שלוש צלמות

13.03.12

 

חיבתנו העזה לעשייה נשית משותפת ומאתגרת, מגיעה כנראה מסיפור האהבה הפרטי שלנו, של כלות אורבניות: שתי נשים צעירות, נשואות טריות, עם תשוקה משותפת לקסם שיש בעולם החתונות. מכאן, הדרך לבלוג כבר היתה מאוד קצרה. ולכן, כששמענו על "שלוש צלמות", ידענו שחייב להיות כאן משהו טוב! והאמת, שלא טעינו. אתן חייבות להסכים איתנו שלא בכל יום יוצא לכן להכיר שלוש צלמות אשר עובדות ופעולות יחדיו. כן, כן. לא אחת, לא שתיים, שלוש. בדיוק.

הכול התחיל כשעמנואל, תהילה וחופית למדו ביחד, במשך 4 שנים ארוכות בבצלאל, באותה כיתה בדיוק. תמיד, אבל תמיד, הן דואגות לספר שהן קודם כל חברות טובות, שחולקות אהבה משותפת לאמנות הצילום. בתקופת לימודיהן וגם לאחריה, נהגו השלוש לעבוד יחדיו לעיתים קרובות, מה שגרם להן בסופו של דבר לחבור לעשייה משותפת בתחום צילום החתונות, עשייה שאינה מבטלת את הקריירות העצמאיות של כל אחת מהן בנפרד.

החיבור ביניהן היה כל כך טבעי ומתבקש, כמעין המשך ישיר לעשייה מתקופת הלימודים. הן אהבו את התוצאות ונהנו מן העבודה המשותפת, כך שהדבר הנכון ביותר היה למסד את הקשר המוצלח והמפרה הזה, שהפך אותן לשלישיית הורים גאה במיוחד.

 

 

 

עבור שלושתן, הסוד האמיתי בצילום חתונות טמון בקשר ובחיבור הבלתי אמצעי שנוצר עם הזוגות עוד בפגישה הראשונה. הן מגיעות ממקום אישי, מצויידות בשפה האותנטית שיצרו יחדיו, כשכל רגע ורגע ביום החתונה הוא הזדמנות נפלאה עבורן לספר את הסיפור הזוגי דרך עדשת המצלמה: שיחת טלפון בין בני הזוג, מבט במראה אחרי האיפור, נשיקה ראשונה עם אמא ועוד.

 

 

 

הן מתארות את סגנון הצילום שלהן כסגנון נשי, אמנותי ובעל אורינטציה דוקומנטרית. מבחינתן, התבוננות אמיתית על מה שיש, מבלי לעסוק בבימוי, תעלה מתוכה את הרגעים היפים ביותר, הרגעים שמגיעים מן הלב. כצוות, הן מספרות לנו על כך שהן רוקמות סיפור המסופר מכמה נקודות מבט. בסופו של דבר‪,‬ הנקודות כולן משלימות זו את זו ומתחברות לאחד.

 

 

ואחרי כל זאת, איך אפשר שלא לתהות מהיכן מגיעות כמויות ההשראה שמעניקות את הדלק האמיתי לעשייה? אז מסתבר שהן רבות, כמעט אינסופיות: הלימודים בבצלאל, ההיכרות עם עשייתם האמנותית ויצירותיהם של צלמים ואמנים שונים בארץ ובעולם, עולם האופנה, הקולנוע ועוד ועוד ועוד.

 

 

 

 

היה לנו כייף גדול לארח את שלוש הנשים הצעירות והמוכשרות האלה, שלוש צלמות! ואם בא לכן להכיר אותן קצת יותר לעומק, דעו שהן מאוד אוהבת את האתר של הצלמת הזאת, מקור נוסף להשראה בלתי נדלית עבורן.

 

❇❇❇

 

צילום: אל-עד כהן

 

על שלוש צלמות:

עמנואל מאייר - צלמת וידאו בוגרת "בצלאל" והחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב, במאית וצלמת קולנוע דוקומנטרי.

תהילה שטנגר - צלמת סטילס ועורכת וידאו בוגרת "בצלאל", מפיקת פוסט פרודקשן של תכניות טלוויזיה, אמא טרייה לעמית בת החודשיים.

חופית ראוכנברגר - צלמת סטילס ואמנית בוגרת "בצלאל" וקורס לקולנוע ב"מנשר", מנהלת הצגות בתיאטרון "נא לגעת" ביפו.

 

❇❇❇

 

הפוסט נכתב בשיתוף פעולה תכני מסחרי. תמונות נוספות ממצלמתן של "שלוש צלמות" אתן יכולות למצוא בעמוד הפייסבוק שלהן.

 

מאת:כלות אורבניות