לבן על לבן

02.07.12

 

את הצעת הנישואין הפרטית שלה קיבלה המעצבת ערבה קשדן בזמן לימודי תפירה ותדמינות בבית הספר "שנקר". באותו הרגע, היה לה ברור שהיא זו שתעצב בעצמה את שמלת הכלה שלה: מפוסלת לאורך הגוף, מעוטרת בפרחים ועשויה תחרה צרפתית, וכך בדיוק היה.

 

 

 

שמלת הכלה שעיצבה, גרפה מחמאות רבות וכשבוע לאחר חתונתה כבר מצאה את עצמה מעצבת את שמלותיהן של נשים רבות בסביבתה הקרובה והרחוקה. ערבה, שהייתה עד אז עמוק בענייני קריירה היי-טקית ולאחר תואר בקולנוע באוניברסיטת ת"א, החליטה לעזוב את התחום, לפתוח עסק עצמאי ולהשיק את קולקצית שמלות הכלה הראשונה שלה.

 

 

מאז, חלפו כבר כמה שנים טובות, כשערבה הלכה וצמחה עם הקולקציות שבאו לאחר מכן. היא מספרת לנו כי ההשראה שמזינה אותה בכל פעם מחדש מורכבת מכל אותן הכלות שעומדות לנגד עיניה. מטרתה העיקרית היא לעצב עבור כל אחת ואחת מהן את השמלה המיוחדת, לעשות זאת עם הרבה אהבה ועם החותם העיצובי האופייני לה, כמעצבת.

 

 

כשצללנו לתוך תמונות הקולקציה של ערבה לא יכולנו שלא להבחין בכך שמעבר לשמלות הנפלאות קיימת התייחסות רבה לסטיילינג: האיפור, השיער, האקססוריז, דברים שלעיתים נשכחים במטרה להדגיש את השמלות, והשמלות בלבד. בעיננו, דווקא השילוב הזה מוציא את כל אותן האיכויות שטמונות בשמלות הכלה של ערבה המשלבות סרטים, עיטורים עדינים, פרחים העשויים עבודת יד, חגורות מעוטרות בפנינים, בדים רכים, תחרות ועוד.

 

 

 

בחירה נוספת שהיא בהחלט לא מובנת מאליה בעולם שמלות הכלה היא הבחירה לצלם את הדוגמנית על רקע בצבע לבן. לרוב, מעצבי שמלות כלה נמנעים מצילום על רקע לבן ש"מעלים" את השמלות והופך אותן לכמעט ובלתי נראות, שלא לדבר על כך שצילום כזה נחשב לאתר צילומים טכני. אנחנו מברכות על הבחירה הזאת שמעניקה מראה רך וענוג להפקה ומדגישה מאוד את בדי התחרה והאפליקציות המיוחדות שערבה שילבה בשמלות.

 

צילום קולקציית 2012: תילי שרון

 

וכיצד אפשר לסיים את הפוסט הזה מבלי להזכיר את אתר הבית המרשים של ערבה, שמאפשר תצוגה של השמלות על מסך מלא, ומעניק את האפשרות להתרשם מהן בצורה הטובה ביותר מבעד למסך. קולקציית 2012 אמנם עדיין לא מעודכנת באתר, אבל ניתן להציץ בקולקציות קודמות, יפות לא פחות. ממליצות לכן לתת קפיצה ולהתרשם בעצמיכן!

 

*הסטודיו של ערבה נמצא במושב חיבת ציון שבעמק חפר. ניתן להגיע בתיאום מראש בלבד, בטלפון: 054-5333292.

**הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי.

מאת:כלות אורבניות
תגיות: