סקירת קולקצית 2014 מבית ליאור צ'רכי

22.05.14

המשפט האלמותי שמלווה את ליאור צ'רכי מאז שהחל את דרכו המקצועית הוא: "אופנה מתחלפת עם הזמן, אבל הסגנון הוא נצחי". את המשפט הזה הטביע מעצב האופנה איב סאן לורן שידע דבר או שניים על סטייל משובח מהו ומאז הפך למעין מנטרה בכל הנוגע לעיצוביו של ליאור לאורך השנים האחרונות.

 


טרנדים משתנים, מגמות חולפות ולמרות שיש נגיעה מכל מה שעכשווי בקולקציה החדשה של ליאור, מה שבולט יותר מכל זו טביעת האצבע שלו, שלא משתנה עם חילופי העונות. היא זו שגרמה לנו לערוך היכרות עם המעצב הצעיר לפני כמה עונות ולסמן אותו בתור הבטחה גדולה בתחום האופנה והיא גם זו שגרמה לנו לארח את שמלותיו היפות במסיבת החורף בריברסייד. כמובן שמאז אנו עוקבות אחר יצירותיו וסקרניות לגלות לאן תביא אותו המנטרה הזו הפעם.

 

 


הקולקציה הנוכחית היא פיסולית וגיאומטרית מאוד, לפעמים עד כדי תעתוע עיניים: היא נראית כמו תפורה על גבי גופן של הדוגמניות עד שקשה להאמין כיצד הן מחזיקות בצורה כל כך מדויקת ומה בדיוק אוחז בקצוות שלהן יחדיו, כמעט כמו צבעי גוף שצוירו ישירות על עורן.

 

 


העור השני הזה הוא תוצאה של עיבוד ייחודי מאוד, של בדים דמויי רשת היוצרים טקסטורה שמזכירה במעט קורי עכביש צפופים, אשר כמותם ניתן למצוא רק בטבע. בכל שמלה יש את הפאנץ' הייחודי לה, בין אם הוא מתבטא באמצעות משחקי שקיפות בחצאית, בדקולטה מפוסל או במחשוף גב עמוק ומרשים.

 

 


למרות כל האלמנטים הייחודיים, ליאור יודע לשמור על איזון נכון כך שהם לא ישתלטו על השמלות ולכן הוא מלביש אותם על סילואטות נקיות. רק כאשר נתקלים בזווית החושפת את העיבוד המיוחד המופיע על גבי השמלה- מבינים את הייחודיות שבה.

 

 


גם הפעם, החלטנו לבחור בשלוש השמלות הבולטות, אלו שמייצגות את המנטרה של ליאור בצורה האמיתית ביותר, הטופ של "כלות אורבניות":


שמלת הגב המעניינת

 

 

 

בדרך כלל כשחושבים על מפתח גב מעניין, אוטומטית עולה בדמיון אימאג' של גב חשוף ומפואר. השמלה בה בחרנו סגורה  מלפנים וגם מאחור, אך זו האפליקציה המופיעה על הגב שיש בה עיבוד של רשת ותחרה בצורת פרחים עם עלים מסביב, מעוטרת בפנינים קטנות – שגרמה לנו להחסיר פעימה או שתיים


שמלת הריקמה

 

 

 שמלה בעלת סילואטה פשוטה אך כובשת, שהפאנץ' שלה נמצא בדקולטה: שם יש עיבוד של רקמת בד שהיא כל כך מדויקת וגיאומטרית, עד שהיא כמעט נראה כמו עיבוד במחשב וממש קשה להאמין שמדובר בעבודת יד.


שמלת הרשת

 


החלק הקדמי של השמלה רומז במעט לדרמה המתחוללת מאחור ויש בה כל כך הרבה אלמנטים מעניינים, עד שצריך רגע כדי לספוג את הכל: רשת מעוטרת הפרחים המתפרשת מאזור הכתפיים ועד המותניים, גדילים העדינים המבצבצים מבעד לשרוולים, פתח הגב העשיר ואפליקציית הפנינים שחוצה אותו.

מעניין לראות כיצד ניתן לקחת שמלות שהן קלאסיות במהותן ולהלביש עליהן פרשנות אישית כך שייראו שונות לחלוטין מכל מה שנתקלנו בו. זוהי בדיוק מהות המנטרה בה מאמין ליאור צ'רכי וזה מה שגורם לסטייל שלו לשרוד את מבחן הזמן.

קרדיטים:
שמלות כלה: ליאור צ'רכי
צילום: תום מרשק
איפור-שיער: אלירן ארחה
דוגמנית: Soraya torrens
תכשיטים: איהמאת:כלות אורבניות