סוכה לי, סוכה לי חביבה

18.09.13

 

לא בכל יום מגיע חג הסוכות לבקר במחוזותינו וזאת סיבה נפלאה בעבורינו להתמלא בשמחה גדולה על ימי החג שבפתח. זה הזמן לספר לכן שמאז ומתמיד זכה סוכות לדירוג גבוה ברשימת החגים האהובה עלינו שכן מבחינתנו הסוכה היא ללא ספק ה"דובדבן שבקצפת". 

 

עיצוב: נטלי מן, צילום: אלי בוחבוט

 

ולמה הכוונה? פשוט מאוד. במשך שנה שלמה ובכל פעם מחדש אנו מחכות לקשט וליפייף אותה, ועל הדרך ליישם את כל הרעיונות שנחשפנו אליהם במשך השנה שחלפה. פעם אחר פעם נוכחנו לגלות שכל אותן ההשראות הרבות שאנו משתפות אתכן בהן ממש כאן, על גבי דפי הבלוג, יכולות בקלות רבה להיות מתורגמות גם לסוכה ולהפוך אותה לסוכה הכי יפה שיש! ואם אין ברשותכן סוכה שמחכה להתקשט, זיכרו תמיד שאפשר לקשט את מרפסות ביתכן (גם זה כיף, מניסיון!) וכמובן גם את ארוחות החג הרבות שעוד צפויות להתרחש. מוכנות להצטרף אלינו? הנה היא מגיעה - ההשראה:

 

עיצוב: נטלי מן, צילום: אלי בוחבוט

 

את הקישוט נתחיל מהשולחנות שיוצבו בכל סוכה וסוכה. זיכרו, שגם השולחן הפשוט ביותר יכול לקבל טאץ' חגיגי אם תפרשו עליו מפה יפה ועליה תניחו מקבץ של צנצנות שקופות שאספתן. הצנצנות הללו יכולות לשמש כוואזות לפרחים רעננים, או ככלי קיבול לנרות שיתרמו לחימום האווירה. אפשרות נוספת ששיתפנו אתכן בה לפני חודשים ספורים, היא לעשות שימוש בבקבוקי משקה מזכוכית. ניתן להשאיר אותם בצבעם הטבעי או לחילופין לצבוע אותם בצבעים האהובים עליכן, בדיוק כפי שעשינו בפוסט שמחכה לכן כאן.

 

עיצוב: מורן כרמלי, צילום: שחר זגוני

 

עיצוב וצילום: כלות אורבניות

 

אהבה לדגלונים היא בהחלט מסוג האהבות שכבר הספקנו לחלוק איתכן לא פעם ולא פעמיים, ואין מקום מושלם יותר לקישוט בדגלונים מאשר הסוכה. דגלוני בד תפורים או דגלוני נייר - ההחלטה היא בידיכן. מה שבטוח, קל להכין אותם וזוהי דרך מעולה להוסיף עוד אלמנט עיצובי בעל נוכחות בסוכה. ואם מתחשק לכן למצוא אלמנט פשוט יותר - כדורי נייר לבטח ימצאו חן בעיניכן!

 

 עיצוב: מורן כרמלי, צילום: שחר זגוני

 

עיצוב: מורן כרמלי, צילום: שחר זגוני

 

כדי ליצור אווירה מיוחדת באמת, לעולם לא נוותר על נצנוצים קטנים או גדולים של אור. את הנצנוץ הזה ניתן להשיג באמצעות עששיות, שרשרת נורות פשוטה (או לחילופין אחת כזאת שתחליטו לקשט בעצמיכן, כפי שעשינו בסשן ה-DIY הבא). ואם בא לכן ניצנוץ נוכח יותר, כנראה שגרלנדות הן האלמנט שאתן מחפשות - שרשרת נורות ליבון ארוכה, ארוכה, ארוכה.  רק דמיינו לעצמיכן את הרגע בו הערב יורד והנורות נדלקות… קסם, קסם אמיתי!

 

עיצוב: בבקה, צילום: אלכסיי קודריק

 

עיצוב: בבקה, צילום: אלכסיי קודריק

 

ואחרי שדיברנו על האווירה הכללית, הגיע הזמן להמשיך ולשלב אלמנטים של חג בתוך הסוכה ולהתכונן לקבל את פני האורחים. ניתן לשלב רימונים בסידורי הפרחים, לתלות אשכולות של תמרים צהובים (שגם ניתן יהיה לטעום מהם), וכמובן לקבל בברכה את פני האורחים עם כרטיסי ברכה מפעם, פלייסמנטים מעוצבים, קשיות מנייר ובקבוקי זכוכית מלאים במשקה האהוב עליכם. בקיצור ולעניין - לפנק, לפנק, לפנק.

 

עיצוב: רעות זגוני, צילום: כלות אורבניות

 

עיצוב: רעות זגוני, צילום: כלות אורבניות

 

החג הזה, כמו כל חג, מתקשר אצלינו כמובן גם לקן המשפחתי ולכן כיף גדול להוסיף נגיעות אישיות לסוכה כמו שרשרת תמונות ארוכה, עם תמונות שיתלו באמצעות אטבי כביסה יפים ויזכירו לכם רגעים אהובים. זה פשוט וקל והתוצאה חיננית להפליא.

 

עיצוב: בבקה, צילום: קיפודקין

 

ובכלל, אנו תמיד בעד הרעיונות הקטנים והמקוריים הללו שגונבים בסופו של דבר את ההצגה כולה. בדיוק כמו פרחים שתניחו בתוך נורות ליבון אשר הפסיקו להאיר או כמה סוקולנטים ירוקים שקישטו את ביתכן ועתה מצאו להן בית חדש למשך ימי החג - השולחן בסוכה היפה (שכן הצמחים הללו הם בעלי עלים וגבעולים עבים ובשרניים ובהחלט לא יתעייפו במהרה).

 

עיצוב: MOOD, צילום: יובל דביר

 

עיצוב: MOOD, צילום: יובל דביר

 

הדיבורים הרבים הללו על קישוטים ויפיופים הזכירו לנו ששולחן החג שלנו עוד מחכה בסבלנות לטאצ'ים אחרונים. אז הלכנו, אנחנו חייבות ללכת, לא לפני שנאחל לכן חג סוכות שמח, טעים וכמובן - מעוצב להפליא.

 

שלכן,

טל והדר

מאת:כלות אורבניות