קצרצרים: עודפים

27.01.14

 

אם תשאלו אותנו מהו הבסיס לכל עבודת יצירה מוצלחת, התשובה שלנו תהיה (תופים בבקשה!)… חומרים! ורצוי כמה שיותר מהם, כי כל המוסיף הרי זה משובח. כן, כן, מסתבר שלא צריך להיות מומחי יצירה גדולים כל עוד עובדים עם חומרים מתאימים, ולכן כל אחת יכולה לנסות את מזלה בפרויקט שכזה. הוסיפו לתמהיל מעט יצירתיות וקורטוב טכניקה - וקיבלתן פרוייקטי DIY פשוטים לביצוע, בדיוק כמו אלה שמעטרים את הבלוג-מגזין שלנו.

 

מסתבר כי בתי מלאכה ומפעלים רבים משליכים מידי יום חומרים רבים, כאלה שיכולים להיחשב כאוצר של ממש. מדובר בעודפים ובתוצרי לוואי שלא נמצא להם שימוש, אך מצבם טוב ובעיקר - שמיש. כל אלה ישמחו לקבל בית חם בדמותו של פרויקט יצירה קטן מעשה ידכן.

 

במהלך שיטוטנו ברשת נתקלנו באתר שהופך את הרעיונות היצירתיים למציאות ומפגיש ביננו לבין כל אותם החומרים, רגע לפני שהם מושלכים אל הפח. כך התהווה לו פוסט חדש בסדרת ה״קצרצרים״ שלנו, אשר באמצעותה אנו משתפות אתכן בפינות חמד וירטואליות, ממש כמו פינת החמד הזו שנגלתה לעיננו ממש במקרה.

 

צילום מסך מתוך אתר ״עודפים״

 

באתר ״עודפים״ תוכלו למצוא רשימה של בתי מלאכה ומפעלים שונים הנמצאים כמעט בכל אזור ואזור בארץ. כל עסק שכזה מסיים את יום עבודתו כשבאמתחתו שאריות עצים, רצועות פורמייקה, מדבקות, ניילונים, קופסאות ודפים שסיימו את תפקידם ולכן הם מחפשים אחר בית חדש, חם ויצירתי.

 

כל החומרים שסיפרנו לכן עליהם הם אוצר של ממש לחובבות היצירה, ויכולים להשתלב נפלא בעיצוב החתונה, במתנות תשומת לב קטנות שאתן מכינות לאורחים ואפילו סתם בפרוייקטים הקשורים בקישוט ויפיוף הבית. לצד כל מפעל תוכלו למצוא באתר גם כתובת, שעות פעילות, מייל וטלפון ליצירת קשר, כך שתוכלו לאסוף את החומרים ישירות משם, למלא את זמנכן ביצירה ואפילו לעזור לאיכות הסביבה על הדרך - מה שממתיק אף יותר את החוויה כולה. אנו כבר שומעות את ה-DIY קורא בשמנו ולכן בקרוב מאוד ניגש למשימת הליקוט ואיסוף החומרים עבור הפרויקט הבא.

 

ומי יהיה האורח החדש ב״קצרצרים״? לא נוכל לגלות, אך בינתיים נספר לכן כי זה יהיה אתר סופר-שווה שיתווסף גם הוא לרשימת המועדפים שלנו ושלכן…

 

*לאתר של ״עודפים״ ליחצו כאן, לעמוד הפייסבוק שלהם ליחצו כאן.

 

מאת:כלות אורבניות