נחבאת אל הכלים

31.08.11

 

כשאנחנו מתכננות את הלוק שלנו ליום הנישואין, אנו מקדישות מחשבה רבה לכל פרט ופרט, מגדול עד קטן. אז תאמרו לנו רגע, למה שלא נשים דגש גם על מה שנלבש מתחת? אז נכון, כלפי חוץ אנחנו אמורות לשמור על ארשת מעודנת ואצילית, אבל מי אמר שמתחת לשמלה אסור לנו להשתעשע מעט? מי שרוצה ליצור מראה סקסי, ובמקביל לשמר את מסורת החתונה העתיקה והחביבה ביותר שקיימת בספר, יכולה לרכוש או אפילו לתפור לעצמה בירית חביבה.

 

 

 

 

 

וכעת, עוד לפני שנעסוק בדילמת הבחירה בבירית המושלמת, נצלול לשיעור היסטוריה מזורז בסגנון "כלות אורבניות". מוכנות?

 

מסורת לבישת הבירית היא כאמור, אחת המסורות הותיקות ביותר שנשתמרו בצורתן המקורית מאז ועד היום. המסורת הזו התחילה כבר לפני מאות שנים, כאשר היה מקובל לחשוב שקבלת פריט ממלבושיה של הכלה הוא סימן למזל טוב. את המסורת הזו ניתן להשוות למסורת השלכת זר הכלה, אלה שהפעם, אלה שאמורים לתפוס את הבירית ולהיות הבאים בתור להתחתן הם דווקא חבריו של החתן, ולא של הכלה. די מפתיע, נכון?!?

 

 

 

במסורת המקורית, עם סיום טקס הנישואין, שושביני החתן היו עטים על רגליה של הכלה בניסיון להוריד ממנה את הבירית הנחשקת. כמובן שבמרבית המקרים המסורת הזו היתה מסתיימת בקריעת השמלה כולה, ובספק רב אם היתה מתקבלת בעין יפה גם היום. לכן, מה שרואים כעת במרבית טקסי הנישואין, הוא את הבעל שמסיר בעדינות את הבירית מירכה של אשתו ולאחר-מכן משליכה אל עבר האורחים. בנוסף, נהוג כי תופס הבירית ותופסת זר הכלה ירקדו יחדיו לפחות ריקוד אחד (ואז מי יודע, אולי נבואת המזל תתגשם מהר מן הצפוי).

 

 

 

www.etsy.com/shop/NatalieBriggs

 

כמובן שכלות שחשוב להן לשמר את המסורת החביבה, אך יחד עם זאת אינן מרגישות בנוח להשליך את פריט הלבוש הסקסי אל עבר קהל האורחים, יכולות ללבוש את הבירית במהלך הערב כולו מבלי להסירה. ואם כבר הזכרנו מסורות שמעבר לים, ישנה מסורת נוספת שאפשר לשמר באמצות לבישת הבירית, והיא מסורת ה"משהו חדש, משהו ישן, משהו מושאל ומשהו כחול" (זוכרות את הפוסט הזה?). מי שרוצה ללבוש משהו מושאל יכולה לקבל בירית מושאלת מאחת מחברותיה, ואילו משהו כחול עשוי להיות בירית בגוון תכלת שמיימי.

 

 

 

 

 

ביריות, ביריות, בשלל אפשרויות

מי שמעוניית ללבוש בירית, צפויה לגלות כי עומדות בפניה אינספור אפשרויות ועיצובים מהן תוכל לבחור את הבירית המיועדת לה (או אפילו לתפור אחת משלה, אבל זה כבר בפוסט אחר... זה הזמן להמתין בסבלנות). חשוב לזכור כי מכיוון שהבירית תילבש במהלך הערב כולה, כדאי שתהיה נוחה ולא לוחצת. בנוסף, עדיף לבחור בבירית עם כמה שפחות אלמנטים אשר תפורים עליה, בייחוד אם מדובר בשמלה צמודה. הפעם, אין צורך להקדיש מחשבה רבה מידי להתאמת הבירית לשאר חלקי ההופעה, שכן מדובר בפריט שמיועד לעינכן ולעיני בן זוגכן בלבד. לכן, העיקר שתרגישי בה הכי טוב שרק אפשר.

 

 

 

אז עכשיו, כשפרוש בפנייך עולם שלם של תחרות, צבעים, וטקסטורות, אין שום סיבה בעולם שלא תמצאי את הפייבוריטית שלך (מקוות שמקבץ הביריות שהצגנו כאן מאטסי, אתר היצירות הכה אהוב עלינו, עזר לך במעט)! בהצלחה בחיפושים!!!

מאת:כלות אורבניות