ומציעה מגוון עצום של אופציות - וברעיון הזה בדיוק היא התאהבה. מצד אחד הוא מאפשר לה לשמור על סקאלת מחירים סבירה ונגישה, ומן הצד השני על רמה גבוהה של חומרים, איכות תפירה בלתי מתפשרת והדובדבן שבקצפת - שמלה שנתפרת למידותיה האישיות של הכלה. מעבר לכך, בדרך הזאת מקבלות השמלות של שני חשיפה נרחבת בקצוות שונים של העולם והפידבקים הנפלאים אינם מפסיקים מלזרום…

 

 

 

בשלב הזה, חשוב לנו לציין כי כל אחת מן השמלות שמעצבת שני בכשרון רב הינה Custom-Made, ובזאת אפשר לומר שתהליך העיצוב דומה למדי לתהליך שמתרחש כמעט בכל סטודיו אחר לשמלות כלה. ההבדל היחיד הוא כי במקרה הנוכחי הלקוחה היא שמעדכנת את שני בפרטי המידות. כאן גם המקום להדגיש כי זהו שלב מכריע בתהליך כולו ואנו בהחלט ממליצות לכן להיעזר במישהי מיומנת שתסייע לכן בלקיחת המידות. אל תשכחו כי על פי המידות האלה תיתפר השמלה.

 

 

 

תוהות לרגע מה עושה כלה לעתיד שבכל זאת מעוניינת במפגש האישי עם שני, פנים מול פנים? היא מוזמנת תמיד! אמנם קנייה דרך החנות באטסי תאפשר רכישה במחיר מוזל יותר (כפי שכבר הזכרנו קודם לכן…), אך גם את הדרך המסורתית יותר, הכרוכה במדידות ובהתאמה אישית, מציעה שני לכלות אשר מעוניינות בכך ואינן רוצות לוותר על החוויה.

 

 

רגע לפני שנפרדנו משני ומן השמלות הנפלאות שלה, ולאחר היכרות מעמיקה למדי לא התאפקנו מלשאול אותה את השאלה הבאה: "מהי הפנטזיה העיצובית הכי מרחיקת לכת שלך בתור מעצבת שמלות כלה וערב?", משתוקקות לשמוע את התשובה? ברור! - "כשעבדתי במחלקת הקוטור ב-"Marchesa" ראיתי בדיוק איך זה לעצב שמלות ללא מגבלות תקציב. השמלות שם מיועדות לצורך השואו בלבד או לחילופין לשטיח האדום, והמעצבות הראשיות מגשימות כל פנטזיה שרק עולה על רוחן בשמלות הללו. היו שם שמלות שרקמנו ביחד כעשרה סטאז'רים במשך שבועות ארוכים. השמלות היו עוצרות נשימה הן ברמת המורכבות והן ברמת התקציב שהושקע בהן. זו בהחלט הפנטזיה העיצובית שלי, לעצב ללא מגבלות ולהפוך את הבגד לעבודת אמנות של ממש".

 

 

 

נגלה לכן בשקט בשקט, כי גם שני תהפוך לכלה ממש בקרוב ובימים אלו היא מעצבת לעצמה את שמלת הכלה שלה. לאחר חתונתה תצטרף גם השמלה הזאת לקולקציה שהיא מציגה ואנחנו כבר ממש מצפות לראותה. בינתיים, אנו ממליצות לכן בחום לשטוף את עיניכן בחנות האטסי של שני, ומי יודע - אולי תגלו שהאפשרות לרכוש שם את שמלת הכלה שלכן פשוטה משתיארתן לעצמיכן. בהצלחה!

 

✻ ✻ ✻

 

קרדיטים הפקה

צילום: אלעד זבינסקי

שמלות כלה: שני בלומנפלד

איפור: קסניה ברודקו

שיער: עידן גיטקר

דוגמנית: קטיה קובלסקי ל-DeJaVu

 

איורי אופנה

שני בלומנפלד

 

*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי.

**שמלות נוספות של שני בלומנפלד ניתן למצוא באתר ובחנות האטסי שלה.

מאת:כלות אורבניות