מתחתנים כחול-לבן: דברים שקורים רק בחתונות בישראל

18.04.19

אנחנו תמיד אוהבות לקבל השראה בינלאומית לחתונות שלנו, אבל בסופו של דבר, בחתונות כחול-לבן קורים דברים שלא תראו בשום מקום אחר. מכפכפים על רחבת הריקודים וג'ינס בחופה ועד לתיבת הצ'קים האלמותית - יש דברים שהם לגמרי שלנו.כלות בסניקרס או כפכפים

אין כלה שלא הייתה רוצה לסיים את הערב על שטוח כשהיא מפזזת על הרחבה בנעליים סופר-נוחות ולא קובעת תור לכירופרקט למחרת. אבל רק כלות ישראליות נועזות מוכנות לשים את הנוחות שלהן לפני הכל. רבות מאיתנו יורדות לסניקרס (מעוצבות או מנצנצות כמובן) ולרוב עושות זאת עם מעבר לשמלה נוחה יותר לריקודים. ויש כמובן את כפכפי האצבע שכל כלה שאינה ישראלית הייתה נחרדת רק היו מציעים לה אותם. כן כן, פליפ-פלופס זה ביג נו-נו בכל מקום שאינו ארצנו הקטנטונת. אבל אתן יודעות מה? תנו לכלות החו"ל את העקבים וכאבי הגב שלהן - אנחנו כאן כדי להנות.

gallery israel1(צילום: מאמא צלמים)

 

חתנים בקזו'אל מוגזם

אנחנו מבינות שיש חתונות בוייב טבעי, בשישי בצהריים, בקרחת היער, או על חוף הים שלא מצריכות טוקסידו או חליפת שלושה חלקים מהחתן האומלל. בטח לא בקיץ הרותח. אבל בואו נהיה כנות, רק בישראל חתנים מרשים לעצמם להגיע לחופה עם אאוטפיט שבקושי היה עובר סינון של ערב חג או יציאה עם חברים לבירה. אנחנו לגמרי בעד טעם אישי, אבל מסמנות את הגבול כשהחתן לובש ג'ינס. צ'קים במקום מתנות


תיבת הצ'קים היא דפנטלי הגביע הקדוש של כל חתונה. שומרים עליה  ברמה של אישיות VIP מאובטחת ועכשיו גם דואגים להפוך אותה למעוצבת ויפה כחלק מהקונספט הכולל של האירוע. אבל אנחנו בטוחות שידעתן כבר שרק בארצנו הקטנטונת הזוג מקבל כסף מהאורחים שלו ולא מתנות. מעבר לים כל עניין המתנות הוא ממש ברמה של קדושה כשזוגות נרשמים בחנויות כאלה ואחרות, עורכים רשימה מסודרת של מתנות שהם רוצים והאורחים שלהם יכולים לבחור מה לקנות להם מאותה רשימה, בלי לשבור את הראש או לנסות להיות יצירתיים. כמה מצחיק לחשוב שפה בארץ, אוי לאורח האומלל שיעז להביא מתנה במקום צ'ק. המעשה הנורא ייזכר לו לדראון עולם.

gallery israel1(צילום: עידן חסון)

                                                                                                                                                                             

צועדים יחד לחופה

 

כשגדלנו, כל מה שראינו בסרטים אמריקאים היו חתונות בהן אבי הכלה מוביל אותה לעבר המזבח שם מחכה לה בעלה לעתיד. האב היה "מוסר" אותה ותכלס, למרות שזו מסורת שמשתמרת עד היום, יש מי שעשויה לחוש שהיא קצת מיושנת ולא הכי פמיניסטית. בחתונות מעבר לים נהיה מקובל יותר ויותר שהכלה תצעד לבדה אל עבר החתן, ואצלנו בארץ ישנה גם וריאציה חמודה של שני הורים המובילים את הכלה (והחתן) אל עבר החופה. אבל רק בישראל - לפחות ממה שאנחנו יודעות - קיים המנהג המקסים, המתקדם והמלבב של זוג שצועד יחדיו אל עבר החופה. איש אינו נמסר או מוסר. הכלה לא עוברת מיד ליד - פשוט שני אנשים, אוהבים, אשר צועדים יחד אל עבר עתידם המשותף. אוווו…gallery israel1(צילום:עדי פהר)


סאגת הרזרבות

למרות שאנחנו כאן כדי לחגוג ישראליות, צריך לומר את האמת - אנחנו לא הכי טובים ברשמיות. בחתונות חו"ל RSVP זה קדוש ואם אתה לא בא - אז אתה דפנטלי לא בא. בארץ, איך לומר, אנשים נוטים לזרום ולהפתיע, ואז נכנס לפעולה פרוטוקול רזרבה המלחיץ שאיש אינו יודע מתי ייכנס לתוקף אם בכלל. אבל מספיק אורח אחד לא צפוי בשביל להכניס את כל המערכת לסטרס. הפתרון?  היערכות מוקדמת ומנהל אירוע מעולה.


gallery israel1

(צילום: שיצו)


ה
אורחים שועטים לעבר הזוג בסוף החופה


אם יצא לכן לפקוד חתונה מעבר לים, אתן בטח יודעות שהטקס נחתם בנשיקה והזוג זוכה למחיאות כפיים בעודו עושה את דרכו יד ביד אל קבלת הפנים. אבל אנחנו הישראלים, אוהבים להראות כמה אנחנו שמחים ומתרגשים. ממש, אבל ממש אוהבים להראות. רק בישראל הרי, שבריר שניה לאחר שבירת הכוס, החופה מתמלאת באורחים שנוהרים לעברה כמו אוהדי כדורגל שזכו בגביע ופורצים למגרש. לפני שתספיקו לעכל שאתן נשואות, תצטרכו להתמודד עם נחיל של מבשרי מזל טוב שיתנפלו עליכן בנשיקות וחיבוקים. איזה מזל שאתן גם ככה בחוויה חוץ גופית - זה לגמרי עוזר להתמודד עם האובר-דוס הפיזי שאתן מקבלות.

 

פריים הכלה הרוקדת והשמלה המורמת

 אם בחרת בשמלה הדוקה או חובקת גוף כנראה שכבר לא תיכנסי למועדון הזה אבל רק בישראל אף חתונה לא שלמה בלי התמונה הקבועה של הכלה (לרוב אחרי כמה דרינקים כשהתסרוקת כבר חצי מפורקת) עומדת במרכז הרחבה ומסביבה אורחים שמחים ושתויים המרימים את שולי שמלתה. רגע לפני שהכל נגמר והחיים חוזרים לנורמליות, זה הרגע האחרון של הכלה להיות - ליטרלי - מרכז העניינים. 


gallery israel21(צילום:מאמא צלמים)

מאת:כלות אורבניוות
פרויקט מציאות מדומה יצא לדרך
באיזה איזור בארץ? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
מה הסגנון? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
כמות אורחים משוערים? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)