קולקצית הטבעות של ענבר אלזרקי

27.04.15

כשזה נוגע לסקירת קולקציות של תכשיטים, ההתרגשות באוויר היא גדולה בדיוק כמו במעמד סקירת קולקציות של שמלות יפות. כפי ששמלה חוברת לשמלה אחרת ויחדיו הן יוצרות קולקציה שמספרת לנו סיפור, כך אנו מאמינות שכל טבעת - בהיותה עגולה ומושלמת, אך גם מלאה בדיטיילים קטנים - מספרת לנו סיפור על זוגיות, על אהבה וגם על ההשראה של היוצרת שעומדת מאחוריה.

 

 

אז הפעם מדובר בענבר אלזרקי והפגישה עם קולקציית הטבעות והתכשיטים שלה היא סופר כיפית. את כל הטבעות יוצרת ענבר באמצעות עבודת יד פדנטית, בהיותה משתמשת במתכות הטובות כחומר ביד היוצר ואותן היא מעבדת באמצעות ריקועי פטישים, עבודות פיסול וטקסטורה.

 

 

טבעת בהגדרתה הבסיסית ביותר היא חישוק מתכתי שעונדים סביב האצבע, אך אין שום דבר בסיסי או פשוט בקולקציה של ענבר ואנו ממש יכולות לדמיין כיצד כל טבעת יכולה להתאים לכלה בסגנון קצת שונה, עם טעם אחר.

 

 

למרות המגוון, נוצרה לה קולקציה שהשפה שלה היא אחידה - שפת האסתטיקה והרגש, שני הכלים העיקריים שמשמשים את ענבר בזמן עבודתה. השוני והאחידות בעת ובעונה אחת, הן הסיבות שבגללן עולם האופנה והאקססוריז מצליח לרגש אותנו פעם אחר פעם.

 

 

בקולקציה פוגשות אותנו טבעות בסגנון של פעם, אך עם פרשנות מודרנית: פיסולי עלים ורפרנס לטבעות חותם לצד שימוש לא קונבציונלי באבנים יקרות - כל אלו מביאים טוויסט קצת אחר לעולם התכשיטנות והטוויסט הזה מוכיח לנו שרטרו לא בהכרח שווה ערך לקלאסיקה, שכן הטבעות של ענבר רחוקות מן הסגנון הקלאסי והמוכר.

 

 

למרות הייחודיות והאמירה האישית, אנו בהחלט מזהות כאן פיסים שיצליחו ללוות את הכלות ולעמוד גם במבחן הזמן וזו ניגודיות נוספת שאנו אוהבות: היכולת לתת פרשנות מודרנית שתהיה רלוונטית גם לשנים הבאות.

 

 

טבעות יפות ומעוצבות - האקססורי הקטן הזה שעושה את כל ההבדל!

 

 

קרדיטים

צילום: איה ווינד

עיצוב: ענבר אלזרקי

 

מאת:כלות אורבניות
פרויקט מציאות מדומה יצא לדרך
באיזה איזור בארץ? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
מה הסגנון? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
כמות אורחים משוערים? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)