עשינו זאת בעצמנו: מתוק לצד מלוח

14.02.13

 

חגיגות הולנטיינס דיי של השנה, תפסו אותנו כשידינו עמוסות (מפוצצות, אם יורשה לנו לדייק…) בעבודה! ולא בסתם עבודה מדובר, אלא בהפתעה גדולה שאנו מתכננות לכן, הכלות האורבניות שלנו, בתקווה שבקרוב מאוד נוכל לשתף בה.

 

אז למרות העומס הרב - כשולנטיינס דיי קורא לנו, אנו חייבות להתייצב ומייד. ולכן שמנו את הכול בצד, הפשלנו את השרוולים ויצאנו למשימה - בצלילה ישירה אל עבר המטבח.

 

השילוב שבין מתוק למלוח, תמיד מצליח לרגש את בלוטות הטעם שלנו ודומה מעט בעיננו לאהבה עצמה. לפעמים היא מתוקה, לפעמים היא מלוחה - ולפעמים, היא פשוט גם וגם. 

 

מוכנות ומזומנות? אנחנו מתחילות. מבטיחות לכן שמדובר במתכון קליל ביותר להכנת בייגלה מצופים בשוקולד, מתכון שכל כולו על טהרת המתוק-מלוח, מלוח-מתוק!

 

ונתחיל בחומרים בהם עליכן להצטייד לטובת המשימה: 

 

 

ביחרו בסוכריות צבעוניות או בכל קישוט אחר שאתן אוהבות: שבבי אגוזים, קוקוס קלוי ועוד ועוד. הכינו קערית מלאה בבייגלה בצורת שמיניות. כמובן שניתן גם לבחור בצורות בייגלה אחרות, אך לנו השמיניות הללו הזכירו לבבות קטנים של אהבה.

 

 

לצד החומרים הללו, ביחרו טבלת שוקולד מהסוג האהוב עליכן (זה יכול להיות שוקולד לבן, חלב או מריר ומשובח - הפייבוריט האישי שלנו), והצטיידו בשמנת מתוקה, בצ'ופ סטיקס ובנייר אפייה.

 

 

וכעת להמשך המשימה. שיברו את קוביות השוקולד לחתיכות, ושיפכו מעליהן מעט מן השמנת המתוקה. המיסו את השוקולד בסיר, בשיטת באן מארי, ודאגו ליצור שוקולד במרקם נוזלי, כזה שתוכלו לעבוד איתו בקלות.

 

 

לאחר שהשוקולד נמס שילפו את הצ'ופ סטיקס וקרבו אליכן את קערית הבייגלה, בצמוד אל קערית השוקולד המומס, על מנת שיהיה לכן נוח לקפץ בין הקעריות בשלב הטבילה. הכינו מגש, מכוסה בנייר אפייה, אשר עליו תוכלו לשים את שמיניות הבייגלה הטבולות בשוקולד.

 

 

איחזו בצ'ופ סטיקס ותפסו באמצעותו את הבייגלה, כל שעליכן לעשות הוא לטבול אותו בעדינות בקערית השוקולד, עד לכיסויו המלא. מייד עם סיום הטבילה, הניחו את הבייגלה על נייר האפייה, ודאגו לרווח בין שמיניות הבייגלה הטבולות, על מנת שלא תידבקנה האחת לשנייה.

 

 

המתינו בסבלנות ולאחר שהשוקולד התמצק מעט על שמיניות הבייגלה (אך לא לחלוטין!), בהחלט הגיע זמן היפיופים והקישוטים. כי כשזה יפה - זה גם הרבה יותר טעים.

 

צילום: כלות אורבניות

 

מאחלות לכן ולנטיינס דיי מתוק-מלוח!

 

 ♥ אוהבות ♥

טל והדר

מאת:כלות אורבניות