שנה טובה, שנה באה!

07.09.12

 

איחולי "שנה טובה" הם מנהג מקסים לכל הדיעות, אך כשנלווית אליו רשימת תפוצה באורך הגלות, משהו באיחול הזה הופך להיות קר, מנוכר ובעיקר - לא ממש אישי. אז בעוד ה-SMSים והמיילים ממשיכים להודיע על "חג שמח", החלטנו לצאת ולחפש את נקודת האור שלנו, שתרגש גם מחוץ לעולם הטכנולוגי. ממש במקרה, או שלא, הגענו בחזרה לעולם הפרינט ואל אגרות שנה טובה שאפשר לגעת בהן, למשש אותן ולשמור בקופסת הברכות היפה.

 

 

ודאי זכורות לכן אותן ברכות מושקעות של "שנה טובה" שקיבלנו מחברות בבית הספר, מבן משפחה אהוב, אך כיום כבר ממש לא פשוט למצוא ברכות מעוצבות ומסוגננות של חג. לכן, לא הפסקנו לחייך כשפגשנו בכרטיסים המעוצבים של יוליה ומעין המוכשרות מסטודיו "טונה אדומה". הברכות שלהן קסמו לנו אל מן הרגע הראשון, כשמבטינו פגשו בהן.

 

האמת, שלא הופתענו כשהשתיים העידו על עצמן כי הן מאוד אוהבות לשמח אנשים. הן הוסיפו ואמרו כי אין כל צורך "להזיז הרים" על מנת לעשות זאת. לפעמים, כל שצריך הוא קצת תשומת לב ויחס אישי, בשביל להעלות חיוך ולעשות למישהו טוב על הלב. גם הן שבעו משלל המיילים והאיחולים הקרים, ולכן החליטו לסלול את הדרך הכיפית ביותר לאיחולים לשנה החדשה. אז במקום שיונת הדואר תביא עימה עוד קצת מכתבי חשבונות, יצרו הבנות אגרות מתוקות, שישמחו ויפתיעו את האנשים שיגלו אותן בתיבת הדואר שלהם. בעיננו, בהחלט מדובר בהחלטה נפלאה ומבורכת!

 

 

עיצוביהן של השתיים מציגים קו נקי, רגוע וצבעוני, אשר מסגנן בחגיגיות את אווירת החג. יוליה ומעין משתדלות בכל שנה להתפתח, לגלות טכניקות חדשות ולאמץ סגנונות עיצוביים מרעננים. כמובן שעיצוב ברכות לשנה החדשה, היא הזדמנות מצויינת ליישם את כל זאת.

 

 

לסט הברכות הכחול בחרו לבטא את האיחולים בשפה פשוטה ויומיומית, שתיתן דגש על הקירבה בין מאחל הברכה למקבל הברכה. ביטויים כגון "שנה מתוקה בטירוף", ו"שנה טובה ממש", נשמעים כמו שיחה בין חברים קרובים וגורמים בעיננו לאיחולים להיות חמים ונעימים יותר. הטקסט, בשילוב הגוונים הכחולים, משרים אווירת שלווה נינוחה וכיפית. תחשבו כמה נעים לקבל איחול פשוט ולבבי כל כך, שמגיע עמוק מבפנים.

 

 

 

סט איחולים מסורתי יותר חוזק על ידי הצבע הצהוב, כשאליו נוספו אלמנטים קישוטיים מאויירים, בהתאם למיטב המסורת של ראש השנה: תפוח בדבש, רימון ודבורה, הם רק חלק מהאיורים המתוקים שמעטרים את הסט הזה. גם בעיצוב, בחרו הבנות לשמור על פשטות, עם הסממנים המוכרים של החג ועדינות טיפוגרפית של הטקסט. לטעמינו, הצבע ואווירת המסורת שבמקבץ הזה ישמרו את מנהג שליחת השנות הטובות, לפחות לעוד כמה שנים וטוב שכך.

 

 

הסט האחרון שיצרו השתיים מציג צילומים בניחוח של פעם, הממלאים את חיינו מאז שהאינסטגרם הגיע בקול תרועה רמה. מקבץ הגלויות הזה הגיע כמחווה למצלמת ההולגה של אחת מבנות "טונה אדומה", מצלמה ששבקה חיים לא מכבר ועוררה געגועים רבים. התמונות עצמן, מעוררות תחושה של חופש ומתובלות בטקסט לבן שנעשה בטכניקה ידנית ומדגיש את החגיגיות שבשנה החדשה.

 

 

צילום ועיצוב: טונה אדומה

 

מקוות שהזכרנו לכן כי שנה חדשה בפתח וזוהי הזדמנות נפלאה לכתוב לאהובים שלכן איחולים לשנה טובה. היו בטוחות כי כתב היד הפרטי של כל אחת ואחת מכן, כלות אורבניות יקרות, בשילוב העיצובים הנפלאים של בנות "טונה אדומה", וודאי ירגשו כל בן משפחה שיקבל את הברכות הללו לידיו. אז קדימה, נותר עוד שבוע וקצת לערב החג, צריך להזדרז על מנת שיונת הדואר תספיק להפתיע ולרגש. אבל באמת לרגש.

מאת:כלות אורבניות והגר ורטהיים
תגיות: