סיפור אמיתי

13.05.12

 

לפני שנה ושבעה חודשים, ביום בו העלינו את הבלוג לאוויר, היינו בטוחות שצילום וידאו איכותי בארץ הוא בגדר מציאת מטמון, ולא - תאמינו לנו שלא בחרנו להגזים. בין שלל רב כל כך של נותני שירות איכותיים בתחום החתונה, צילום וידאו התגלה כמצרך חתונות נדיר. כל כך נדיר עד שהתקשנו להבין מהי הסיבה לכך, כשלנגד עיננו עמדו סרטוני החתונה הנפלאים של צלמי הוידאו מחו"ל.

 

אתן יכול לתאר לעצמיכן שככל שחלף הזמן, כך גבר התסכול שלנו מהעניין. חשבנו לעצמינו, כיצד יכול להיות שדווקא בתחום הוידאו משהו מתפספס בארץ? האמנו שחייבים, פשוט חייבים להיות גם צלמי וידאו מוכשרים שם בחוץ, כנראה שרק צריך למצוא אותם. חשבנו, ומסתבר שלא טעינו.

 

 

אמנם על ההשראה שלנו מסרטי החתונה החו"לים עדיין איננו מוותרות, אך אנו גאות לומר שגם בארץ משהו החל כבר להתקדם, ולכיוון הנכון. צילום וידאו הוא לחלוטין כבר אינו מה שהיה פעם. סרט חתונה בעל 13 מערכות? כזה שבסיום הצפייה בו נותרת ערה רק אם הכלה? Not Anymore! סרטי הוידאו של היום מביאים עימם משהו אחר לגמרי, וטוב שכך. הם קצרים, יפים, ממצים, מרגשים, מעט חצופים וכן, אפילו מחדשים ולא מתביישים בכך!

 

 

כמה מעודד זה לראות שהתקדמנו, כשהפעם מי שאחראי על ההתמוגגות שלנו מסרטוני חתונה ישראליים הם צוות צלמי הוידאו "True Story Filmmakers". מדובר בצוות שמורכב מכמה צלמים שלמדו במחלקה לצילום בבצלאל, שם גם הכירו זה את זה. במהלך 4 שנות לימודיהם הם נגעו בתחום הצילום מכל כיוון אפשרי, התנסו בשלל טכניקות וסגנונות לצד לימודי תיאוריה אינטנסיביים, והחלו בפיתוח סגנון הצילום הייחודי להם.

 

בתור אנשי מקצוע גישתם לצילום וידאו שמה דגש רב על שלב התיעוד והעריכה. לא עוד "מוצר מדף" סטנדרטי, שבלוני ושטחי, אלא יצירה שבאה לעולם בתהליך ברור ומובנה. כפי שכבר יכולתן לדמיין מקורות ההשראה של החבר'ה מ-"‪"‬True Story Filmmakers רבים ומגוונים, ביניהם עולם הקולנוע והמוזיקה. הם נפגשים עם כל אחד מהזוגות, שמחים להקשיב ולייעץ, להכיר לעומק, ובסופו של דבר לבנות ביחד איתם את הקונספט המתאים ביותר לתיעוד יום החתונה. ככה עושים היום סרטי חתונה!

 

 

למה אהבנו? המוסיקה המהנה, האווירה מסביב, התיעוד של כל מה שבינו לבינה, וחתונת פורים אחת כהלכתה!

 

 

למה אהבנו? הרגשנו כאילו אנחנו מכירות את הזוג כבר שנים ארוכות. התרגשנו ביחד איתם עם כל חיוך, עם כל מבט. וכן, אפשר לומר שהתאהבנו.

 

 

נהנתן מטעימות סרטי החתונה שהצגנו בפוסט? אנחנו חייבות לציין שבאופן אישי נשארנו עם רעב לעוד! אז אם גם אתן שותפות להרגשה ומתחשק לכן להשקיט את הרעב הזה, אתן מוזמנות להיכנס לערוץ הוימאו של "‪"‬True Story Filmmakers ולצפות בעוד ועוד סרטוני חתונה. רק אזהרה קטנה לפני הצפייה: אל תתפלאו אם חיוך גדול ועור ברווז (מהתרגשות כמובן...) ילוו אתכן גם זמן רב אחרי הצפייה בסרטונים הללו. זהו, אמרנו את זה.

 

שבוע רגוע ומופלא,

טל והדר

 

*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי.

מאת:כלות אורבניות