רק רוצה להרקיד: די.ג'יי. אורי ברונפמן חי בשביל הרגעים הקטנים על הרחבה

18.12.19

אורי ברונפמן כבר אייש את עמדת הדי.ג'יי בלא מעט אירועי ענק. בסוף 2018, למשל, מצא את עצמו מתקלט בחתונה הגדולה בעולם, מרים את הרחבה רגע לפני שעלתה ביונסה להופיע. אבל מכל הלוקיישנים בעולם בהם תיקלט ומכל המסיבות הגדולות בניו-יורק, הונג-קונג, לונדון או גרמניה, רגעי השיא עבורו של המקצוע הם דווקא הרגעים הקטנים.

 

הרגע הזה בחתונה האינטימית שבו הביט עובד במדויק עם הרגע ומשהו נפתח, הקהל משולהב ואת הוויב העוצמתי מסביב אי אפשר להסביר במילים. זו, יותר מכל, היא הסיבה שהוא די.ג'יי - המגע הבלתי אמצעי עם הקהל, והיכולת לשמח אנשים עד כלות הנשימה, ברגע אחד.

 

gallery ori10

צילום: עידן חסון

 

איך הגעת להיות די.ג'יי?

מגיל צעיר מאוד הרגשתי שאני רוצה לשתף אנשים בהנאה שלי ממוזיקה. המטרה כמובן לא הייתה כסף, אני פשוט נורא אוהב את זה. לרגש אנשים ולהעיף אותם באמצעות מוזיקה. 

 

איך הכל התחיל?

זה לא קרה ברגע. תמיד ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות. אחד הדברים שאני זוכר שהיה קשה להילחם עם המשפחה שלי, שלא הבינו מה אתה עושה. התאכזבו שלא אהיה רופא או עורך דין. אני בוגר ממר"ם, מתכנת מחשבים מדופלם, אבל תמיד ידעתי שמה שאני אוהב זה לרגש את האנשים באמצעות המוזיקה. זה הדבר שעושה לי את זה. כשאני שומע שיר שאני יודע שיעבוד טוב ברחבה אני מתרגש בטירוף. 

 

למה בעולם החתונות?

אני אוהב את זה שיש קשר בין האנשים במסיבה, לעומת מועדונים שבהם הקהל הוא רנדומלי. בחתונה האנשים קשורים אחד לשני, יש יותר לאב אין דה אייר, וזה הרבה יותר כיף. יש התרגשות אמיתית, ויש לקוחות שאותם אני רוצה לשמח. זה גם יותר מגוון. חתונה של זוג שמגיע מצרפת וחתונה של זוג מאשקלון יהיו שונות וזה נורא כיף ומרענן. ידעתי גם שהחתונות ייקחו אותי לטייל בעולם, ובאמת כך היה.

 

gallery ori10

צילום: עידן חסון

  

gallery ori10

 צילום: ערן בארי // הפקה: Sky Productions

 

 

 מה הדבר הכי מטורף שקרה לך בחתונה?

זה קרה לפני כמה שנים בכוכב הים - היתה חתונה שבה אחותה של הכלה קיבלה הצעת נישואין והחתונה הפכה לחתונה כפולה ממש בלייב. זה היה מטורף, כי כולם עמדו ליד החופה ולפני שהסתיימה הגיעה הצעת הנישואין השניה. אנשים צרחו מהתרגשות, הסצנה הזו היתה מרגשת בטירוף ואנשים פשוט עפו על זה. הרבה אחרי החתונה שמעתי דיבורים על זה.  

 

מה החלק הכי טוב בעבודה שלך?

החלק הכי טוב הוא שאני לא מרגיש שאני עובד. אבל מה שאני הכי הכי אוהב זה את הרגע הזה, שקורה בכל אירוע - כשהכל נופל למקום. הרי כל די.ג'יי מגיע חששות לחתונה, שעם כל הכבוד לאוכל ולבר - בסופו של דבר, זה על הכתפיים שלך. הזוגות רוצים שתהיה מסיבה. ואז מגיע הרגע שבו זה פשוט קורה, ואנשים עפים. זה שיא מקצועי מטורף. כל מה שעשית היה לחבר כמה שירים יחד, ונוצרה אווירה מדהימה שבזכותה הכלה והחברים בעננים. זו חוויה שאין לתאר אותה. 

 

ממה אתה מקבל השראה?

אני מקבל השראה למוזיקה בחתונה משני דברים: הטעם המוזיקלי של הזוגות, ומהוויב והעיצוב באירוע. 

  gallery ori10

צילום: אילן מור 

 

gallery ori10

צילום: עידן חסון

  

 כשאתה לא מתקלט, מה אתה עושה?

אני אוהב מאוד לנסוע למועדונים חדשים בעולם. כשפותחים מועדון חדש - אני אוהב להגיע ולראות מה קורה שם. הייתי במועדונים בהרבה מאוד מקומות:בהונג קונג, בנגקוק, מיאמי ומזרח אירופה. חוץ מזה אני אוהב מאוד קולנוע, אוכל יפני, וחופשות עם אשתי בלי הילדים. 

 

בחתונה של מי הכי היית רוצה לתקלט?

הייתי רוצה לתקלט בחתונה הבאה של אייל שני. או סתם באירוע שלו. יש לי הרגשה שהוא ידחוף אותי ללימיט, יבחן את הגבלות שלי ושל כולנו. אני שומע מה משמיעים בכל המסעדות שלו ומת על זה. 

 

אם לא היית דיג'יי, מה היית רוצה להיות?

אני לא רואה את עצמי כרגע עושה שום דבר אחר, בעולם האירועים יש את האנרגיות הכי טובות. 

 

gallery ori10

 צילום: ערן בארי // הפקה: Sky Productions

 

 

איך היית מגדיר את הסגנון שלך?

אין קהל שיכול לשבור אותי. אני מתאים לכל סוג קהל.

 

יש משהו שמאפיין זוגות שבוחרים בך?

לכולם יש טעם נורא טוב בדיג'יים.

 

איך נראה התהליך שלך מול הזוגות?

בחתונה, כל 3 דקות יש לי החלטה חשובה לעשות - מה השיר הבא. בכל חתונה ממוצעת יש מעל 200 שירים ובהארד-דיסק שלי יש מאות אלפים. אז איך אני מחליט? הכל בזכות התהליך מול הזוג. אני חייב להבין אותם לעומק, הרבה יותר מאשר השף או הצלם. כשהם מבקשים ממני משהו אני מבין בדיוק למה הם מתכוונים. בנוסף, אני חייב להיות קשוב לאירוע ולהרגיש את מה שקורה. למשל, הרגע שבו מוציאים קינוחים, הרחבה מתרוקנת ונהיה יחס שונה של מבוגרים וצעירים. זה משהו שאני חייב להגיב אליו. אני לא מכין את הסט מראש אלא חי את מה שקורה ומגיב לו בלייב. 

 

gallery ori10

צילום: רן ברגמן

 

gallery ori10

צילום: ערן בארי// הפקה: Danny Marx

 

מה מבדל אותך כדי.ג'יי מאחרים?

אני הדי ג׳יי היחיד עם לוק שמזכיר את יעקב איילון. 

 

יש לך טיפ לקוראות כלות אורבניות?

אל תלכו לראות את הדי.ג'יי. באירוע. אתן נותנות למזל להחליט עבורכן אם הוא מתאים לכן או לא. אתן יכולות ליפול על אירוע שנראה לצופה מהצד מוצלח יותר או פחות, אבל אין לזה קשר לחתונה שלכן. 

עוד טיפ: אני חושב שדווקא חשוב מאוד שהכלות יהיו מעורבות במוזיקה של קבלת הפנים. למה? הרגע הזה שאתן בקבלת הפנים ושומעות פתאום שיר שבחרתן במיוחד הוא רגע חזק. יותר מבחירות אחרות שעשיתן סביב החתונה (פחות תתרגשי לראות את מנת הקרפצ'יו למשל). בנוסף, חשוב בעיני שקבלת הפנים לא תהיה בנאלית. ושהקצב והוויב של המוזיקה יילך ויגבר ככל שיתרבו האורחים ויתחמם האירוע. קבלת הפנים יוצרת את הרושם הראשוני של החתונה, ולכן היא חשובה. 

מאת:כלות אורבניות
פרויקט מציאות מדומה יצא לדרך
בואו נתחיל >>>
באיזה איזור בארץ? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
מה הסגנון? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
כמות אורחים משוערים? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)