שאלה של מינונים

13.06.12

 

בשנים האחרונות הולך ומתהדק הקשר שבין עולם אביזרי האופנה והתכשיטים למראה הכולל של הכלה ביום חתונתה. וכשמדברים על מראה כולל, אי אפשר שלא להזכיר את האיפור והשיער, שני נדבכים מהותיים כל כך ב"שילוש הקדוש" (שמלה-איפור-שיער), שבסופו של דבר גם מכריע את טיבו של הלוק הכלתי.

 

ורד ספיבק, האישה שמאחוריה "בית של איפור", הגיחה לביקור קצר בכלות אורבניות והציגה בפנינו כמה תובנות משמעותיות, שמיד גרמו לנו להבין כיצד לעשות את השילובים הללו על הצד הטוב ביותר. ואתן כלות יקרות, הוציאו את פנקס הרשימות שלכן. יש כאן כמה דברים שאסור לכן לפספס!

 

★★★

 

ורד, מהי דעתך האישית והמקצועית בכל הנוגע לאביזרי אופנה ותכשיטים?

לפני כל עונת חתונות ישנה התרגשות ותחושה של התחדשות באוויר. אביזרי האופנה והתכשיטים עוזרים לנו, אנשי היופי, ליצור ולהתרגש בכל פעם מחדש, עם כל כלה וכלה. כמו בכל תחום יצירתי, אם עובדים ללא ההתרגשות האמיתית הזאת, סביר להניח שגם התוצאה לא תהיה מספקת. אין כמו התחושה ששוב הצלחת לעשות משהו שהוא אחר, יפה יותר, עדכני יותר.

 

 

האם חלו בעינייך שינויים משמעותיים בתחום, כאלה שניתן לשים את האצבע המדויקת עליהם?

חשוב להבין שעולם הכלות גם הוא עולם שמאופיין באופנות, במגמות ובטרנדים. אפשר לומר כי בשנתיים האחרונות חל שינוי משמעותי, ואולי ניתן לזקוף אותו לזכותם של המעצבים הצעירים שהביאו עימם משב רוח רענן. השנה למשל, היה ניתן להבחין בהשראה רבה שהגיע מן הסרט "הארטיסט". כמעט ואין מעצב שמלות שלא עיצב שמלה ברוח שנות ה-20, כשהאיפור והשיער גם הם כמובן מושפעים מן הדבר.

 

 

איך מתאימים את האיפור הנכון לכלה?

מבחינתי, כאשר חושבים על התאמת האיפור הנכון לכלה, לא מספיקים רק נתוני מבנה הפנים וצבע העיניים. מאחורי הדברים, חייבת להיות חשיבה מדוקדקת על המראה כולו. בדיוק כפי שעובדים עם דוגמנית על סט הצילומים ומתאימים את האיפור והשיער שלה לבגד שבחר הסטייליסט, לאווירה שמחפש הצלם, לתאורה הנכונה ועוד - כך גם עם הכלה.

את האיפור יש להתאים לשמלה שנבחרה, לאווירה במקום האירוע, לעונות השנה, לסוגי התאורה וכמובן לאופיה של הכלה. האיפור הוא למעשה אביזר בפני עצמו, אין רק איפור אחד שנכון לכלה וניתן לשחק איתו ולקחת אותו לשלל כיוונים מהטבעי, דרך הבובתי, לזוהר ועד לדרמתי.

 

 

וכיצד משתלבים כיום אביזרי האופנה ותכשיטי השיער במראה הכלה?

מדהים לראות כיצד בשנה האחרונה הלכה וגדלה הפתיחות של הכלות בעניין אביזרי האופנה והתכשיטים לשיער: מסרקיות גדולות ומעוצבות, קשתות, פרחים חיים או מלאכותיים ואפילו כובעים שמשנים את התמונה כולה ויוצרים מראה שלם ואופנתי בעל טויסט מעניין.

כל אביזר ואביזר הוא בעל יכולת להקנות מראה אחר, מכובע אשר יעניק מראה דרמטי ועד לשרשרת ראש שתקנה מראה אתני ורך.

 

 

האם יש לך המלצות ספציפיות לאיפור כאשר משלבים אביזרי אופנה ותכשיטים בעלי נוכחות בשיער?

לדעתי, במקרה של שילוב אביזרי אופנה ותכשיטים דומיננטיים בשיער, עיצוב השיער צריך להיות מינורי ועדין, כשאיפור הפנים והאביזר עצמו הם אלה שמקבלים את ההדגשה וזוכים ליתר נוכחות. תסרוקת זנב סוס נקיה ומתוחה, או לחילופין תסרוקת שיניון (קוקו רקדנית), אפילו רפויה מעט, בשילוב עיניים שיאופרו בצורה דומיננטית ישתלבו נפלא. בעת האיפור, על המאפר לשים לב למראה הכולל שמתקבל על מנת שלא לשבור את האיזון העדין בין המרכיבים.

 

 

ולסיום, מהו לדעתך הדבר החשוב ביותר שכלות צריכות לדעת כשהן מחפשות את האיפור הנכון שילווה אותן?

אני לחלוטין מבינה את הרצון להיראות שונה מביום-יום: יפה יותר, מהודרת יותר, חגיגית יותר, כלה במיטבה. יחד עם זאת, עומס של פרטים לא בהכרח יתרום לעניין ולכן חשוב לזכור שלא חייבים לבחור בתסרוקות גדולות ואיפור מאסיבי על מנת להיראות הכי יפה שיש. לפעמים, דווקא האיפור הנקי הזה, ושיער במראה טבעי, יהיו מרשימים יותר. ההמלצה שלי מאז ומעולם היא לחשוב אופנה, לחשוב הוליווד, שהרי בסופו של דבר הכול מותר ואפשרי, רק חשוב לדייק במינון ובמרכיבים.

 

★★★

 

המון תודה לך ורד יקרה! אנו בהחלט מקוות לפגוש בך שוב במהרה, ובטוחות שגם הכלות שלנו תשמחנה לסשן נוסף ומרתק שיעשיר את פנקס הרשימות שלהן.

נשיקות,

טל והדר

 

קרדיטים: 

 

מאת:כלות אורבניות
תגיות: