עשינו זאת בעצמנו : פתקיות הושבה

01.02.11

 

הפוסט הבא מוקדש באהבה לכל מי שחושבת שבשביל להכין לבד דברים יפים צריך ידי זהב ובגרות של 10 יחידות במגמת אמנות בתיכון. אז זהו, שלא. מדובר ברעיון מתוק ופשוט מאוד לביצוע שכל אחת יכולה לעשות.

הדבר הראשון שאורחים נתקלים בו כשהם מגיעים לחתונה, זו עמדת הכניסה. שם עומדת דיילת ומחלקת פתקיות הושבה שמיות. לרוב אלו פתקיות הושבה חמורות סבר עם הלוגו של גן הארועים או הקייטרינג. אז למה שלא להפוך את פתקיות ההושבה לעוד אלמנט חמוד וכיפי בתוך האירוע, כזה שיעשה לאורחים כיף בעיניים ויגרום להם להרגיש חשובים? זה לפחות מה שאחת מאיתנו הרגישה כשהייתה בחתונה וקיבלה פתקית הושבה שכזו.

 

אז כמו שכבר אמרנו, במינימום עבודה וגם במינימום כסף אפשר ליצור את פתקיות ההושבה המתוקות לפי המדריך שהכנו. אז לעבודה!

 

(אגב, אם אהבתן, יש כאן עוד מדריך מהמם לא פחות לפתקיות צבעוניות ויפות)

✄✄✄

 

 

את כל החומרים אפשר למצוא בכל חנות יצירה. אנחנו קנינו בחנות "פנאי-לי" שליד קניון עזריאלי בת"א.

 

 

יצרנו מסגרות גרפיות בצבעים שונים בתוך ריבועים בגודל של 5*5 ס"מ ומיקמנו על נייר בגודל של a3. לאחר-מכן הדפסנו את המסגרות בבית דפוס על נייר כותנה בצבע בז' בעובי של 300 גרם ואז חתכנו את הריבועים עם סכין חיתוך וסרגל. במקרה שאתן לא יודעות להתעסק עם תוכנות גרפיות, אתן יכולות לקנות ניירות יפים ולחתוך אותם לריבועים או אפילו להשתמש בניירות לבנים פשוטים של מדפסת ביתית.

 

 

בשלב השני לקחנו את ריבועי הבלזה שחתכנו מראש ועל כל חתיכה שמנו נקודת דבק קטנה. הדבקנו את הנייר לבלזה וחיכינו שהדבק יתייבש (עניין של 10 דקות פחות או יותר).

 

 

בשלב השלישי לקחנו עט וכתבנו את שמות האורחים הדימיוניים שלנו ומספרי השולחנות שלהם.

את השלב הזה סביר להניח שתעשו ממש כמה ימים לפני החתונה כאשר רשימות ההושבה שלכן יהיו מוכנות. לכן, אנו ממליצות להכין את הכל מראש כמה שבועות לפני החתונה וזאת בכדי שלא תמצאו את עצמכן יומיים לפני חותכות ומדביקות...(ומניסיון, זה לא ממש הדבר שהכי כיף לעשות לילה לפני החתונה).

חשוב מאוד להכין כמות גדולה יותר של פתקיות כדי שלא יחסר לכן חס וחלילה. כדאי מאוד גם להכין כמה פתקיות ריקות ולתת אותן לדיילת בכניסה כדי שתוכל למלא במקרה של הפתעות ושינויים פתאומיים.

 

 

אחרי שהשמות ומספרי השולחנות כתובים, הגיע הזמן לפיניש האחרון. קחו אטבים צבעוניים ומקמו אותם בחלק העליון האמצעי של כל ריבוע. אם מתחשק לכם ללכת לכיוון סולידי יותר, יש גם אטבי עץ לא צבועים.

גם כאן, מומלץ להצטייד בכמה שיותר אטבים כדי שחס וחלילה לא ייחסר.

 

 

✄✄✄

 

פשוט, לא?

מאת:כלות אורבניות