רגע פרטי עם אלכסיי קודריק

22.08.14

 

חודשים אחר חודשים, שנים אחר שנים, אנו עוקבות בשקיקה רבה אחר עבודתם של צלמים, כאלה שאנו מעריכות ומוקירות את עבודתם. עם הזמן למדנו לזהות את כתבי היד היחודיים של האנשים הללו שאוחזים במצלמה, ובכך להרגיש כי בכל פעם מחדש אנו לומדות להכיר אותם קצת יותר לעומק, מבעד לשכבות הנראות לעין.

 

בכתב ידו הכה מובהק של הצלם המוכשר אלכסיי קודריק יצא לנו לפגוש שוב ושוב על גבי דפי הבלוג-מגזין שלנו, ותמיד ידענו שעומד לפנינו טיפוס מיוחד במינו. אז כמה טוב שיש לנו את ״רגע פרטי״ המאפשר לנו לקיים שיחה צפופה עם אישיות שצובעת את מצב רוחינו בקשת של צבעים.

 

אם היינו מתבקשות לנחש, על סמך עבודותיו בלבד, מה אלכסיי אוהב ואיזה טיפוס הוא סביר להניח שהיינו בוחרות במילים הבאות: ״רומנטיקן״ ו״חובב טבע״, ואכן שמחנו לגלות כי מדובר באמת לאמיתה. יצאנו לדרך!

 

 

מה מעורר בך השראה?

אני שואב השראה מהרבה דברים סביבי, אבל ההשראה הראשונה והאולטימטיבית עבורי היא אשתי! אני עושה הרבה דברים בגללה ועבורה, למעשה התחלתי לצלם בעקבות בקשותיה (אחרי הפסקה ארוכה מאוד), עליתי ארצה ועוד (עכשיו כשאני קורה את זה, זה בהחלט נראה מתוק מידי). *חיוך*.

 

מה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה קם בבוקר?

דברים רגילים… בשלוש השנים האחרונות נהגתי לפתוח את הבוקר עם תרגילי איזון גופניים, ״5 הפנינים הטיבטיות״, אך בעקבות פציעה בחורף האחרון הפסקתי לזמן מה. חייב לחזור לזה.

 

 

מה הדבר האחרון שאתה עושה לפני השינה?

אין לי טקס כלשהו. לרוב אני מכניס את התמונות לעיבוד של הלילה, דבר שלוקח כמה שעות טובות. באופן כללי אני פורש לישון בשעות מאוחרות, בסביבות שלוש-ארבע לפנות בוקר.

 

מהו המאכל האהוב עלייך?

אין לי מאכל שאני אוהב במיוחד. כבר למעלה משלוש שנים שאני לא אוכל בשר ואני שמח עם זה. משתדל לאכול "Raw Food", במיוחד בתקופת הקיץ.

 

 

מה מצחיק אותך?

בדיחה טובה! אני אוהב בדיחות מתוחכמות וחדות - ומאוד מעריך אנשים בעלי חוש הומור!

 

באיזה בלוג/אתר אתה מרבה לשוטט בימים אלה?

אני מרבה לבקר ב״כלות אורבניות״, ולעיתים העבודות שלי מתפרסמות בבלוגים בינלאומיים באנגליה, רוסיה וארה״ב, אז גם שם.

 

 

מהו השיר האהוב עלייך?

אהממ… אין לי רק שיר אחד שאני אוהב - אני פשוט נהנה ממוסיקה טובה. במיוחד אני אוהב מוסיקה שיש בה סגנון אחר ויוצא דופן, למשל כששמעתי לראשונה את ״התפוחים״ התאהבתי בהם מן התו הראשון וגם קרולינה מעולה! יוצא לי לשמוע הרבה מוסיקה קלאסית ורוק קלאסי.

 

כשיש לך זמן פנוי, מה תמיד אפשר לתפוס אותך עושה?

בשנתיים האחרונות אני משתדל לבלות כמה שיותר עם ביתי סופי. היא נמצאת בראש סדר העדיפויות שלי היום! כשיש לי זמן פנוי לעשות דברים בשביל עצמי, אני נהנה לעשות ספורט, עבודות ״Hand Made״ ולהתנסות בפרויקטים שונים של צילום.

 

 

מהו הספר האחרון שקראת?

קראתי לאחרונה ספר על תיאוריית הצבע. מאוד מעניין לדעת כיצד זה עובד בצילום ואיך ניתן להשפיע על צבע כך שיראה נעים יותר לעין. בין היתר אני קורא גם הרבה ספרי פילוסופיה וספרים היסטוריים.

 

מהו הגאדג׳ט האהוב עלייך?

אני אוהב גאדג׳טים חדשים ופעם היו לי די הרבה, אך היום אני מרוכז יותר במשמעויות, ברגשות ובתוצרים שמתקבלים מהם. אני מתכוון לכך שאוכל טוב לא יוצא כך בזכות הסיר בו הוא מבושל, אלא בזכות השף. גם בצילום זה עובד באותה הדרך בדיוק.

 

 

עונה מועדפת בשנה?

חורף עם שלג! וגם סתיו קלאסי עם גשמים, שלכת וריח נקי וטבעי - לא מאוד ישראלי. *חיוך*.

 

באיזה מקום אחר היית מסוגל לגור?

אני חושב שליד האלפים. הייתי שמח לגור בשוויץ, אוהב מאוד את האווירה.

 

 

מה מעורר בך נוסטלגיה?

אני משתדל לא לעסוק בתחושות נוסטלגיות. אני מאושר עם מה שיש לי ואינני מצטער על מה שאין. אני מאמין שהתודעה יוצרת מציאות ולכן אם אני רוצה שמשהו יהיה שלי - אני עושה הכול בכדי להשיגו.

 

מה מרגיע אותך?

הטבע! אני רומנטיקן ואוהב את כל מה שקשור בסביבה: הרים, יערות…

 

 

מהי החופשה האולטימטיבית?

“Freeride Ski” אי שם בקנדה או ביפן כשיורד שלג. בקיץ אני חולם בכל לילה מחדש על שלג, אני ממש אוהב סקי הרים. אגב, אני מדריך סקי מוסמך ולפעמים יוצא לי להדריך בקיץ. זה התחביב האהוב עליי ואני מחכה שסופי תגדל קצת בכדי ללמד אותה.

 

סדרת טלוויזיה שאתה מכור לה?

“The Big Bang Theory" ויש עוד כמה, אבל זו ללא ספק הכי טובה שראיתי!

 

 

מה אתה הכי אוהב בעצמך?

את החוכמה.

 

החוויה שהכי זכורה לך מצילומים?

אולי היום הראשון בו צילמתי חתונה, זה היה מפחיד. ישבתי ברכב במשך עשרים דקות שלמות לפני שיצאתי בכדי להתחיל את היום הזה והדקות האלה זכורות לי היטב.

 

 

איך אתה אוהב את הקפה שלך?

פשוט - אמריקנו בלי שום תוספות.

 

מהי האסוציאציה הראשונה שלך למילה ״מצלמה״?

זהו כלי העבודה שלי וזוהי גם הדרך שלי לחיות ולחלוק את כל היופי שאני רואה.

 

 

תודה לך אלכסיי על 20 תשובות ל-20 שאלות שאיפשרו לנו להכיר אותך קצת יותר ולפגוש באישיות אופיטמית וייחודית שניחנת בה. כבר לא יכולות לחכות עד לרגע הפרטי הבא!

 

◈◈◈

 

*התמונות המלוות את הפוסט לקוחות היישר מחשבון האינסטגרם של הצלם אלכסיי קודריק, מוזמנות לעקוב.

מאת:כלות אורבניות