מתלבשות על זה: טרנד השושבינות כבר לגמרי כאן

28.09.19

אין זה סוד שאנחנו אוהבות לאמץ טרנדים שמקורם מעבר לים. אנחנו נושאות עיניים למכתיבי אופנות ומובילי דעת קהל והם אלו שמשפיעים במידה רבה על הבחירות וההעדפות שלנו בשלל תחומי חיים.

אבל במשך שנים נדמה היה שבכל הנוגע לחתונות, כלות ישראליות פחות מתחברות לכל עניין השושבינות. ובכלל, מה שמוגדר כ-Bridal Party (הפמלייה של החתן והכלה) כלל במשך שנים במקסימום את האימא, האחות, החברה הטובה והחבר שמקשט את האוטו ומסיע את הזוג לאולם.

את מה שלא עשו לנו עשרות סרטים הוליוודים עשה הסושיאל - והאינסטגרם בראשו. זה התחיל עם פמלייה של מלוות שעוטות חלוקי התארגנות רקומים ומצטלמות עם הכלה (ושאר פיצ'פקעס ממותגים) בזמן ההכנות ואחרי שכולן כבר לבושות יפה. אבל לאחרונה נראתה במחוזותינו עליית מדרגה מאותן קבוצות של חברות וחברים - שאחראים על מסיבות הרווקים, יירוט משברים והרמה המורל - הפכו לחלק בלתי נפרד מהויז'ן הויזואלי של החתונה. מה זה אומר הלכה למעשה?. מלווים - OUT, שושבינים - IN.

gallery hul2(צילום: LUZ)


gallery hul2(צילום: ג'ן סלדקוב)


יותר ויותר כלות ישראליות מתהדרות בפמלייה של מלוות שלבושות לחתונה באאוטפיטים דומים להפליא - לעתים אף זהים. גם החבר'ה של החתן מצטרפים לחגיגה עם חליפות תואמות, וכולם מוכנים לפוטו-אופ חלומי.

gallery hul7(צילום: ארתור ארונוב ואביב אברג'ל)


gallery hul18(צילום: חיים אפריאט)ולא, לא שכחנו גם את התפקיד שממלאים האורחים הצעירים ביותר בפמלייה. אם פעם הייתן נותנות לבת הדודה או לאחיינית לפזר כמה עלי כותרת בדרך לחופה, היום קיבלו ילדות הפרחים מיתוג מחדש והן לבושות בשמלות ספציפיות ומאובזרות ומהוות חלק בלתי נפרד מהטקס ומהאימג'.  
   

מתוך הפינצטה שלנו

gallery hul3(צילום: איה ואבי)


gallery hul3(צילום: ג'ן סלדקוב)gallery hul3(צילום: דריה גלר / לוקיישן: גן ורדים / שמלה: ילנה זהר)אז איך קרה שהמסורת הנושנה הזו חלחלה סוף סוף לזירת החתונות הישראלית? אנחנו יכולות לחשוב על כמה סיבות:


זה פשוט כיף -  להתלבש בגוונים דומים (כל אחת בדגם אחר)  או אפילו באאוטפיט זהה (כמו שאימא הייתה מלבישה אותנו בילדות) זה פשוט משעשע וחמוד - במיוחד עם הבסטיז שלכן.

gallery hul13(צילום: גיל ורון)


gallery hul8(צילום: ארתור ארונוב ואביב אברג'ל)gallery hul8(צילום: קובי מהגר - מוסיקה פלוס / לוקיישן: האחוזה בית חנן)


זה משתלב עם הויז'ן שלכן
- החתונה שלכן היא מלאכת מחשבת של עיצוב ומיתוג מוקפדים, ולכן זה ברור לחלוטין שהשושבינות שלכן יהיו חלק מהמארג הזה. פלטת הצבעים, הגזרות - כל מה שקשור לנראות שלהן בעצם, יתכתב באופן מושלם עם החזון העיצובי הכולל של האירוע.

gallery hul5(צילום: איזו צלמים / שמלה: טלי ומריאנה)


gallery hul5(צילום: איזו צלמים)gallery hul5(צילום: LUZ / שמלה: אביטל ספורטה)

 


זה מייצר סולידריות מרגשת
- הפמלייה היא הרבה מעבר לחבורה של אנשים יפים שבאים להצטלם. השושבינות והשושבינים הם אנשים בעלי חשיבות עצומה בחיי הזוג שמתחתן ותופסים מקום גדול בליבם. המסורת הזו, בה האנשים המיוחדים האלו לבושים דומה, מעניקה להם בולטות על פני כל שאר האורחים, ומעניקה להם סוג של גאוות יחידה. 

gallery hul14(צילום: עידן חסון / לוקיישן: המערה, בית גוברין)


gallery hul14(צילום: עידן חסון / לוקיישן: המערה, בית גוברין)


זה נראה מעולה בתמונות
- עם כל הכבוד לרגשות, חברות ושאר ירקות, פמלייה של שושבינים משני מהמינים שלבושים למשעי בגוונים דומים, פשוט מצטלמים נהדר. הם מעניקים צבעוניות, חיות, סימטריה ופאן לכל אימג' בו הם מופיעים. ומה נשאר לכן בסופו של דבר אם לא הזכרונות המצולמים מהיום המהמם הזה? 

gallery hul9(צילום: איה ואבי)


gallery hul9(צילום: ארתור ארונוב ואביב אברג'ל)נו, אז מה אתן אומרות על הטרנד ההולך ומתחזק? מאמצות או לא מאמצות? 

 

מאת:כלות אורבניות