סימפלי סמארט

14.10.12

 

אם השם "ענת מנוס" מצטלצל באוזניכן, אתן וודאי לא טועות שכן מדובר במעצבת אופנה ותיקה שהחלה את דרכה בייצור בגדי קז'ואל בחנות קטנה בנווה-צדק. בהמשך הדרך, העבירה את חנותה למשכנה החדש ברחוב דיזינגוף, שם המשיכה לרענן ולחדש באותו סגנון נשי ונקי בבגדי ערב וכן בשמלות כלה קלילות.

 

 

לאחר כ-4 שנים, עם המעבר לאמהות והרצון להתמקד באהבותיה העיקריות: ילדה הבכור ועיצוב, החליטה ענת לקחת פסק זמן ולעבור לגור במושב כפר מעש הממוקם במרכז הארץ, מרחק של 15 דק' נסיעה מהעיר הגדולה, תל אביב.

 

ענת, שהיתה עד אז עסוקה בניהול העסק, העובדים, החנות ועוד, הרגישה כי חסר לה אותו מגע אישי בינה ובין לקוחותיה. חוסר הזמן והעיסוק בכל אותם הדברים שמסביב, כמעט ולא איפשר לה לפגוש בהן פנים מול פנים, ובתור אדם שמאוד אוהב אנשים הרגישה ענת כי משהו כאן מתפספס.

 

 

לפני כשנה, פתחה ענת בסמוך לביתה סטודיו אינטימי המתמקד בעיצוב אישי של שמלות כלה וערב ומביא לידי ביטוי את החלקים האהובים עליה ביותר בתהליך העבודה: הנשים להן היא מעצבת והעיצוב עצמו, צעד אחר צעד. בניגוד לעולם הקז'ואל ממנו הגיעה לפני כן, היא מספרת כי כרגע היא נהנית לשזור את עבודתה בחייהן של הכלות שלה ולקחת חלק באחד הימים המשמחים והמרגשים ביותר שלהן.

 

מבחינתה של ענת, יום החתונה מסמל סיום תהליך אישי שעברו היא והכלה גם יחד, כשמשם ממשיכה הכלה ישירות אל זרועותיו הפתוחות של בן זוגה שמחכה לה בקוצר רוח, ושמח לראות את בחירת ליבו. בסופו של דבר, מספרת לנו ענת, הסיפוק הוא כפול: "גם יצרתי וגם שימחתי". אז תאמרו לנו, יכול להיות טוב יותר מזה?

 

 

שאלנו את ענת לגבי תהליך העבודה מול כל אחת מהכלות שלה, ושמחנו לשמוע על תהליך אישי ואינטימי מאוד שמתחיל עם היכרות מעמיקה של הכלה ושל אירוע החתונה שלה ושל בן זוגה. המשכו, במדידות וחיפוש אחר הגיזרה המחמיאה ביותר לגוף תוך דגש רב על עניין הנוחות, שכן מבחינתה של ענת, אין סיבה שכלה תרגיש שלא בנוח בשמלת החתונה שלה.

 

 

ובכדי להגיע לשמלה האחת והיחידה ולהפוך את כל החלומות למציאות ענת מספרת לנו על תקשורת הכרחית בינה לבין הכלה. בידיה של ענת כמובן הידע, הניסיון ויכולת ההקשבה - אך כל כלה צריכה בסופו של דבר לדעת למצוא את המישהו הזה שתוכל לסמוך עליו ול"שחרר", תוך ידיעה מלאה שיעשה הכול על מנת להוציא אותה במיטבה.

 

 

 

אחד הדברים שהכי אהבנו לשמוע מפיה של ענת, היא עצם העובדה שעד היום לא יצאה מפתח הסטודיו שלה כלה זהה לקודמתה. גם אם מדובר באותה השמלה ובאותם הבדים, תמיד יהיה את המשהו האחר הזה שיותאם לה ורק לה. הגישה הזאת באה לידי ביטוי גם בהשפעה שיש לענת כמעצבת אופנה על הטוטאל לוק הכלתי, שכן היא מעורבת לגמרי בבחירת שלל האלמנטים המרכיבים אותו, בין היתר: נעליים, איפור, זר הפרחים ואפילו צבע הלק בציפורניה של הכלה.

 

 

ענת מאמינה שכל אחת מהכלות אשר מגיעות אל פתח הסטודיו שלה מביאה עימה למעשה עולם ומלואו, כשיחדיו הן נרתמות למשימת העיצוב ומוצאות את הנוסחה המנצחת למימוש חלומות שמלת הכלה.

 

צילום: גיא כושי

 

ואם עדיין לא מצאתן את האחת שלכן, סיכוי גדול שמשהו מבין כל השמלות של ענת ישבה את ליבכן. אנחנו כבר מזמן שבויות באותה רכות, נינוחות ורומנטיקה חמקמקה שמשדרות כל אחת ואחת משמלותיה של מעצבת האופנה הנהדרת הזאת, ענת מנוס.

 

*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי. שמלות נוספות של המעצבת ענת מנוס, ניתן למצוא באתר ובעמוד הפייסבוק שלה.

מאת:כלות אורבניות