פנים רבות

23.09.12

 

לא בכל יום אנו שומעות על מאפרת שהגיעה לעולם האיפור מהדלת האחורית. לאחר שסיימה את שירותה הצבאי, החלה חן צארום לעבור בחברה לאיפור, בתפקיד אדמיניסטרטיבי. כעבור שנה, היא גילתה שהאהבה לצבע חזקה ממנה, והחליטה שלימודי איפור מקצועי מחכים לה.

 

דנית, צילום: אריאל אריכא

 

תפנית החיים המקרית הזאת הובילה אותה לתפקידים רבים ומאתגרים בעולם האיפור והיופי, ביניהם מנהלת מותג בחברת איפור גדולה, מדריכת מאפרים ומאפרות, מאפרת בהפקות אופנה ואיך לא - כמובן גם מאפרת כלות. חן סיפרה לנו שמבחינתה, הלימודים עצמם אינם מפסיקים לעולם. היא נמצאת בלימוד מתמיד של טרנדים ומגמות איפור בארץ ובעולם, ולכן גם מקפידה על נסיעות עבודה לחו"ל, מהן היא חוזרת עמוסה בהשראה.

 

צילום: יפעת ורצ'יק

 

ומהיכן היא שואבת את אותה ההשראה? מסתבר שהיא מוצאת אותה כמעט בכל פינה: החל מעולם האופנה, השטיח האדום, סרטים, מגזינים ועוד. כפי שאתן יכולות לשים לב, חן מרבה כל העת להסתכל החוצה, אל העולם, אך יחד עם זאת להעניק לעבודותיה את האינטרפטציה המתאימה למקום, לארץ. הרי בסופו של יום, צריך לתרגם את הרוח הנושבת למה שקורה אצלינו וגם את זה צריך לדעת כיצד לעשות.

 

הדר, צילום: שלומי פרי - ארט פוקוס

 

תוהות כיצד משלבים שלושה תחומים נפרדים - הדרכה בבתי ספר לאיפור, איפור כלות, ואיפור בהפקות אופנה לכדי עשייה אחת? בקלות ובמקצועיות רבה, ככה זה אצל חן לפחות. מבחינתה, שילוב של שלושת התחומים גם יחד הוא הנכון, וזה שמעניק לה את היכולת להסתכל על כל כלה וכלה ביום חתונתה ככוכבת על סט בהפקת אופנה.

נוסף לזאת, בתור מאפרת מנוסה, חן יודעת בדיוק כיצד יראה הלוק הכולל מבעד לעדשת המצלמה. היא מצליחה לשתף את הכלות שלה בתמונה הכוללת, שבדרך כלל גם מרגיעה אותן וגם נותנת להן את התחושה האמיתית שהן חלק בלתי נפרד מהתהליך, בדיוק כפי שאנו מאמינות שצריך להיות.

 

 

צילום: יפעת ורצ'יק

 

אחד הדברים שהקסימו אותנו במיוחד בעבודתה של חן אל מול הכלות שלה היא המנטרה על פיה היא פועלת: "קודם כל להקשיב". מסתבר שהיא עושה זאת כבר מהשיחה הראשונה, עוד לפני הפגישה שנערכת פנים מול פנים, מה שבהחלט קובע בסופו של דבר את טיב החוויה כולה.

 

צילום: דבורה אורבך

 

לפגישה עצמה מגיעות גם חן וגם הכלה שלה כשהן כבר קצת מכירות זו את זו, עם הויז'ואלס המתאימים, המגזינים, הקטלוגים וכל דבר שנותן לכלה את הבמה להתבטא ולספר לחן מה היא באמת אוהבת, מה היא באמת רוצה. בעבודה משותפת - כי רק כך זה מצליח, הן מצליחות לתרגם את הדברים למקום הנכון, לבסס את הקשר האינטימי הזה ביניהן (וכן, הוא אינטימי!), ולוודא שתיאום הציפיות כבר מאחוריהן. ואחרי שכל הדברים במקום הנכון, אפשר להתפנות וליצור. ליצור באמת, עמוק מבפנים.

 

ליאן, צילום: ניר גייגר

 

שאלנו את חן, מהי עצת מיליון הדולר שהיא יכולה להעניק לכל כלה באשר היא בכל הנוגע לאיפור ביום החתונה. התשובה שחיכינו לה הגיעה מהר וללא כל היסוס - "פשוט תסתכלי במראה ותרגישי שאת רואה את עצמך, יפה וזוהרת. הרי יום החתונה מלווה בכל כך הרבה מסביב אבל אין כמו להקשיב לעצמך, כי הרי את יודעת הכי טוב".

 

צילום: יפעת ורצ'יק

 

ועם עצה שכזו אין דרך לפספס, בייחוד כשהיא מגיעה ממאפרת מוכשרת, מקצועית ומנוסה כמו חן. מאחלות לכן שתמיד תדעו להקשיב לעצמיכן ולבחור את האנשים שיקיפו אתכן, ביום החתונה כמו גם ביום יום. אתן הרי באמת יודעות הכי טוב שרק אפשר!

 

*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי. עבודות נוספות של המאפרת חן צארום, ניתן למצוא באתר ובעמוד הפייסבוק שלה.

מאת:כלות אורבניות
תגיות: