פתקיות הושבה בסימן ה-פ-ת-ע-ה!

07.07.14

 

מיתוג אירועים בכלל וחתונות בפרט מחולק על-פי רוב לשלל מוצרי נייר מעוצבים, בין היתר: פתקיות הושבה, סידורי שולחנות, מתנות לאורחים ועוד, הנושאים בדרך-כלל את תאריך האירוע, שמם של בעלי השמחה ומוטיבים נוספים המייצגים אותם.

 

 

ספיר לאקרמן, חברת הקבוצה הסודית ומעצבת גרפית במקצועה, החליטה לאחד בין מתנות האורחים ופתקיות ההושבה, ולכן במקום שהאורחים בחתונתה יקבלו את מתנת תשומת הלב עם סיום האירוע, היא קיבלה את פניהם כבר בתחילתו ואף כיוונה כל אחת ואחד מהם אל עבר השולחן המיועד לו.

 

 

סידורי ההושבה מעוצבים לרוב כפתקית בעלת צד אחד, אך הפעם קיבלו האורחים מעטפה קטנה וחומה ובתוכה זרעי פטרוזיליה וכוסברה לשתילה. מה שכיף במתנה שכזו, חוץ מאפקט ההפתעה, היא העובדה כי מדובר במתנה שימושית שניתן לשתול ולגדל בכל עציץ פשוט, מתנה שתשמש למזכרת מן האירוע שהיה.

 

 

ומכיוון שתמיד אתן מחפשות אחר קבצי פרינטבלס מדליקים, שיכולים לסייע לכן בעיצוב החתונה, החלטנו להרים את הכפפה בשיתוף עם ספיר המקסימה ולחלוק עימכן את קבצי ההדפסה אותם יצרה (להורדה: קובץ מס׳ 1, קובץ מס׳ 2), כך שגם אתן תוכלנה לעשות בהם שימוש. יאייי!

 

 

בכדי להפוך את הפרויקט לקליל ומהנה, ספיר חלקה עימנו כמה נקודות נוספות לתשומת ליבכן, רגע לפני שמתחילים במלאכה: ״את הזרעים רכשנו במשתלה. מדובר בחצי קילו של זרעי פטרוזיליה וחצי קילו של זרעי כוסברה. מהכמות הזאת עוד ישאר לכן הרבה, הרבה עודף. הזרעים עצמם חולקו בין שקיות ניילון שקופות וקטנות והוכנסו אל תוך מעטפות הנייר המעוצבות אשר הודפסו במדפסת A3 בשחור-לבן - מלאכה שכל כולה בוצעה בעזרתה של המשפחה המדהימה שלנו״.

 

 

וכעת לפרקטיקה:

 

  • • על-מנת שקיפול המעטפה יהיה קל יותר, קחו סכין מטבח ללא שיניים ועם חלקה האחורי עיברו על קווי הקיפול בעדינות, כאילו אתן מותחות קו עם עפרון. בשלב הזה רצוי להיעזר בסרגל.

 

• מבחינת השימוש בדבק, כדאי להשתמש בדבק דו״צ צר, אך ניתן גם לעשות שימוש בדבק פלסטי פשוט. במקרה הזה, שלב הייבוש יקח זמן רב יותר ותיאלצו להחזיק מעט את הנייר עד שהדבק ״יתפס״.

 

• חלקה האחורי של מעטפת הנייר ריק, מכיוון ששם בדיוק הטביעה ספיר את החותמת שיצרה לחתונתה. כל אחת יכולה להוסיף שם אלמנט עיצובי כלשהו כראות עיניה וליפייף את המעטפה.

 

• באירוע עצמו מומלץ להוסיף לצד פתקיות ההושבה שלט המרמז על כך שכדאי מאוד לשמור את פתקיות ההושבה.

 

 

פשוט נפלא לפגוש בחברות קבוצה יצירתיות כל-כך שמספקות רעיונות וים של השראה. כלות אורבניות יקרות, אם בחרתן להיעזר בקבצים (להורדה: קובץ מס׳ 1, קובץ מס׳ 2) - דעו לכן שיותר מנשמח לראות את התוצאה!

קרדיטים
עיצוב וצילום הדרכת הפתקיות: ספיר לאקרמן
צילום תמונות החתונה: מור אלנקווה

מאת:כלות אורבניות