מסע בעקבות הטבעת

09.01.15

תכשיטים... עבורנו מדובר במוצר כל כך טריוויאלי וחלק מהיום יום שלנו, שהרי כולנו מתקשטות לפחות בטבעת או שתיים, לעתים גם בשרשרת עדינה ואולי אפילו עגילים נופלים. כשאנו מתחילות את יומנו ומתלבשות, לא נרגיש מוכנות עד שנענוד על עצמנו את כל אותם תכשיטים שמהווים חלק בלתי נפרד מההופעה שלנו. רק כשבוחנים כל תכשיט מקרוב, נזכרים בסיפור שלו: השרשרת שנקנתה כפינוק, העגילים שהתקבלו כמתנת יום הולדת וכמובן גם טבעת האירוסין שהעניק לנו האדם האהוב בחיינו. אך הסיפור של כל תכשיט מתחיל הרבה לפני שהוא מגיע אלינו, עוד בשלב שבו מדובר רק בהברקה שצצה בדמיונה של המעצבת, עד שהיא הופכת לסקיצה ובהמשך מקבלת את כל העיבודים הסופיים. לכל ריקוע, לכל סלסול, לכל שיבוץ של האבנים גם כן יש משמעות מיוחדת בעיניי היוצר שלה וכבר אז מתחיל המסע המיוחד של אותו תכשיט.

 

 

 

 

 

 

גם כלנית טור מתייחסת לתכשיטים בעיצובה בתור מסע, שהחל עוד בימיה כנערה מתבגרת אשר תמיד התעניינה בעולם האופנה ובעולם התכשיטנות בפרט. אם התמזל מזלנו לאורך המסע הזה נגלה במה נרצה לעסוק ומה אנו אוהבות, אך כלנית? היא כבר ידעה מגיל 12 לאן מועדות פניה והמסע הזה כיוון אותה לעולם של מתכות יקרות ואבנים טובות - עד לדפי הבלוג-מגזין שלנו וכעת אנו עורכות עמה היכרות רשמית ונוצצת במיוחד.

 

 

 

 

 

כשזה נוגע לתחום טבעות האירוסין והנישואין, אנו פוגשות לרוב תכשיטים קלאסיים - אך בתכשיטים של כלנית טור יש ערך מוסף מיוחד שכולו Fashion ומגיע מעולמות התוכן שבהם היא מתעניינת. היכולת להפגיש את הטרנדיות והחדשנות עם הקלאסיקה שמקובלת בעולם התכשיטים, היא שיוצרת שילוב סופר מעניין וכזה שגם עומד במבחן המציאות לאורך שנים.

 

 

 

 

כל תכשיט מעוצב באופן אישי ושונה מן האחר, אך כשטבעת האירוסין פוגשת בטבעת הנישואין וכשמביטים בכל הקולקציה בשלמותה בהחלט מבינים את ההקשר בין כל הפיסים ואת טביעת האצבע של כלנית אשר שזורה בהם. את היכולת הזו ליצור תכשיטים שכל אחד מהם עומד בפני עצמו אך הם מתחברים גם בצורה הרמונית יחדיו, כלנית זוקפת רבות ללימודיה בשנקר, אבן דרך חשובה במסע שלה. כבר בתור היותה חיילת, כשהציצה בחלונות ראווה שהציגו תכשיטים של בוגרי שנקר, נצצו עיניה של כלנית בדיוק כמו היהלומים שאיתם היא עובדת - והיה לה ברור שמקומה שם, כי כשזה מתאים, פשוט מרגישים זאת בכל איבר בגוף. 

 

 

 

 

עם סיום לימודיה, החל הפרק העצמאי בחייה ואליו גם נכנסו הכלות, כל אחת וסיפורה, אותו כלנית יוצקת לבסוף גם לאלמנטים השונים בטבעת. תהליך העבודה על טבעות האירוסין והנישואין הוא תהליך משותף לכל דבר, בו לכלות יש SAY והן יכולות לבחור את כל הפרטים הקטנים: מהדוגמאות, דרך חומרי הגלם ואפילו עד האצבע שעליה הן יירצו לענות את הטבעת - עד שלבסוף הן פוגשות בתוצר הסופי, שהוא שלהן ורק שלהן - ומגלם בתוכו את כל הרצונות של אותה הכלה יחד עם אותו מסע ארוך שעברה כלנית, סיפור של שתי נשים עם נקודת מפגש אחת ומרגשת.

 

 

 

 

בכל עונה יוצרת כלנית עוד ועוד תכשיטים ונדמה כי בכל פעם כזו היא מצליחה להמציא את הגלגל מחדש. תמיד מעניין אותנו לגלות מנין מגיעים כל אותם מקורות השראה אינסופיים ואילו כאן - החדשנות הזו מקורה בעבר, שכן תכשיטי וינטג' מעוררים בה השראה גדולה, אותה היא גם שואבת מכל מיני מבנים גיאומטריים ודוגמאות מעניינות שבהן היא נתקלת ביום יום. כלנית מתייחסת לתכשיטים שלה בתור מבנים אדריכליים קטנים ואכן, כשמביטים בהם ממש אפשר להבחין בכל אותם אלמנטים פיסוליים שיש בהם תמהיל מדויק בין העבר לבין ההווה.

 

 

 

 

לכל מקום אליו היא מגיעה, מתלווה יחד איתה האקססורי החשוב ביותר שלה ואילו הפעם לא מדובר בתכשיט כי אם במחברת הסקיצות שלה. בכל פעם שנחה עליה ההשראה, בין אם זה קורה בלילה ממש לפני השינה או אפילו תוך כדי תנועה, שולפת כלנית את המחברת, משרבטת לתוכה פיסות של רעיונות והחל מאותו רגע מתחיל התכשיט החדש במסע שלו ולאן הוא יגיע בסיומו? אולי הישר אל אצבעותיה של הכלה ואולי אל האדם שמזמין עבורה את הטבעת בהתרגשות גדולה.

 

 

 

 

 

 

 

כמובן שהיינו מוכרחות לדעת אילו תכשיטים אוהבת לענוד כלנית בעצמה וגילינו שבדומה לסגנון העיצובי שלה, גם אוסף התכשיטים הפרטי של כלנית מכיל את שילוב העבר לעתיד: טבעת יהלומים שקיבלה מאמה וצמיד יקר ערך שהביאה לה סבתה מאיראן, לצד תכשיטים חדשים אותם היא עיצבה בעצמה.

 

 

שמחנו להכיר מעצבת תכשיטים מרעננת שמביאה טאץ' משלה לכל פיס בעיצובה וכעת הגיע הזמן לאפשר לה לחזור אל מחברת הסקיצות שלה, אל המתכות וכמובן אל המסע הפרטי שלה, סקרניות כבר לגלות מה תהיה התחנה הבאה!

 

קרדיטים

 

צילום: טלי דברת, חיים אפריאט וערן אלסטר

עיצוב תכשיטים: כלנית טור

* הפוסט נכתב בשיתוף פעולה תכני מסחרי. עבודה נוספות של כלנית טור ניתן לראות בעמוד הפייסבוק של כלנית טור.

 

 

מאת:כלות אורבניות
תגיות: