לאב-לאב-לבנדר

02.08.12

 

אם נתבקש לבחור את זר הפרחים האהוב עלינו, אין ספק שהפרח שיככב בראש הרשימה הוא הלבנדר. מדובר בפרח רך וענוג ועם זאת בעל גוון ונוכחות מהפנטים, המעניקים לו את הייחודיות שלו והופכים אותו למלך פרחי הגן בעיננו. הצבע הסגלגל מצליח לתבוע את נוכחותו, אך היות ומדובר בגרסה מרוככת ונעימה - הגוון לא בולע את מה שנמצא בסביבה אלא להיפך, הוא מתמזג עם סביבתו בצורה ההרמונית ביותר שניתן להעלות על הדעת.

 

צילום: KT Merry

 

לכן, פרחי הלבנדר הפכו לשידוך טבעי כמעט עבור כלות המעוניינות להוסיף נגיעה צבעונית וייחודית לאירוע. היות ולא מדובר בגוון דומיננטי, ניתן לשלב אותו בכל פינה ובהיבטיו השונים של האירוע מבלי ליצור אווירה של טו מאץ'.

 

צילום: KT Merry

 

התחום הבסיסי ביותר בו ניתן ליישם את אהבתכן ללבנדר הוא כמובן בהופעה, שלכן ושל החתן האורבני שלצידכן. אמצו באהבה את פלטת גווני הלבנדר ויישמו אותה הן בקטגוריית האיפור, באמצעות איפור סגלגל ורענן והן בקטגוריית אבזור השיער. כמובן שיהיה זה מתבקש לבחור זר בגווני הלבנדר או לחילופין לשלב נגיעות עדינות ממנו בתוך ערבוביה של פרחים אחרים בגוונים משלימים.

 

צילום: KT Merry

 

גם מהחתן אפשר לבקש ליישר קו עם הסגנון, באמצעות בחירה בחולצה בגוון סגלגל רך עם עניבה תואמת ואפילו סיכת דש מפרח הלבנדר. במחלקה הגברית, אפור הוא לרוב צבע שמתכתב נפלא עם גווני הלבנדר והלילך ולכן הבחירה בווסט אפור ובעניבה משובצת בגווני הסגול לדוגמא - תוליד שילוב עדכני ואלגנטי. אפשרות נוספת היא ללכת דווקא על גווני הקאמל והחום, במטרה ליצור מראה באווירה טבעית יותר, אווירת קאנטרי. ההמלצה היא להרחיב את פלטת הגוונים ולשלב את הסגלגל עם צבע תומך, על מנת לא ליצור מראה מתואם מידי.

 

 

צילום: KT Merry

 

משם, אנחנו עוברים לעיצוב המקום עצמו ולצורך השראה נזכרנו בחתונה קסומה שעיצבו מיכל ורחלי מ-MOOD. החתונה עוצבה בסימן לבנדר, הודות לכלה שמאז ומתמיד אהבה את הפרח הקסום הזה. האירוע התקיים בעונה שבה פריחה הלבנדר הייתה חלשה (הלבנדר פורח בעיקר בחודשי החורף, עד תחילת האביב) - מה שכמובן יצר קושי לאתר כמויות גדולות של הפרחים שישולבו בעיצוב.

 

כדי להתגבר על המכשול, הוחלט בסופו של דבר לשלב נגיעות עדינות של לבנדר בהיבטים השונים של האירוע, למשל בזר הכלה ועל הכיסאות בשביל החופה. בזרים שונים שפוזרו במקום, נשזרו פרחים סגלגלים-כחולים, אשר הזכירו את מראה פריחת הלבנדר וקלעו בדיוק למטרה. האתגר, התברר כמוצלח במיוחד, שכן דווקא העיצוב העדין והמרומז הזה יצר תוצאה עדינה ונעימה לעין.

 

 

 

צילום: ינשוף צלמים

 

אם תרצו ללכת על מראה פחות מרומז ועונת הפריחה מתאימה לכך - השמיים הם הגבול עבוריכן: הלבנדר יכול לבוא לידי ביטוי בצורה עדינה בשמלות של השושבינות הקטנות, הוא יכול כמובן להפוך לסידור המרכזי של השולחנות באירוע - בפני עצמו או בשילוב עם פרחים אחרים, הוא יכול להתבטא גם בבחירת המפות, המפיות ואפילו בקישוט הקושר את המפיות. למעשה, ניתן לשלב נגיעות ממנו בכל אלמנט עיצובי כזה או אחר.

 

צילום: KT Merry

 

פעמים רבות פריחת הלבנדר מתקשרת אצלינו בתודעה לשדה פתוח ולאווירת פרובנס קסומה. אירוע שנערך בחוץ בהחלט יכול לאמץ את הקו הזה עד הסוף, באמצעות עגלות חציר אותן ניתן למלא בפרחים סגלגלים-כחולים, ממש כמו בפלטת הגוונים אשר ליוותה את האירוע שעוצב ע"י MOOD. בסופו של דבר אין צורך בתירוצים מיוחדים כדי לשלב את הלבנדר ביום החתונה. כדים או אפילו בקבוקוני DIY, בהם תשבצו כמה פרחי לבנדר בודדים - מיד יצליחו להקפיץ את האירוע כולו.

 

צילום: KT Merry

 

רגע לפני שהפוסט המרגיע הזה מגיע לסיומו, החלטנו לשתף אתכן בפוסט נוסף בו נתקלנו במהלך חיפוש חומרי ההשראה שלנו לפוסט שקראתן זה עתה. ועל מה אנחנו מדברות? על הפוסט שמופיע בבלוג הנפלא Pasta Every Day, אשר מאחוריו עומדת לא אחרת משרון גור - אחת הכלות האורבניות האהובות שלנו. גם היא, נפלה בקסם הלבנדר וכתבה פוסט סגול במיוחד בו ניתן לראות כיצד היא מייבשת את פרחי הלבנדר שצומחים בגינת ביתה, תופרת לבבות מבד וממלאת אותם בפרחי לבנדר שייבשמו את ארון הבגדים, וכמובן איך לא - אופה עוגיות בניחוח לבנדר ולימון ואורזת אותן בצנצנת מקסימה. וכן, יש שם גם מתכון... במיוחד לשבת.

 

 

צילום: שרון גור

 

ועכשיו כלות אורבניות יקרות, הגיעה תורכן. ספרו לנו על הפרח האהוב עליכן, ואולי בשבועות הקרובים גם הוא יככב בקטגורית העיצוב. מאחלות לכן סופ"ש רגוע וסגלגל!

 

❀❀❀

 

 The images are taken from: Dreamy whites & Pasta every day

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא