לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

08.05.12

 

אחת השאלות המטרידות זוגות שעומדים להינשא היא היכן לצלם את צילומי האירוסין. מאחר ומדובר בצילומים שבהם בני הזוג אינם נדרשים ללבוש את שמלת הכלה ואת חליפת החתן, יש צורך למצוא תפאורה שתרמז על כך שלא מדובר בצילומים מן המניין. על אף שהבגדים החגיגיים הנעדרים מיום הצילום עשויים להיתפס כחיסרון, אנחנו דווקא מאמינות שמדובר בנקודה לזכותם של בני הזוג, שכן ללא השמלה והחליפה בני הזוג יכולים לנוע בחופשיות ולהפיק מקבץ צילומים יצירתיים ומשוחררים יותר.

 

 

אז היכן מצטלמים?

הגענו לשאלת השאלות. ראשית, נרצה להדגיש כי אין צורך למצוא נופים סוריאליסטיים כבמה לצילומים, אלא עדיף למצוא נופים שמתחברים יותר להווייתם של בני הזוג או אפילו לוקיישנים השאובים ישירות מחיי היום היום של הקשר הזוגי. ולמה הכוונה?

 

 

 

אם מדובר בזוג אורבני, הרי שאין סיבה "לתלוש" אותם מסביבתם הטבעית לטובת נוסף הפרדסים, אלא להיפך, סיבוב צילומים בעיר ירגיש ויראה הרבה יותר אותנטי וטבעי. כל פינת חמד וכל מקום בלב העיר יכולים להיות אתר צילום בפוטנציה באמצעות קורטוב יצירתיות ורצון טוב.

 

 

זו הזדמנות נהדרת לחזור למקומות שהזוג מרגיש בהם בנוח או אפילו מקומות שהיוו אבן דרך הקשר הזוגי. בנוסף, כדאי לחשוב על מקומות שיכולים ליצור פעילות ולהניע את הזוג לפעולה, מה שלא רק יבטיח להם הנאה מרובה אלא גם יצור רצץ תמונות פוטוגניות.

 

 

פרט, נמק והסבר

עד עכשיו דיברנו על אתרי צילום באופן כללי, אל נשאלת השאלה - היכן, אם כן, ניתן להצטלם במטרה להפיק תמונות יפות שיגרמו לזוג להרגיש בנוח? אתרים צבעוניים שיש בהם הווייה ילדותית מעט תמיד יתורגמו לתמונות פנטסטיות. הכוונה כמובן למקומות כמו לונה פארק, אתר מיני גולף, היכל משחקי וידאו ואפילו בית קולנוע.

 

 

בני הזוג ישחקו זה עם זה, ייהנו ואפילו ישכחו את המטרה שלשמה התכנסו מלכתחילה במקום, כך שהפעילות המשותפת תיצור סשן צילומים טבעי וזורם.

 

 

מי שלא מרגיש בנוח עם אתרי צילום כאלה ומשחקי גולף הם לא בדיוק כוס התה שלו, יכול לבחור במקומות יומיומיים יותר, שם הם בוודאות ירגישו כמו דג במים. הכוונה היא לבית הקפה או הפאב השכונתי שבו בני הזוג נהנים לבלות, הגלריה החביבה על הזוג או אפילו תחנת הרכבת שבה הם נוסעים באופן קבוע (מומלץ כמובן לבחור שעה ביום שבו העומס הוא לא מירבי, כך שניתן יהיה לצלם בחופשיות).

 

 

 

 

ואם בטבע עסקינן?

אם בכל זאת מדובר בצמד שמתחבר להווייה של הטבע ומעוניין בצילומים בסגנון הזה, דעו שאין צורך להרחיק לכת ולבחור נופים לא שגרתיים שנמצאים בקצה הארץ, אלא גם כאן, במגרש הביתי, אפשר להפוך בקלות כל נוף לתפאורה פוטנציאלית לצילומים. כך למשל, הפארק שבו בני הזוג נוהגים לעשות פיקניקים יכול לשמש נוף נהדר לצילומים, ואילו מסלול הרכיבה על האופניים יכול לשמש פלטפורמה נהדרת עבור התמונות, אפילו יחד עם האופניים עצמן.

 

 

מקומות נוספים שלקוחים מחיי היום יום שלנו ויכולים להפוך לאתר צילומים לעת מוצא הם הסופרמרקט או השוק המקומי, ואפילו סניף הדואר הסמוך לביתכם. זכרו תמיד כי הדינאמיקה ביניכם ותחושת הנוחות האישית שלכם היא הרבה יותר קריטית לצילומים מאשר הנוף עצמו. אז השתמשו בקו המנחה הזה בכדי לבחור באתר שבו אתם מרגישים בעורכם.

 

 

אז מה לובשים?

זוכרים שדיברנו על חשיבות השמירה על הטבעיות? המנטרה הזו אמורה ללוות אתכם גם בבחירת המלתחה ליום הצילומים. אם מדובר בצילומים שיש בהם היבט פיזי, כמו לדוגמא משחק באולינג או משחק מיני גולף, הרי רצוי להתלבש בהתאם ולוותר על החליפות ועל השמלות היוקרתיות. זה גם לא יהיה נוח, וגם עלול להיראות תלוש מהמציאות. 

 

 

אפשר להתאים את התלבושות להווייה של סט הצילומים, לדוגמא בגדים בסגנון מלחים עבור צילומים על יאכטה, בגדי רטרו עבור פיקניק בתחושה של פעם או בגדי עסקים מתוחכמים עבור צילומים בתחנת הרכבת. חשוב מאוד שתלבשו פריטי לבוש שיעניקו לכם מרחב תמרון פיזי ואפילו יאפשרו לכם להתלכלך קצת, במידה ותתבקשו לשכת או לשבת במקום מסוים למטרת הצילום.

 

 

וכמו שנאמר כבר בתחילה, הכול בסופו של דבר הוא עניין של לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן... פשוט מצאו את האחד שלכם (הוא כנראה גם נמצא שם ממש מתחת לידיים), וראו את עצמיכם כמסודרים!

 

The images are taken from: Brooklyn bride, Oh lovely day, polka dot

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא