עשינו זאת בעצמנו: עציץ מיופייף לחג

13.09.12

 

אנחנו לא יודעות מה איתכן, אבל אותנו החג הזה תפס ממש פתאום. לא שאנו לא עוקבות אחר לוח השנה, פשוט מאז שהצצנו בו בפעם האחרונה השבועות התעופפו בצורה מסתורית לחלוטין, וארוחת החג כבר ממש מעבר לפינה.

 

ברוח החג, וברוח מצוקת השאלות שמגיעות אלינו בדבר מתנות לאורחים בחתונה, החלטנו לצלם סשן DIY שיעזור לכן ליפייף את השולחן המשפחתי ועל הדרך גם ייתן לכן רעיון או שניים למתנת תודה מקורית ואישית.

 

אז לאלו מביניכן שאינן חוששות מקצת ליכלוך וכמה שעות של יצירה - אנו מציעות להפשיל את השרוולים. הפוסט הבא הוא בדיוק הדבר לו ציפיתן!

 

כפי שכבר הבנתן, הפעם בחרנו לשתף אתכן בהכנתו של עציץ מיופייף לחג, שיכול לשמש גם כמרכז שולחן (במקבץ של עציצים כאלה), גם כמתנת תשומת לב קטנה על צלחת החג וכמובן גם כמתנת תודה לאורחי החתונה. מעבר לזה, אנחנו חייבות לומר לכן (מניסיון, כן?) שגם סתם להכין את העציצים הללו ולקשט בהם את הבית זה כיף גדול. אז מה אתן אומרות, מצטרפות אלינו? אם התשובה היא "כן" אנו מציעות לכן תחילה לארגן את שלל החומרים שתזדקקו להם במהלך העבודה. כשהכול מסודר, הרבה יותר נעים וכמובן גם נוח לעבוד. לחומרים שאתן רואות בתמונה, הוסיפו סרגל, דבק, סכין חיתוך, וזהו - אתן ממש מסודרות.

 

 

וכעת שלב, שלב...

 

הצטיידו בפתקיות קטנות הנושאות את המסר בו אתן מעוניינות. הן יכולות להיות מעוצבות, או לחילופין להיכתב על ניירות יפים בכתב היד האישי שלכן. לפתקיות ה"תודה", ה"שנה טובה", או כל איחול אחר שתבחרו אתן יכולות להוסיף אלמנטים גרפיים נוספים כראות עיניכן. אנחנו בחרנו בבולי פרחים קטנים שעיצבנו, על מנת שיוסיפו לעציצונים טאץ' חגיגי.

 

 

ריכשו גיליון שעם ועציצונים קטנים, כאלה שיתאימו לכלים המיועדים. השתדלו שהם לא יהיו קטנים מידי ולא גדולים מידי, על מנת שישבו בצורה היפה ביותר בכלים.

 

 

 

 

כפי שכבר שמתן לב, החלטנו שגם קופסאות שימורים יכולות להפוך לכלי קיבול נהדרים, ולכן אספנו כמה קופסאות משומשות בגדלים שונים.

 

 

את גיליון השעם חתכנו בקלות רבה, במידות שיתאימו לקופסאות השימורים בהם בחרנו. באמצעות דבק נוזלי ליפפנו את רצועות השעם מסביב לקופסאות והמתנו לייבושן המלא. על מנת להשתמש בקופסאות השימורים כבלוחות שעם קטנים, החלטנו להדביק שכבה נוספת של שעם ובכך ליצור שכבה עבה יותר שתאפשר את נעיצת הסיכות. גם הפעם המתינו לייבוש המלא של השעם על גבי הקופסא.

 

 

לאחר שקופסאות השימורים שלנו נעטפו בשעם ויובשו לחלוטין, העברנו את העציצונים שבחרנו אל ביתם החדש. סביר להניח שבשלב הזה תצטרכו אדמה נוספת על מנת למלא את הכלים במלואם ולהושיב בהם את העציצונים שבחרתן כמו שצריך.

 

 

ומה עכשיו? עכשיו מגיע שלב היפיופים והקישוטים... פאן, פאן, פאן. אתן פשוט מוזמנות לנעוץ בלוחות השעם שיצרתן, על גבי קופסאות השימורים, אלמנטים גרפיים שונים ככל העולה על רוחכן: מפתקית "תודה רבה", דרך "שנה טובה", תמונה זוגית שלכם ועוד. בקיצור, הכול הולך ואין שום חוקים. אתן יודעות מה? בעצם יש חוק אחד - ליהנות מהעשייה ולזכור שהאורחים שלכן מאוד יישמחו לקבל מתנת תשומת לב כזאת שתחזור עימם הביתה. היו בטוחות שבחתונה שלכן הן יזכרו בכל פעם כשייגשו להשקות את העציץ הקטן, שהכנתן במיוחד עבורם.

 

 

 

מאחלות לכולכן שנה טובה ומתוקה, הכי מתוקה שרק אפשר לבקש!

 

צילום ועריכה: כלות אורבניות

 

♡ אוהבות ♡

טל והדר

מאת:כלות אורבניות