קסם קלטי עתיק בחתונה של מריק ואלנקה

20.05.16

 

אחד הדברים האהובים עלינו בבלוג-מגזין שלנו, היא היכולת להיחשף לחתונות מפתיעות ומעניינות. החתונה של מריק ואלנקה לחלוטין נופלת לקטגוריה הזו ואנחנו מבטיחות לכן שכזו חתונה - עוד לא ראיתן. איך אנחנו כל כך בטוחות? ובכן, מאריק ואלינה התחתנו בחתונה דרואידית.

 

marik gallery 0

 

כן, אנחנו יודעות שרוב הסיכויים שאין לכן מושג מה לעזאזל כתבנו עכשיו - אבל אל דאגה, מיד נסביר: הדת הדרואידית היא דת קדומה שמקורה, ככל הנראה, באירלנד. משם היא התפשטה ברחבי אירופה ורווחה בצרפת ובבריטניה עד להופעת הנצרות. לא הרבה ידוע על הדת הדרואידית, משום שהעדויות הכתובות מועטות למדי ורוב הידע על הדת - נובע מממצאים ארכאולוגיים. ידוע שהדת הזו עסקה בשמירה וחיבור לטבע ולאדמה ומאמיניה קיימו טקסים מרהיבים.

 

marik gallery 1

 

הדרואידים הקדמונים היו - ככל הנראה - מעמד הכהנים והמשכילים בחברות קלטיות קדומות, כלומר הם אלה שהופקדו על תיווך הדת לעם. במסגרת ריבוי האמונות בו מתאפיין העידן המודרני, הדת הדרואידית זכתה לעדנה מחודשת וכך, באזורים מסויימים בעולם, לא נדיר לראות זוגות כמו מריק ואלינה שבוחרים להינשא בטקס דרואידי, או להוסיף לחתונה שלהם מאפיינים דרואידיים.

 

marik gallery 2

 

מריק ואלנקה מאוד אוהבים את התרבות האירית - ובמיוחד את שורשיה. מרבית חבריהם הם אמנים ומוזיקאיים ולכן היה זה אך טבעי שחתונתם של השניים תהיה משהו יוצא מגדר הרגיל, במלוא מובן המילה.

 

את חתונתם הם תכננו על טהרת התרבות האירית; כפי שאתן רואות, מריק בחר ללבוש חצאית סקוטית לצילומי הזוגיות, חצאית שבהמשך החליף לחליפה בעלת מאפיינים לא רגילים (למשל תכשיט במקום עניבה, ברוח החלוצים האמריקנים). אלנקה גם היא בחרה בשמלת חתונה מאוד מיוחדת, בסגנון ימי הביניים ואת פני האורחים קיבלה להקה חיה שניגנה מוזיקה סקוטית עליזה.

 

marik gallery 3

 

מריק ואלנקה נישאו בטקס יהודי קונבנציונלי (כולל רב מוסמך מטעם הרבנות), אולם לאחר מכן - הם בחרו להינשא גם בטקס דרואידי לאור לפידים. עורך הטקס טיהר את הנוכחים עם קטורות ולאחר מכן קשר את ידי הזוג בסרטים צבעוניים. מכירות את הביטוי - Tying the knot? זהו המנהג הקדום ממנו הוא מגיע: קשירת הידיים מסמלת את האיחוד הרוחני והפיזי של הזוג והפיכתם מנפרדים - לאחד.

 

marik gallery 4

 

כפי שאתן יכולות לראות - חלק מהאורחים בחתונה של מריק ואלנקה לחלוטין זרמו עם הקונספט, באו בלבוש שתואם את רוח הטקס וכך הוסיפו מאוד לאווירה האלטרנטיבית של האירוע. לאחר הטקס, הזוג בחר לרקוד את הריקוד הראשון בהתבסס על ריקוד קלטי עתיק ולאחר מכן כולם זרמו למסיבה אלטרנטיבית שמחה.

 

צילומי חתונה

 

צילומי חתונה ייחודים

 

marik gallery 7

 

marik gallery 8

 

שמלת כלה ייחודית

 

שמלת כלה

 

marik gallery 10

 

marik gallery 11

 

תזמורת חתונה

 

marik gallery 13

 

תזמורת חתונה

 

כתובה

 

marik gallery 16

 

חופה

 

חופה

 

חופה

 

ריקוד חתונה

 

marik gallery 21

 

marik gallery 22

 

marik gallery 23

 

marik gallery 24

 

marik gallery 25

 

מריק ואלנקה - תודה שחשפתם אותנו לעולמות חדשים! אנחנו מאחלות לכם חיים משותפים מלאים באהבה, מוסיקה וחיוכים :)

 

קרדיט צילום: מארק טסו ל mark4wedding

מאת:כלות אורבניות
תגיות: