נפלאות האייליינר

16.06.11

 

 

מאז ומעולם, הצליח עולם האיפור להעסיק אותנו, הנשים. כי מה לעשות, אנחנו אוהבות להיות יפות! וחוץ מזה שמתחשק לנו להיות יפות, מדובר הרי באחד העולמות הצבעוניים, המתחדשים והמרגשים ביותר שקיימים בסביבתנו. אז איך אפשר לומר לא לכל היופי הזה? אנחנו בכל אופן, אף פעם לא מצליחות לעמוד בפיתוי ולכן קראנו גם הפעם לאלונה עילם, מאפרת מקצועית, בלוגרית איפור ומורה לאיפור, שיצא לכן להכיר כבר בפוסט "פנקי את עורך". החלטנו שהגיע הזמן לגייס אותה שוב לשורותיהן של כלות אורבניות ודיסקסנו איתה כמה נושאים בוערים בעולם האיפור העכשווי.

 

הפעם, נתמקד באייליינר שהחליט לשוב אל מחוזותינו, ומזכיר לנו תמיד את כל הכוכבות היפיפיות בסדרה האהובה עלינו, הלא היא "מד מן".

 

אלונה, הבמה שלך...

 

"אז האמת היא שלא ממש הופתעתי לראות את האייליינר עושה קאמבק, כי מבחינתי - הוא אף פעם לא יצא מהאופנה. מראה האיפור העל-זמני נולד במצרים העתיקה ובמסופוטמיה וזכה למקום של כבוד אצל נשים כמו קליאופטרה, ועד איקונות תרבות כמרלין מונרו.

 

ומהו בעצם אותו אייליינר? מדובר אם כן בקו שחור, שנמרח בצמוד לקו הריסים העליון ברמות עובי שונות. עובי הקו נקבע עפ"י גובה העפעף העליון ונתון למשחק משתנה בהתאם למבנה הפנים, העיניים והמראה הסופי אליו רוצים להגיע.

 

דיטה וון טיז המופלאה מדגימה איילנר במראה רטרו חתולי

 

יתרונו העיקרי של האייליינר בכך שהוא מצליח להגדיר בצורה טובה את מבנה העין, יוצר אשליה של עין גדולה יותר ומלוכסנת. מראה האייליינר יכול להתאים לכלות שמחפשות אחר מראה איפור נקי, ומאידך יתאים גם לכאלה שמעוניינת בו בשילוב עם אודם נועז ובעל נוכחות. האייליינר מצליח כמעט תמיד להשלים את המראה מבלי להעמיס עליו. חשוב לציין בהקשר זה, שהאיילינר הקלאסי יתאים פחות לבעלות עיניים שקועות, גדולות או בולטות במיוחד, שכן הוא ידגיש את המבנה שלהן ומזה אנחנו רוצות להימנע.

 

אם עד עתה לא יצא לך להשתמש באייליינר ואת לא בטוחה האם הוא יחמיא לך או לא, את מוזמנת לערוך ניסוי קצר בביתך אל מול המראה. ציירי בעזרת עיפרון שחור אייליינר בעין אחת, הצטלמי וביחני את מבנה העין ביחס לעין הלא מאופרת. כך תוכלי לקבל מושג ראשוני לגבי מראה האיפור שנוצר באמצעות שימוש באייליינר ולראות האם את אוהבת את התוצאה.

 

טיפ קטן לשדרוג נוכחות האייליינר ולנועזות שביניכן, הוא השימוש באייליינר צבעוני. הדבר יכול להעשות בכל גוון כהה שאינו שחור, כגון: סגול חציל, ירוק בקבוק, כחול ככה, חום ואפילו אפור, ולהכניס עניין במראה כולו".

 

★★★

 

בעזרת הדוגמנית המקסימה שלנו, טל, אלונה תנסה להראות לכולנו כיצד הוא יכול להשתלב גם באיפור כלה.

 

 

הבנייה הראשונית של קו האיליינר תתבצע באמצעות הנחה של צללית רטובה או עיפרון, בצמוד לקו הריסים. מעל קו ראשוני זה יונח האיליינר ג'ל, איליינר בעל עמידות גבוהה.

 

 

קו האיליינר ימשיך גם מחוץ לגלגל העין עצמו, כאשר אורכו וזויתו הסופיים יקבעו בהמשך. במקרה של מבנה עיניה של טל (לא יתאים לעיניים קרובות), תיחום האיליינר נכנס ממש עד לקצה הפנימי של העין.

 

 

הגיע הזמן לעדן את קו האיליינר שנוצר ולקבוע סופית את צורתו ועוביו.

 

 

תפיחות עדינות של צללית על גלגל העין ישלימו את המראה שנוצר. כמו-כן, זהו בדיוק השלב לטאץ' אפים אחרונים של האיליינר עצמו.

 

★★★

 

אז מה דעתכן? האם האייליינר הצליח לשבות גם את ליבכן? אנחנו בהחלט החכמנו, ומחכות כבר בקוצר רוח למפגש הבא עם אלונה (שיהיה בקרוב, קרוב)!

 

 

*הפוסט נכתב בשיתוף פעולה עם המאפרת המקצועית, אלונה עילם.

 

מאת:כלות אורבניות