לראות ולהתאהב: שמלות הנייר של שיר קולטון

06.06.16

 

הרבה תמונות של שמלות כלה נוחתות לנו במייל מדי יום, אבל השמלות הללו מיוחדות באופן בלתי רגיל: שיר קולטון, מעצבת שמלות הכלה המוכשרת - עיצבה שמלות כלה יפהפיות, כאלו שמתהדרות בכל הפיצ'רים שאנחנו הכי אוהבות מ...נייר.

 

כן כן, קראתן נכון: השמלות שאתן שוזפות את עיניכן בהן ברגעים אלה ממש לא עשויות מבדי כותנה, שיפון או תחרה. אין בהן ולו תפר אחד ולא היינו מסתכנות בסשן צילומים איתן ביום גשום. למעשה, מדובר באופנה קונספטואלית ברמה הכי גבוהה שישנה; כל שמלה מעשה ידיה של קולטון היא פיס חד פעמי, ביותר ממובן אחד.

 

 שמלת כלה מנייר

 

את השמלות עיצבה קולטון בהשראות שאנחנו מתחברות אליהן במיוחד: עולם האוריגמי ועולם מגזרות הנייר. התוצאה - כפי שאתן יכולות לראות, היא עיצובים בעלי אלמנטים תלת מימדיים ותחרות ייחודיות שנחתכו לאט לאט, באופן ידני וללא ספק בלתי אפשרי למצוא תחרות זהות בשוק.

 

שמלת כלה מנייר

 

בבואנו ללבחור את שמלת החלומות שלנו ליום החתונה, רובנו יודעות שמדובר בפריט לבוש שעל פי רוב הוא חד פעמי. אנחנו משקיעות בה המון כסף, אנרגיות וזמן - אבל בסופו של דבר, היא באה לשרת אותנו במשך ערב אחד בלבד (בהנחה שרובנו לא באמת טורחות לצבוע אותה ולהשמיש אותה לאירועים נוספים). זו גם הסיבה שקונספט השכרות השמלה פורח: אם בלאו הכי השמלה תישאר תלויה בארון, אין סיבה הגיונית לקנות אותה.

 

שמלת כלה מנייר

 

בבסיס הפרויקט של קולטון, עומד בדיוק המתח הזה, היחס בין הערך הרגשי של שמלת הכלה עבורנו, לבין היותה - בפועל - פריט לבוש חד פעמי.

ברוח קונספט הנייר וקיפולי הנייר, קולטון דאגה להתאים לשמלות גם פיסים חד פעמיים לשיער, העשויים מקיפולי נייר.

 

שמלת כלה מנייר

 

אהבנו מאוד את ברבורי הנייר ששימשו כאקססוריז, את השימוש בשבשבת אוריגמי כאביזר שיער גדול ואת כתר פרחי הנייר ההצהרתי.

השראות מגיעות מכל מיני עולמות שונים וכאשר השראה פוגשת יצירתיות, מתרחש קסם אמיתי.

 

שמלת כלה מנייר

 

כזו היא הקולקציה הייחודית הזו, שגרמה לנו לחשוב אחרת על חומר כה יומיומי שאנחנו מכירות ואוהבות. ומה אתן חשבתן? נשמח לשמוע מכן בתגובות.

 

קרדיטים: 

איפור: ענת רזמוביץ'
עיצוב שיער: עינת סברלו
צילום: שירז גרינבאום
דוגמנית: אולה מיכאלוב
שמלות כלה מנייר: שיר קולטון

 

מאת:כלות אורבניות
תגיות: