ראשים מחופשים

13.03.14

חג פורים הקרב ובא, החג שבאמצעותו אנו יכולות לבטא את עצמנו בצורה הכי יצירתית וצבעונית שאפשר, מזכיר לנו חתונות אינדי, מהסוג שנפוץ בעיקר מעבר לים. אלה חתונות לא שגרתיות, כאלה שיש בהן משהו אלטרנטיבי והן מתאימות לזוגות שרוצים לחגוג בצורה נאמנה ואמיתית להם, גם אם היא קצת פחות קלאסית מכפי שנהוג.

 

צילום: Whitebox weddings

 

אחת התופעות להן שמנו לב בעת האחרונה שנוכחות מאוד בחתונות מהסוג הזה, היא חבישת ראשי מסכות בצורת חיות - הכי פורימי שאפשר, לא? מדובר במסכות גומי גדולות שדומות בצורה ריאליסטית למדי לראשים של חיות שונות, כמו למשל סוסים, ג'ירפות, שועלים ועוד ועוד.

 

צילום: Corinne Krogh

 

אז באופן מפתיע, המסכות הללו לא צמחו מההלוואין, הלא היא המקבילה החו"לית של חג הפורים, אלא מעולם הספרות. המקור הראשוני לתופעה הוא ספר משנת 2005 בשם Lonely planet guide to experimental travel בו מוצג אדם עם ראש של סוס המטייל בכל מיני יעדים ברחבי העולם.

 

צילום: Darren Roberts

 

משם והלאה הדרך אל הרשת הייתה סלולה ואכן, באתר Reddit ניתן למצוא קטגוריה שלמה של סרטונים המתעדים אנשים עוסקים בפעילויות רגילות – כשעל ראשם מסכה של סוס, כך שאפילו תוצאות החיפוש של "מסכת ראש סוס" זינקו באופן משמעותי בעת האחרונה, מי היה מאמין?!?

 

צילום: Sparkandtumble

 

הלוק המשונה אך המיוחד הזה הלהיב זוגות רבים בחו"ל שעמדו להינשא וחיפשו פרופ לא שגרתי עבור הצילומים, וכעת ניתן לזהות את המסכות הללו מככבות בצילומי זוגיות, על גבי ראשי המלווים והמלוות וכמובן גם במסיבה עצמה.

 

צילום: Jonas Peterson

 

המסכות יכולות להיות מגוונות ולייצג כל חיה שאתם אוהבים. הן גם יכולות להיות עשויות מחומרים שונים כמו: פלסטיק, פרווה מלאכותית, לבד... ולהתלבש רק על אזור הפנים (ולא על כל הראש), כך שכל אחד יכול לבחור במסכה שמתאימה לו.

 

צילום: Jonas Peterson

 

צילום:  Alicann Loosle

 

בארץ מדובר בתופעה שהיא לא כל כך נפוצה, אך ניתן לזהות ניצנים שלה כבר עכשיו, כמו למשל בקליפ הסייב דה דייט המקורי שהכינו לנו שני וחגי - ובו הם נראים מחליפים ביניהם ראשי מסכות. גלאי הטרנדים שלנו אומר שהאקססורי הזה יתפוס גם בארצנו הקטנה, אך נשאלת השאלה כיצד ניתן להשיגו? לבטח תשמחו לגלות כי מצאנו כמה אתרים המציעים משלוח לארץ, כמו למשל אטסי, איביי ובונוס מגניב למיטיבות הלכת -מודקלות'.

 

צילום: Nick Sorensen

 

אז תפסו מסכה וקשטו בה את הפנים כי חגיגות הפורים שלנו רק מתחילות וביום ראשון מצפה לכן הפתעה חמה מהתנור של "כלות אורבניות"!

 

מאת:כלות אורבניות