סקירת קולקצית 2014 מבית יאיר ג׳רמון

04.05.14

 

מפעם לפעם רומנים מן העבר שבים אלינו, ואנו זוכות לארח אנשים טובים ומוכשרים שכבר פגשנו כאן על גבי דפי הבלוג-מגזין כמו המעצב יאיר ג׳רמון - אחד ממעצבי האופנה הראשונים שהתארחו אצלינו בקטגורית השמלה. אחד הדברים הזכורים לנו ביותר מאותו ביקור, היתה אהבתו האמיתית של יאיר לאופנה, שהרי זה הדבר שעומד בבסיס השמלות שלו.

 

האהבה העזה הזו, כמובן שהמשיכה ללוות אותו מאז ועד היום - והיא ניכרת עד מאוד בקולקציה האחרונה שלו, המבוססת כולה על טהרת ה-FASHION והבלינג. אילו לא היו מספרים לנו כי מדובר בשמלות כלה, היינו בטוחות כי אלא שמלות ערב לכל דבר, שמלות המותאמות לכל אותן כלות שמחפשות סגנון זוהר, ייחודי ושונה בנוף.

 

 

 

 

 

אז חוץ מהתוצרים הסופיים, כיף גדול לעקוב אחר תהליך היצירה של יאיר, שכן הוא עובד עם הבדים שלו כחומר ביד היוצר, באמצעות טכניקות חדשות ולא שגרתיות. אפרופו בדים, נספר לכן כי את חלקם הוא מלקט בעצמו, תוך שאת האחרים הוא מזמין באופן מיוחד בהתאם למוזה שנחה עליו באותו רגע ממש.

 

 

 

 

 

השימוש בבדים שהגיעו ממקומות שונים בעולם ובטכניקות מגוונות מאפשר ליצור קולקציה אשר מצד אחד שלמה בהוויתה - קולקצית גלאם מובהקת, ומצד הצד השני עדיין ניתן למצוא בה סגנונות רבים הבאים לידי ביטוי באפליקציות, משחקי שקיפויות, עליוניות המתלבשות על בסיס השמלה ועוד. הורסטיליות המרשימה הזו יוצרת קולקציה מעניינת ומרגשת, המצריכה עיון מקרוב בכל אחד ואחד מהדגמים.

 

אהבנו במיוחד את העובדה כי כל שמלה ״בנויה״ מעט שונה: חלקן מורכבות משני חלקים בזכות השימוש בטקסטורות שונות בחלק העליון והתחתון, אחרות נראות עשויות כמקשה אחת, זורמות מלמעלה עד למטה, ואילו שמלות מסויימות מרגישות כאילו הורכבו מאינספור בדים אשר נתפרו חתיכה אחר חתיכה.

 

 

 

 

 

אנו בהחלט מודות שהיה זה מאתגר ממש לבחור בשלושה דגמים בלבד שהם מבחינתנו הכי הכי, אבל כמו תמיד - עמדנו באתגר ובחרנו את השמלות שאהבנו. אתן מוכנות?

 

שמלת הרצועות 

שמלה אחת הבנויה מרצועות על גבי רצועות של בדים בטקסטורות שונות, אשר כולם מתחברים יחדיו בצורה אלכסונית היוצרת אשליה של גוף ארוך יותר. מדובר בשמלה שעוררה בנו חשק עז לבחון כל פיסת בד כזו מקרוב ולתהות לגבי המקור שלה ואיזה סיפור היא מביאה עימה.

 

 

שמלת האפליקציה

לרוב אפליקציות של תחרה משולבות בצורה מינימליסטית בשמלת הכלה, אך בדגם הזה מדובר באפליקציה מרשימה שלמעשה תופסת את כל החלק העליון וזורמת עד לאזור המותניים. חלקה התחתון של השמלה עשוי בד עשיר ומתנפנף, אשר עומד בקונטרסט מושלם לחלקה העליון.

 

 

שמלת האוסקר

השכבה הבסיסית של השמלה עשויה להיראות כמו שמלת כלה יפה: משחקי שקיפות, שרוולים ארוכים ותחרה המעטרת את חלקה התחתון. השכבה העליונה, המתלבשת עליה, מוסיפה לה את אפקט הוואו, הוליווד במיטבה, והופכת אותה לשמלת שטיח אדום.

 

 

אחחח… איזה עונג צרוף לחזור פעם אחר פעם אל מעצבים שהתארחו אצלינו בעבר ולראות כיצד אנו עדיין יכולות לזהות את טביעת האצבע המוכרת שלהם, הבאה לידי ביטוי בקולקציה חדשה ורעננה. בטוחות שאת יאיר ג׳רמון נשוב ונפגוש גם בהמשך!

 

קרדיטים

 

צילום: דביר כחלון

שמלות כלה: יאיר ג׳רמון

איפור: נאור אפל

שיער: יוסי נחמיאס

דוגמניות: קריסטינה ודיאן ל-MC2

סטיילינג: איה מלמד

לוקיישן: מלון אלכסנדר

 

מאת:כלות אורבניות