שלומית אופיר - היכרות מחודשת

01.11.15

ניסינו לחשוב שוב ושוב כיצד כדאי לגשת אל הפוסט הזה. אחרי הכל, את שלומית אופיר נדמה שכולם מכירים - את השם, התכשיטים, מותג של ממש. תוך כמה שנים היא הצליחה להפוך לאחת ממעצבות האקססוריז הבולטות והמעניינות בארץ ופריט בעיצובה ניתן למצוא בביתה של כל פשיוניסטה (וכמובן שגם אצלנו).

 

כשמדובר בהיכרות ארוכה כל כך, להציג קטגוריה חדשה של מוצרים של המעצבת הוא לא עניין של מה בכך, אלא הזדמנות להיכרות מחודשת, שהרי אנו מאמינות שכל מוצר כזה הוא פתח אל נפשו של האמן שעומד מאחורי היצירה.

 

אז החלטנו שננסה לשחק במשחק האסוציאציות, נחשוב מה השם הזה "שלומית אופיר" אומר לנו וזה מה שמצאנו: אסתטיקה, גיאומטריה, עיצובים נקיים, אהובה על הכלות, אישיות נעימה ומגע קסום שעוטף הכל יחדיו. נשמע כמו תיאור מדויק?

 

 קולקציית טבעות האירוסין והנישואין של שלומית אופיר

 

נתעכב לרגע על אחת האסוציאציות "אהובה על הכלות", שהרי כלות יקרות, יש סיכוי טוב מאוד שאתן כבר מכירות היטב את הקולקציות הכלתיות של שלומית אופיר ואף מתקשטות בחלק מתכשיטיה ביום האירוע.

 

הסיבה שאנו מתעכבות על ההגדרה הזו היא כי שלומית משיקה בימים אלו ליין חדש לחלוטין של טבעות אירוסין ונישואין העשויות מזהב - והן יצטרפו לתכשיטים העדינים, הנקיים והטרנדים שמלווים את עיצוביה עד היום ומהווים את סימן ההיכר הבולט ביותר שלה.

 

את הטבעות הללו הכרנו לראשונה במכירה שערכנו יחדיו לפני מספר שבועות, לכבוד השקת קולקציית WHITE+LACE, שם הן הוצגו גם עבורכן בפעם הראשונה בהחלט. 

 

כמה שהן יפות!

 

ביקרתן אותנו במכירה, סייענו לכן בבחירת השמלות ובסטיילינג - ובכל זאת, מצאנו את הזמן להתעכב מול קופסת התכשיטים היפיפייה הזו שהכילה בתוכה את הטבעות החדשות. מצאנו את עצמנו בוחנות כל טבעת בקפידה, מודדות, מתפעלות.

 

בהחלט יכולנו לזהות את אותו סימן ההיכר המוכר כל כך אך במקביל גם זיהינו רכיב נוסף, שאותו לא ידענו להגדיר במילים, מן משהו אקסטרה מיוחד שהופך את הטבעות הללו לטבעות נישואין ואירוסין יפות כל כך.

 

 

Put a ring on it

 

עבור שלומית, מדובר בהמשך טבעי במסע שלה בעולם התכשיטנות, שהרי היא מספרת שמאז גיל צעיר נמשכה אל עולם היצירה והקראפט. אם בתור ילדה הייתן שואלות אותה מה מתחשק לה לעשות כרגע, יש סיכוי סביר שהיא הייתה מעדיפה לאייר, לגזור וליצור על פני שעת משחק כמו שאר הילדים. עד מהרה הרצון ליצור תרגם את עצמו לכדי תחביב חדש: יצירת תכשיטים - ומשם הכל הפך להיסטוריה שאת רובה כולן בוודאי כבר מכירות.

 

ההחלטה לקפוץ ראש אל תוך עולם טבעות האירוסין והנישואין הייתה טבעית כאמור, אך בהחלט לא מקרית: מדובר במהלך אותו שלומית תכננה בקפידה עד לשלב שבו היא הרגישה שזהו, עכשיו זה הזמן ואז הכל התגבש לכדי הקולקציה שאתן רואות כאן לפניכן.

 

 

שלומית מספרת כיצד כבר לפני כמה שנים לקוחות שלה היו פונות אליה ומבקשות - "צרי עבורנו טבעות אירוסין ונישואין", אך מתוך האמונה שהכל קורה בדיוק בזמן הנכון לו (אמונה שגם אנו חולקות איתה), היא חיכתה עד שהרגישה לבסוף בשלה למהלך הזה ואין שמחות מאיתנו על כך שהרגע הזה הגיע.

 

גם את שלומית בחרנו להתקיל בשאלה מעניינת ובדיוק כפי ששיחקנו במשחק האסוציאציות סביב השם שלה, ביקשנו ממנה להגדיר באופן דומה את הקולקציה החדשה: "תכשיטי הזהב שלי מעוצבים בקו עכשוי, מעודן ונקי הם אופנתיים, אך גם על-זמניים". כשמביטים בתכשיטים בהחלט אפשר לראות כיצד כל האסוציאציות והאלמנטים הללו עוברים תרגום מדויק אל מבחן המציאות.

 

טבעות, טבעות, טבעות!

 

התשובה של שלומית סייעה גם לנו לחבר את הקצוות, שהרי לפתע הבנו שה"משהו אקסטרה" הזה שלא ידענו להניח עליו את האצבע, זה בדיוק זה - הקלאסיקה העל זמנית, אשר מאפשרת ליצור תכשיטים שיש בהם שילוב של עדכניות לצד היכולת לעמוד במבחן הזמן.

 

תמיד מסקרן אותנו לפגוש בקולקציות חדשות של מעצבים ותיקים משום שתמיד עולה בנו השאלה: איך אפשר להמציא את הגלגל פעם אחר פעם? היכן מוצאים את ההשראה? שלומית מתארת את ההשראה כמושג מאוד הפכפך ולא צפוי - ולכן היא פוגשת אותה פעמים רבות במסעות סביב העולם, בזמן שהיא פוגשת בתרבויות חדשות, באנשים חדשים, ה"חדש" הזה הוא גם זה שגורם לה לפנות אל נבכי נשמתה ולהוציא גם מתוכה מוצרים וקולקציות חדשות.

 

  

את תהליך בחירת טבעת האירוסין שלומית מכירה מקרוב, שהרי אביב בן זוגה, בחר עבורה טבעת אירוסין כשהציע לה להינשא לו לפני כמה שנים (את החתונה שלהם תוכלו לפגוש ממש כאן). שלומית שמחה מאוד על הבחירה הזו, שהרי היא הייתה מאוד נאמנה לטעמה האישי, אך עם זאת גם קלאסית יותר מהרגיל והיא אומרת שעד היום מדובר בתכשיט הכי קלאסי שברשותה.

 

 

חוויה דומה היא קיוותה לייצר גם עבורכן, כלות יקרות שלנו ומהתמונות שמופיעות בפוסט נראה שהיא עמדה במשימה הזו בהצלחה. 

 

הטבעות החדשות מעוצבות בסגנון עדכני, נקי (מילה שכבר שמעתן ועוד תשמעו לא פעם בהקשר של שלומית), מודרני ועם זאת גם קלאסי כאמור, או אם נסכם הכל בהגדרה בהמשך לרוח הפוסט כולו - מושלם עבור כלות אורבניות.

 

הטבעת האהובה עלינו באוסף

 

בזכות הקולקציה החדשה, שלומית זוכה כעת להעמיק את האינטרקציה ואת תהליכי העבודה שלה מולכן, תהליך שתמיד עניין אותה באופן מיוחד. מחד, יש את תחושת הכבוד והשליחות לקחת חלק ביום חשוב כל כך ומאידך, ניצב גם האתגר הגדול לעצב תכשיט בדיוק בצורה הנכונה, ללא שום מרווח לטעויות. אלה האתגרים הללו שתמיד גורמים למעצבים לגלות בכל פעם מחדש את גבולות היכולת שלהם ובתהליך הזה בדיוק נוצרים דברים נפלאים.

 

שמחנו על ההזדמנות להכיר רבדים נוספים בשלומית ושמחנו אפילו יותר להגיש בפניכן הצצה אל אחת הקולקציות המסקרנות שפגשנו לאחרונה בתחום האקססוריז.

 

קרדיטים

עיצוב הטבעות: שלומית אופיר

צילום:  ואלרי בלקינד

 

 * הפוסט נכתב בשיתוף פעולה תכני מסחרי. עבודה נוספות של שלומית אופיר ניתן לראות בעמוד הפייסבוק של המעצבת.

** את טבעות האירוסין והנישואין של שלומית אופיר ניתן להזמין באמצעות תיאום פגישה בסטודיו בטלפון: 077-4006725

 

מאת:כלות אורבניות