קצרה ולעניין

12.03.12

 

אין ספק ששמלת הכלה הקלאסית ביותר שניתן להעלות על הדעת, היא שמלה ארוכה, כזו שנושקת לקרקע, עם שובל ארוך בגווני הלבן. אך בתור כלות אורבניות, שהורגלו לחשוב מחוץ לקופסא, אנחנו יודעות ששמלת הכלה הארוכה והקלאסית, על אף שכבודה במקומה מונח, רחוקה מלהיות האלטרנטיבה היחידה. אז מי את שמלת כלה קצרה? ומדוע שנבחר דווקא בך ולא באחותך הארוכה?

 

 

כי זה נוח יותר

למרות ייחודן של שמלות המקסי ולמרות העובדה שלא היינו מתנגדות ללבוש אותן יום יום, בפועל אנחנו מעדיפות את השמלות הקצרות יותר על פניהן. אין מנוס מלהודות בכך ששמלות קצרות נוחות יותר ומאפשרות מקום רב יותר לתמרון - בדיוק שתי התכונות הנדרשות מבגד שילווה אותנו בחיינו הפעילים. אמנם, הקונספט "נוח" לא תמיד נשזר בתודעה שלנו יחד עם המושג "שמלת כלה", אך אנו מאמינות שאפשר ורצוי ליהנות מכל העולמות גם יחד, בייחוד אם אתן לא מדמיינות את עצמיכן מסתובבות ערב שלם בשמלה ארוכה ומחייבת כל כך.

 

 

 

הבחירה בשמלת כלה קצרה לא רק תבטיח תנועה חופשית ומכסימום אוורור לרגליים בעונת הקיץ החמה, אלא היא גם תאפשר לכן לוותר מראש על שמלת כלה שנייה לחלק של הריקודים וליהנות בניחותא מהשמלה האהובה עליכן במהלך הערב כולו.

 

 

 

כי זה מחמיא יותר

אז נכון, אין דבר שמחמיא יותר מהסילואטה האינסופית והאצילית שיוצרת שמלה הכלה הארוכה לזו הלובשת אותה. יחד עם זאת, אורך אחיד של שמלה לא יכול להתאים לכל הפיגורות השונות והיפות, ולכן יש נשים שמרגישות שהאורך הזה דווקא מקצר את רגליהן ולא מחמיא להן.

המבחר הגדול של שמלות הכלה הקצרות מאפשר לכל אחת למצוא את הגזרה שמתאימה לה, ולכן מי שחוששת שתיאלץ לוותר על האלמנט הנסיכותי באמצעות בחירה בשמלה קצרה יותר בהחלט יכולה להסיר דאגה מלבה. אחת השמלות הקצרות המועדפות עלינו הן אלה עם חצאית הטול המתרחבת והמעגלית, שמלה שיכולה לגרום לכל אחת להרגיש ולהיראות כמו גרייס קלי מודרנית.

 

 

 

מי שמרגישה צורך בשמלה קלילה יותר ולא רואה את עצמה לבושה בטול, או לחילופין רוצה להתאים את השמלה לאירוע של צהרי יום שישי, יכולה אפילו לבחור בשמלת קוקטייל קצרה וצמודה מסאטן במראה מודרני או בגזרה ישרה, או בשמלה בסגנון שנות ה-20' אשר כולה עשויה תחרה.

 

 

את הלוק שיווצר באמצעות השמלה הקצרה תוכלו לקחת לכל מקום ולכל פנטזיה בה תחפצו, ממש בדומה לשמלת כלה ארוכה. למרות שהאורך הקצר נראה לכאורה מגביל, למעשה הוא מפתיע ומוכיח את עצמי כיצירתי להפליא.

 

תנו כבוד לנעליים

סיבה נוספת שגורמת לנו להתאהב בשמלות הכלה הקצרות הן הכבוד הראוי שהן מעניקות לרגליים שלנו. זוהי הדזמנות פז לחשוף את הנעליים הנפלאות שבחרנו לאחר מחשבה רבה, להוסיף כתם של צבע להופעה או אפילו לחשוף את הקעקועים היפים שמעטרים את רגלינו.

 

 

ומה איתכן, כלות אופנתיות שלנו? האם שמלות קצרות הן כוס התה שלכן או שאתן מאמינות שאין תחליף לשמלה הארוכה והקלאסית? מזמינות אתכן להיזכר בינתיים בכלות האורבניות שלנו: ליאנה, שירה, ליאה, שרון, יסמין, נעה, יוחנה וטלי, שבחרו בשמלות קצרות והיו יפות יפות.

 

The images are taken from: Style me pretty & Green wedding shoes

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא