מי *את* רוצה להיות?

17.10.12

 

כל תהליך עיצובי שלנו, מכל סוג שהוא, מתחיל תמיד בנקודת התחלה אחת: יצירת לוח השראה. זו הנקודה שבה חלום מתערבב במציאות, מתכתב עם רפרנסים מן העבר ומן ההווה - הכול בכדי ליצור את הדבר החמקמק הזה, שבסופו של תהליך יהפוך ליצירה החדשה והמוגמרת שלנו.

 

גם לירון חרט, אמנית איפור, מאמינה כי השלב הראשון של תהליך העבודה חייב להיות יצירת לוח השראה. לוחות ההשראה שהיא יוצרת מאפשרים לה להציע ללקוחות שלה קונספט שלם ומגובש, שעוזר בבניית הלוק הכולל.

 

צילום תמונה עליונה: לירון חרט, צילום תמונות תחתונות: בני אדם

 

אל עולם איפור הכלות והאירועים הגיעה לירון בעקבות החתונה הפרטית שלה, לאחר שנים רבות של עשייה בעולם האיפור והאופנה הישראלי. לירון, בוגרת לימודי עיצוב אופנה במכללה לאומנויות בת"א, מורה לאיפור בביה"ס לאיפור "עדה לזורגן" ובעלת פז"ם רב באיפור להפקות אופנה, פרסומות ותוכניות טלוויזיה (ביניהן: "‪"‬The Voice, ו"בית ספר למוסיקה"), מאוהבת לחלוטין בעולם הזה. האור בעיניה, כשהיא מספרת על ניסיונה ועל החוויות שצברה לאורך השנים, מעיד יותר מהכול על התשוקה הרבה שבוערת בה למקצוע בו בחרה לעסוק.

 

לירון מתאפרת ביום חתונתה, צילום: אורן קאן

 

הכול התחיל בתקופה בה תכננה לירון את חתונתה שלה. היא הגיעה למספר תובנות חשובות שמלוות אותה עד היום בעבודתה מול כלות, ובפורמט החדש שיצרה, שנקרא בשם "כלה אחרת". כלות רבות בוחרות קודם כל את השמלה ומשם ממשיכות אל עבר האיפור, השיער, הנעליים, התכשיטים ועוד. לעיתים רבות התהליך הזה מייגע ומבלבל, כשאליו מצטרפות אפשרויות רבות ויועצים רבים, ועם התובנות האלה בדיוק יצאה לירון למסע וחיפשה את המקום האמיתי בו תוכל להקל על יצירת הטוטאל לוק, תוך עשיית סדר בין אינספור האפשרויות.

 

הפתרון שהגיעה אליו לירון כל כך פשוט ומקסים - ליצור לוח השראה קונספטואלי שנבנה ביחד עם כל כלה, מתאים את עצמו אליה ומשמש כמדריך עזר בכל אחת מהבחירות שתעשה בהמשך הדרך.

 

לוח ההשראה הפרטי של לירון והתוצאה הסופית, צילום: אורן קאן

 

כשלירון מדברת על "כלה אחרת", היא מדברת למעשה על שאלה אחת שמסתתרת שם מאחור: מי את רוצה להיות? משם, כבר קל מאוד ליצור את המראה הנכון עבור כל אחת ואחת. כשכלה לעתיד יוצאת מהמפגש עם לירון, היא מצויידת בלוח ההשראה ומקבלת כיוון ברור לשאלה כיצד תיראה ביום חתונתה. כעת, כל שנותר לה לעשות הוא לצאת לדרך, מצויידת בלוח האישי שלה. הכול ברור ונמצא שם אל מול העיניים, ופעמים רבות הלוח אף עוזר למצוא את ההזמנות המתאימות, העיצוב הנכון ואפילו את מראה החתן המתבקש.

 

באמצעות התהליך הזה, לירון יכולה להעניק לכלות שלה את כל הידע העשיר עימו היא מגיעה מעולם האיפור והאופנה. כבר בשיחת הטלפון הראשונית, לירון שואלת את הכלה שאלות רבות, וכשהשתיים בסופו של דבר נפגשות הן מגבשות ביחד את הקונספט ומרכיבות את המראה הכלתי. הן עוברות ביחד על אוסף הרפרסנים המרשים של לירון ומחליטות על פי הנתונים האישיים והסגנון האישי כיצד יראה המראה השלם.

 

צילום: אורן קאן

 

לירון אוהבת מאוד שהכלה מביאה עימה פריטים אישיים ומלאי משמעות עבורה (כמו תכשיטים של אמא/סבתא, הינומה שעוברת בין בנות המשפחה ועוד), וביחד הן מתאימות גם אותם לקונספט השלם. באופן אישי, גם אנחנו מאוד מתחברות לגישה הזאת וממליצות לכן בחום לפשפש בקופסאות התכשיטים המשפחתיות לפני שאתן יוצאות למסע השופינג. האמת, אין לדעת איזה אוצרות תפגשו שם!

 

השלב הבא בתהליך הוא איפור הניסיון שעורכת לירון לכלה, במטרה לאפשר לה לחוש את הכיוון הכללי של הדברים. בעיניה של לירון, איפור הוא עניין של כימיה והאקססורי המושלם ביותר שיש, ולכן גם חשוב להעניק לכלה את הטעימונת הזאת.

לאורך כל הדרך, לירון נמצאת שם ברקע, עוזרת ומייעצת, כשהתהליך כולו מסתיים כמובן ביום החתונה בו היא מאפרת, מלווה, מרגיעה, עוזרת להתלבש ולהתאבזר.

 

בהפקת האיפור האחרונה שלה יצרה לירון כמה מראות שונים, כשמאחורי כל אחד מהם עמד לוח השראה שיצרה. מתוכם בחרנו שלושה לוקים שאהבנו במיוחד, תענוג אמיתי לראות כיצד כל לוח השראה כזה מוביל את התהליך עד לקבלת התוצאה הסופית והמרשימה.

 

הלוק הראשון:

 

 

 

 

הלוק השני:

 

 

 

 

הלוק השלישי:

 

 

 

 

שמחנו מאוד להכיר את לירון ולשמוע ממנה על הקונספט שפיתחה ועל שיטת העבודה הייחודית שלה. וכאשר עסק נולד מתוך צורך אישי ואמיתי של כלה, על סמך הניסיון הפרטי שלה - קורים רק דברים טובים!

 

*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי. עבודות נוספות של אמנית האיפור לירון חרט, ניתן למצוא באתר שלה.

מאת:כלות אורבניות
תגיות:
פרויקט מציאות מדומה יצא לדרך
באיזה איזור בארץ? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
מה הסגנון? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
כמות אורחים משוערים? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)