מנפלאות האינסטוש

11.12.13

 

אינסטוש, הו אינסטוש…חיינו צבעוניים ועשירים כל כך, והרבה בזכותך - יומן התמונות הוירטואלי שלנו המאפשר לנו לחלוק איתכן, בצורה פשוטה כל כך את רגעי היום יום של כלות אורבניות, ומן הצד השני להיחשף בעצמינו להשראה א-י-נ-ס-ו-פ-י-ת המגיעה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, מכיוונם של מיליוני משתמשי אינסטגרם מוכשרים מאין כמוהם.

 

אם אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, חשבונות האינסטגרם אחריהם אנו עוקבות בשקיקה מוכיחים לנו בכל פעם מחדש כי התמונות שעיננו רואות שוות הרבה, אבל הרבה יותר מאלף מילים… ובכל פעם שזה קורה לנו, מצטרף לו במהרה חשבון נוסף לרשימת החשבונות אחריהם אנו עוקבות.

 

אחד ממשתמשי האינסטוש המסקרנים ביותר שיצא לנו להיתקל בו לאחרונה הוא חוויאר פרז - ארט-דיירקטור, אומן ומעצב המתגורר באקוודור. ומה עושה חוויאר? לוקח אלמנטים פשוטים, כאלה שמקיפים אותנו מכל עבר, ומחבר אותם לאיורים מעשה ידיו. הוא דואג להוציא את הפריטים הללו מהקשרם הטבעי ובין רגע יוצר עבודות אמנות של ממש, כאלה שכל קיר היה שמח להתקשט בהן.

 

כך למשל ענף ריק מענבים הפך לעץ מרשים שמתחתיו יושב ילדון ומהרהר על החיים, זוג קיסמי עץ החליט לעשות הסבת מקצוע פתאומית ולשמש כמקלות תיפוף, סוללת אנרג׳ייזר מעניקה לצוללן שבתמונה אוויר לנשימה ועוד ועוד ועוד. אין קץ ליצירתיות של האיש הזה, כבר אמרנו?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צילום ועיצוב: Javiar Perez

 

ממליצות לכן בחום להתחיל ולעקוב אחר חשבונו של חוויאר, על מנת שלא לפספס את היצירות הבאות שלו - הן לבטח יהיו מפתיעות ומרגשות בדיוק כמו הטעימה שטעמתן ממש כאן למעלה.

 

מאת:כלות אורבניות