שיעור באנטומיה

27.08.12

 

מידי פעם בפעם, אנו אוהבות לשים את אור הזרקורים דווקא על בעלי מקצוע צעירים, בתחילת דרכם, שנראה לנו כי הם מביאים עימם בשורה רעננה. במהלך ליקוט החומרים האינסופי שלנו לבלוג אנו פוגשות בהם ומתרגשות ביחד איתם. הפעם, היה לנו לעונג לפגוש את מעיין הוד ועדי רוטהולץ-אלטר, מעצבת אופנה בוגרת בצלאל, וסטייליסטית, בוגרת האקדמיה לעיצוב אופנה, שהחליטו לאחד כוחות ולצאת לדרך משותפת של יצירה ועשייה. פגשנו אותן לשיחה מעניינת בסטודיו הביתי והתל-אביבי שלהן, ממנו הן פועלות כשנה.

 

מתוך פרויקט הגמר של מעיין הוד, צילום: אלכס פרגמנט

 

מעין ועדי הכירו לראשונה דרך בני הזוג שלהן. במהרה, הן הפכו לחברות טובות ומצאו את עצמן עוזרות ומייעצות זו לזו בפרוייקטים הפרטיים שלהן. באותה תקופה עבדה מעיין על עיצוב תלבושות להצגה ואילו עדי על סטיילינג לסדרת טלוויזיה. בפועל, הן עבדו ביחד גם מבלי שהתכוונו לכך, ומכאן הדרך לסטודיו המשותף, "אנטומיה", נראתה ברורה מאליה.

 

מתוך פרויקט הגמר של מעיין הוד, צילום: אלכס פרגמנט

 

האני מאמין של השתיים דוגל בכך שצריך לפנות לבגדים וללבוש באותו האופן שבו אנו פונים לאנטומיה של הגוף. בכל פעם, להסתכל בצורה הפשוטה ביותר על אלמנטים בסיסיים, ולגלות פרקטיקות חדשות ללבוש ולצורת חיים.

 

צילום: דניאל פטניוב

 

הסטודיו משלב עשייה של קולקציית קז'ואל לצד שמלות כלה, כשהשילוב הזה מוביל לתוצאות מעניינות במיוחד. מעיין ועדי מספרות כי כאשר הן מעצבות קולקצית קז'ואל הן משתדלות שהבגדים יהיו כמה שיותר נוחים ללבישה, ולכן הן מייחסות חשיבות רבה לכל פרט ופרט בבגד. כך גם בעיצוב שמלות הכלה שלהן, שמקבלות דגש רב על עניין הנוחות.

 

צילום: דניאל פטניוב

 

בכל אחת מן הפרקטיקות הן מממשות פנטזיה אחרת. בליין הקזו'אל הן מתחברות לחיי היום יום של הלקוחה שלהן, ואילו בשמלות הכלה הן מביאות לידי ביטוי את הרצון להעמיק בבגד ולחזור לקראפט, לעבודה הידנית ולאהבה לפרטים הקטנים. מבחינתן, מי שתתחבר לשמלות הכלה שלהן ולאסתטיקה שהן מייצרות, תמצא עניין רב גם בקולקציית הקז'ואל, כך שסביר להניח שהיחסים בינן לבין הכלה שלהן ממש לא יסתיימו ביום החתונה.

 

 

 

שמלות הכלה שהשתיים מעצבות מותאמות באופן אישי ללקוחה, תוך התייחסות למבנה גופה הספציפי, לאופיה, למשאלות ליבה ולרוח החתונה. הן מוטענות בצ'יפ, העובד בטכנולוגיית NFC, ומתפקדות כבגד אינטראקטיבי שמשדר לכלה מסרים מדליקים כגון ברכה, הוראות כביסה, הרכב הבד, הסבר על הפריט, המלצות לסטיילינג ועוד, כל זאת על ידי הנחת הטלפון הסלולרי, בעל האפליקציה, על פריט הלבוש. לאותה התייחסות בדיוק זוכים גם הבגדים בקולקצית הקז'ואל שלהן. אז מה אתן אומרות, מדליק או מה?!? אנחנו היינו מאוד שמחות לשמוע את הבגדים שלנו מדברים אלינו לפעמים.

 

צילום: דניאל פטניוב

 

בנוסף לכל זאת, מעיין ועדי מאמינות כי בחייו של אדם, החתונה היא אירוע משמעותי, חשוב ומרגש, ולשמלת הכלה יש ערך סנטימנטלי רב. על כן, בכל שמלה הן דואגות לשלב משהו ישן, משהו חדש, משהו מושאל ומשהו כחול - בדומה לפתגם החו"לי הידוע, שכל אחד מחלקיו מייצג מעין קמע של מזל עבור הכלה.

 

 

 

בנות אנטומיה מספרות כי אהבתן לאופנה ביחד עם חוש לאסתטיקה ויופי זה משהו שטבוע עמוק בתוכן, וכי דרך הלבוש ניתן למעשה להגיע הכי קרוב (פיזית) לאדם וכמובן גם לליבו. מרגש לראות כיצד סטודיו קטן ואינטימי מצליח לשזור בעבודתו עשייה רחבה ומגוונת כל כך, ואנו מאחלות להן להמשיך ולעשות זאת רק עוד ועוד, עם בגדי קז'ואל מן הצד האחד ועם שמלות כלה מן הצד השני, ליצור פריטים איכותיים שלא מפסיקים לדבר ולו לרגע אחד!

 

*הסטודיו של "אנטומיה" נמצא בתל-אביב. ניתן להגיע בתיאום מראש, בטלפונים: 052-4205010 / 050-2104494.

**הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי.

מאת:כלות אורבניות